TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца го тепале и му пуштале електро-шокови на сопственик на угостителски објект во Дебар Маало, па дошле двајца кои ...

Либертас - 21.01.2018

Вчера околу 21,20 часот во СВР-Скопје, М.В.(59) пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, кој бил негова сопственост, дошлe Љ.С.(33) и Д.С.(23) и физички го нападнале удирајќи го со тупаници во пределот на ...

Тепачка во ресторан во Дебар Маало - газдата нападнат со тупаници и електро шок по телото

Press24 - 21.01.2018

Вчера околу 21:20 часот во СВР-Скопје, 59-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден околу 20:30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, кој бил негова сопственост, дошлe 33-годишниот Љ.С. и 23-годишниот Д.С.

Драма во кафеана во Дебар маало – со електрошокови против газдата

Канал5 - 21.01.2018

Вчеравечер две лица упаднале во угорстителски објект во дебар маало и го претепале 59- годишниот сопственик . Еден од тепачите пријавил дека веднаш потоа бил претепан . На 20.01.2018 година околу 21:20 часот во СВР-Скопје, М.В.

Сопственик на угосителски објект во Дебар Маало нападнат од две лица

Алсат-М - 21.01.2018

Педесет и деветгодишниот М.В., сопственик на угостителски објект во Дебар Маало, синоќа околу 20.30 часот бил физички нападнат од Љ.С.(33) и Д.С.(23) во локалот. Тие го удирале со тупаници во главата и телото, а потоа почнале да му упатуваат закани.

Газда на кафеана во Дебар Маало бил нападнат од гости со електрошокови, кршеле чаши и шишиња

Фокус - 21.01.2018

Двајца скопјани нападнале газда на кафеана во Дебат Маало, му се заканувале и му пуштале електрошокови, информираа од МВР. Според полицијата, вчера околу 21,20 часот во СВР-Скопје, М.В.(59) пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот во угостителски ...

Тепачка во ресторан во Дебар Маало - газдата нападнат со тупаници и електро шок по телото

Скопје инфо - 21.01.2018

Вчера околу 21:20 часот во СВР-Скопје, 59-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден околу 20:30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, кој бил негова сопственост, дошлe 33-годишниот Љ.С. и 23-годишниот Д.С.

Драма во Дебар Маало: Газда на кафеана нападнат со тупаници и електрошокови

Курир - 21.01.2018

Вчеравечер две лица упаднале во угорстителски објект во дебар маало и го претепале 59- годишниот сопственик . Еден од тепачите пријавил дека веднаш потоа бил претепан . Oколу 21:20 часот во СВР-Скопје, М.В.

Гости нападнале газда на кафеана со тупаници и електрошок по телото

Република - 21.01.2018

Синоќа околу 20.30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, во сопственост на 59-годишниот М.Б. дошлe Љ.С.(33) и Д.С.(23) и физички го нападнале удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото, а потоа почналe да му упатуваат закани.

Газда на кафеана во Дебар маало нападнат со тупаници и електрошокови

Нетпрес - 21.01.2018

Поради спор околу плаќање сметка, во саботата вечета две лица упаднале во угорстителски објект во Дебар маало и го претепале 59-годишниот сопственик, а еден од напаѓачите пријавил дека веднаш потоа бил претепан.

Сопственик на угостителски објект нападнат од двајца гости поради сметка

Сител - 21.01.2018

Вчера околу 21:20 часот во СВР-Скопје, 59-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден околу 20:30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, кој бил негова сопственост, дошлe 33-годишниот Љ.С. и 23-годишниот Д.С.

ДРАМА ВО ДЕБАР МААЛО: Го нападнале сопственикот на кафеаната со тупаници и електрошокови

Скопје24 - 21.01.2018

Вчеравечер две лица упаднале во угорстителски објект во дебар маало и го претепале 59- годишниот сопственик . Еден од тепачите пријавил дека веднаш потоа бил претепан . Oколу 21:20 часот во СВР-Скопје, М.В.

Драма во Дебар Маало: Газда на кафеана нападнат со тупаници и електрошокови

БркајРабота - 21.01.2018

Вчеравечер две лица упаднале во угорстителски објект во дебар маало и го претепале 59- годишниот сопственик . Еден од тепачите пријавил дека веднаш потоа бил претепан. Oколу 21:20 часот во СВР-Скопје, М.В.

Газда на кафеана во Дебар Маало бил нападнат од гости со електрошокови, кршеле чаши и шишиња

Локално - 21.01.2018

Двајца скопјани нападнале газда на кафеана во Дебат Маало, му се заканувале и му пуштале електрошокови, информираа од МВР. Според полицијата, вчера околу 21,20 часот во СВР-Скопје, М.В.(59) пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот во угостителски ...

Гости нападнале газда на кафеана со тупаници и електрошок по телото

+инфо - 21.01.2018

Причина за физичкиот напад било несогласување околу плаќање на сметка во локалот кој се наоѓа во Дебар Маало. Синоќа околу 20.30 часот во угостителски објект во Дебар Маало, во сопственост на 59-годишниот М.Б. дошлe Љ.С.(33) и Д.С.