TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На прв поглед се заљубија, четири дена по запознавањето започнаа да живеат заедно- ова е сопругот на Тијана Дапчевиќ ...

Курир - 15.03.2019

Познатата македонска пејачка Тијана Дапчевиќ со години е мажена во соседна Србија откако го запознала својот сопруг Милан на еден кошаркарски меч во Сомбор, а од тогаш до ден денес тие се неразделни.

ФОТО: „Љубов моја најголема“ - Тијана Дапчевиќ објави фотографии со сопругот

Press24 - 15.03.2019

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ на ропмантичен начин одлучи да му го честита роденденот на својот сопруг Милан. Таа на Инстаграм објави нивни заеднички фотографии од годините наназад.

Љубов моја единствена, Тијана му го честита роденденот на сопругот

Репортер - 15.03.2019

Со неколку заеднички слики од времето кога се запознале па до денес, пејачката Тијана Дапчевиќ му го честита роденденот на сопругот Милан. Таа сликите ги објави на „Инстаграм“. „Љубов моја единствена, среќен и прекрасен ден, да си среќен, здрав, ...

„Љубов моја единствена“: Тијана објави интимни фотографии со сопругот и на сите им покажа колку е голем во нејзиното ...

Вистина.мк - 15.03.2019

Во регионалните и домашните медиуми досега многупати се појавија шпекулации дека Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан се разведувааат. Сепак, пејачката неколкупати ги негираше ваквите приказни и докажа дека брачниот живот не и е на „стаклени ...

Досега невидени фотографии од Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.03.2019

Популарната пејачка Тијана и нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ се запознаа во Сомбор на еден кошаркарски натпревар и оттогаш се неразделни веќе две децении. Четири дена по почетокот на нивната љубовна врска почнаа да живеат заедно, а во април 2001 ...

Кога забременила од оженет маж била ученичка во средно: Ова е ќерката на познатата пејачка која исто така е пејачка ...

Курир - 14.03.2019

Српската пејачката Гоца Божиновска се остварила како мајка уште во средношколските денови, а јавноста речиси да не знае кој е таткото на нејзината ќерка. Имено пејачката затруднела од композиторот Раде Вичковиќ кој тогаш бил оженет, меѓутоа Раде се ...

Гоца Тржан: „Моја најголема грешка е што не избрав подобар татко за мојата ќерка“

Убавина и Здравје - 14.03.2019

Гоца Тржан ужива во бракот со младиот тапанар Раша Новаковиќ , меѓутоа одвреме-навреме умее да и’ се испушти коментар за нејзиниот поранешен сопруг Иван Маринковиќ, во моментов учествува во реално шоу.

Гоца Божиновска останала трудна уште како малолетна во средно училиште: Од овој познат маж ја родила вонбрачната ќерка! ...

Вистина.мк - 14.03.2019

Пејачкатат Гоца Божиновска се оствари во улогата на мајка како малолетна, уште во средното училиште. Тогаш таа ја добила ќерката Јелена, а малкумина знаат кој е нејзиниот татко. Имено, Гоца забременила со композиторот Раде Вучковиќ, кој тогаш бил ...

„Љубов моја единствена“: Тијана објави интимни фотографии со сопругот и на сите им покажа колку е голем во нејзиното ...

Скопје24 - 15.03.2019

Во регионалните и домашните медиуми досега многупати се појавија шпекулации дека Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан се разведувааат. Сепак, пејачката неколкупати ги негираше ваквите приказни и докажа дека брачниот живот не и е на „стаклени ...

Љубов моја единствена: Тијана му го честита роденденот на сопругот со досега невидени фотографии ФОТО

+инфо - 15.03.2019

Колку го сака својот сопруг, Тијана покажа со романтичната роденденска честитка објавена на Инстаграм. Популарната пејачка Тијана и нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ се запознаа во Сомбор на еден кошаркарски натпревар и оттогаш се неразделни веќе две ...

Гоца Божиновска останала трудна уште како малолетна во средно училиште: Од овој познат маж ја родила вонбрачната ќерка

Скопје24 - 15.03.2019

Пејачката Гоца Божиновска ја искуси улогата на мајка уште во средно училиште. Тогаш таа ја добила ќерката Јелена, а малкумина знаат кој е нејзиниот татко. Имено, Гоца забременила со композиторот Раде Вучковиќ, кој тогаш бил оженет.

Тијана Дапчевиќ јавно му изрази љубов на својот сопруг и му порача дека го сака повеќе од се’

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Во регионалните и домашните медиуми досега многупати се појавија шпекулации дека Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан се разведувааат. Сепак, пејачката неколкупати ги негираше ваквите приказни и докажа дека брачниот живот не и е на „стаклени ...