TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

ЗаЗабава - 12.01.2019

Samsung планираат да го претстават долгоочекуваната Galaxy S10 серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари.

Новата S генерација на Samsung пристигнува наскоро во Сан Франциско

Телефони.мк - 11.01.2019

Samsung ја објави датата на презентирање на новите телефони од Galaxy S10 серијата. Во февруари очекуваме три модели со кои оваа компанија ќе го нападне пазарот на смартфони. Кон крајот на следниот месец во Барселона ќе се одржи традиционален саем ...

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Телефони.мк - 11.01.2019

Според најновите информации од добавувачи во Кина, најмалиот модел на Samsung Galaxy S10 поради кратење на производни трошоци нема да располага со вграден скенер за отпечатоци под самиот дисплеј.

Одбројувањето започнува – закажано е дебито на Samsung Galaxy S10

Денар - 11.01.2019

Компанијата „Samsung“ официјално го потврди датумот на кој ќе ја претстави следната генерација премиум смартфонот „Galaxy S10“. Дебито ќе се одржи на настанот „Unpacked“, закажан за 20-ти февруари 2018-та година.

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Smartportal - 11.01.2019

Како и секогаш, неофицијалните информации се покажаа како точни, па еве сега официјално може да го најавиме настанот на којшто ќе бидат претставени новите Galaxy S10 телефони. Samsung официјално го закажа и почна да праќа покани за настанот на ...

Samsung ќе го претстави новиот Galaxy S10 следниот месец

Кајгана - 10.01.2019

Навикнати сме да ги очекуваме новите модели на Samsung да ги очекуваме да се појават на Mobile World Congress во Барселона, но оваа година компанијата реши да ја избегне таа традиција и да го промовира новиот Galaxy S10 нешто порано.

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

USB - 10.01.2019

Samsung потврди дека Galaxy S10 ќе пристигне на првиот годинашен UNPACKED настан пред MWC саемот во Барселона! Ретко кој се надеваше на ова, но Samsung нема да ги претстави Galaxy S10 моделите на најголемиот Саем за мобилна технологија во светот во ...

Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Локално - 10.01.2019

Samsung продолжува да се подготвува за големиот настан за Galaxy S10 кој ќе се одржи во февруари. Компанијата најверојатно ќе пушти три верзии на паметниот телефон, кои се со различна големина и технички карактеристики.