TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимател од МРТ ја загуби битката со коронавирусот

360 степени - 01.07.2020

Снимател и камерман од албанската редакција во Македонската радио-телевизија (МРТ) почина од коронавирусот. Шелон Ахмети почина на 51-годишна возраст, а работниот век го поминал во јавниот сервис.

Втор медиумски работник почина од Ковид 19, камерман на МТВ ја загуби битката со вирусот

Фокус - 01.07.2020

Шенол Ахмети (51), камерман во МТВ, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот. Тој бил хоспитализиран минатата недела, а здравствената состојба му се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Камерман во МТВ почина од коронавирус

Телма - 01.07.2020

Шенол Ахмети, камерман во МТВ, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот. Тој бил хоспитализиран минатата недела, а состојбата рапидно се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Шенол Ахмети, снимател во МРТ, ја загуби битката со коронавирусот

А1 On - 01.07.2020

Вечерва од коронавирус почина долгогодишниот снимател во албанската редакција на Македонската радио телевизија, Шенол Ахмети. Неговите колеги на социјалните мрежи се збогуваат од човекот кој својата кариера ја посвети на МРТВ, каде што работеше во ...

Камерман во МТВ нова жртва на коронавирусот

MakPress - 01.07.2020

Камерман кој работел во студиото на Македонската радио телевизија вечерва починал од коронавирус. Шенол Ахмети се заразил од Ковид-19 во последнава недела, а за само неколку дена состојбата му се влошила и завршил на респиратор.

Снимател од МРТ починал од коронавирус

+инфо - 01.07.2020

Снимател кој работел во студиото на Македонската радио телевизија вечерва починал откако претходно бил неколку недели во болница со потврден тест на коронавирус, потврдиле за ТВ 21 од МРТ 2, програма на албански јазик.

Снимател од МРТ вечерва починa од коронавирус

ТВ21 - 30.06.2020

Снимател кој работел во студиото на Македонската радио телевизија вечерва починал откако претходно бил неколку недели во болница со потврден тест на коронавирус. Информацијата ја потврдуваат и од МРТ 2, програма на албански јазик.

Снимател од МРТ вечерва починa од коронавирус

Либертас - 01.07.2020

Снимател кој работел во студиото на Македонската радио телевизија вечерва починал откако претходно бил неколку недели во болница со потврден тест на коронавирус, потврдија за ТВ 21 од МРТ 2, програма на албански јазик.

Снимател од МРТ вечерва починa од коронавирус

24Инфо - 01.07.2020

Снимател кој работел во студиото на Македонската радио телевизија вечерва починал откако претходно бил неколку недели во болница со потврден тест на коронавирус, потврдиле за ТВ 21 од МРТ 2, програма на албански јазик.

Камерман во МТВ почина од коронавирус

Курир - 01.07.2020

Шенол Ахмети (51), камерман во МТВ, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот, објавува Телма. Тој бил хоспитализиран минатата недела, а состојбата рапидно се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Камерман на МТВ вечерва ја загуби битката со коронавирусот

Centar - 01.07.2020

Тој бил хоспитализиран минатата недела, а здравствената состојба му се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор. Ахмети е долгогодишен снимател и камерман во МТВ и во јавниот сервис го минува целиот работен век.