TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незадоволството и желбата за промени ќе ја донесат Гордана Силјановска Давкова до победа на изборите во Македонија, ...

Lider - 12.04.2024

Во услови на зголеменото незадоволство и силната желба за промени кај македонските граѓани, се предвидува дека Гордана Силјановска Давкова од партијата ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе како победник на претстојните избори.

Ѓорчев: Има голем пад на рејтингот на власта, а голем раст на разочарувањето кај граѓаните, Пендаровски ќе има 100.000 гласови помалку од 2019 година

Курир

Османи: Политиката на ВМРО-ДПМНЕ е предавство кон САД, ЕУ и кон своите граѓани, поради нив Македонците земаат бугарски пасоши

ТВ21

Ѓорчев: Пендаровски сега ќе има 100.000 гласови помалку од 2019 година

ТВ21

Дали Стево сака да биде лидер на СДСМ, а Пендаровски да биде претседател на државата!? Мицкоски и Пендаровски на салфетка ја делат власта?

Во Центар

Ова се избори за или против Македонија, вели Мицкоски

Независен

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не

А1 On

Канал5 360 степени Канал5 Независен Локално Канал5 360 степени А1 On

Османи ги отфрла обвинувањата на Мицкоски – „Ако треба ќе ја прекинам кампањата да им ја објаснам“

ТВ21 - 12.04.2024

Да му кажам на господинот Мицкоски дека добро знае колку пати сум барал да отидам во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во белата палата за да го претставам францускиот предлог и преговарачката рамка, му одговори Османи на шефот на опозициската партија кој ...

Гордана Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ

Канал5

Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу, а кога сум на говорница не сака ме слуша затоа што јас кажувам сè што тој не смее да каже

Курир

Силјановска: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу

Фокус

Пендаровски не сака да ме види затоа што не сака да ме слуша, оти сè што тој не кажува јас кажувам

Нетпрес

Силјановска тврди дека поради „реките со народ“ Пендаровски не може да ја види на митинзите

Независен

Гордана Силјановска Давкова: Пендаровски не може да ме види заради реките народ кога сум долу, а кога сум на говорница не сака ме слуша затоа што јас кажувам сè што тој не смее да каже

Опсервер

+инфо Република Денешен MakPress

Пендаровски: Сегашната власт со сите маани, е десет пати подобра од понудата на опозицијата

Алсат-М - 12.04.2024

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ, на синоќешниот митинг во Гевгелија порача дека доколку се прекрши договорот од Преспа, тогаш земјата ќе излезе од НАТО. Тој рече дека сегашната владејачка партија со сите свои мани е ...

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во недела на митинг во Куманово

Kumanovo News

Тимот на Пендаровски: ВМРО – ДПМНЕ, освен што е фабрика за лажни вести, има и кратка меморија

Скопје1

Пендаровски: Мицкоски не е воопшто глуп да не ме разбере, но има друга маана – лаже

ТВ21

Пендаровски: И со сите наши маани, 10 пати сме подобри од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21

Надминување на пречките: ВМРО-ДПМНЕ ги поддржува опструкциите од Бугарија – немам план да го бојкотирам вториот круг на изборите и сигурен сум дека ќе победам, вели Пендаровски

Lider

Ковачевски: Многу полесно се станува претседател на ВМРО-ДПМНЕ отколку на СДСМ

360 степени

365 Press24 Скопје1 Курир Тера +инфо Пулс24

(Видео) Пендаровски заигра оро со граѓаните во Гевгелија, му се придружи и Филипче

Фокус - 12.04.2024

Актуелниот претседател Стево Пендаровски синоќа во Гевгелија заигра оро со граѓаните. За орото се фати и ексминистерот за здравство Венко Филипче. На митингот на СДСМ пееја Владо Јаневски и Кристина Арнаудова.

ПЕНДАРОВСКИ И ФИЛИПЧЕ ЗАИГРАА ОРО: Видеото стана хит на социјалните мрежи

Фактор

Силјановска-Давкова: Народот им вели дека водат погрешна политика, а овие си играат оро

ТВ21

Пендаровски виеше оро и во Кавадарци, му се придружи и Филипче

Република

(Видео) Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Макфакс

(Видео) Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Опсервер

[ВИДЕО] Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘тешкото’“

Точка

Скопје инфо Centar Либертас Вечер Прес Курир Денешен

Пендаровски: Поништувањето на Преспанскиот договор ќе значи и исклучување од НАТО

Независен - 12.04.2024

Претседателот на државата синоќа од митингот во Гевгелија реагираше на некои изјави на други претседателски кандидати дека треба да се напушти НАТО. Тој рече дека е опасен авантуризам да се заговара поништување на Договорот од Преспа, бидејќи тоа ќе ...

Пендаровски: Ако го откажеме Договорот од Преспа, нема да бидеме дел од НАТО

Во Центар

Ако се поништи Договорот од Преспа, ќе не исклучат од НАТО, предупреди Пендаровски

Локално

Пендаровски го оцени за политичка глупост и трагедија евентуалното поништување на Преспанскиот договор: Ќе нè исклучат од НАТО

360 степени

Пендаровски: Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО, просто кажано ќе не исклучат од Организацијата

А1 On

Пендаровски: Мицкоски има една маана, тој лаже, а тоа не го тврдам јас, туку Европскиот Парламент во извештај

Рацин

Пендаровски: Мицкоски има една маана – лаже, тоа го тврди и Европскиот Парламент

24Инфо

МКД 4NEWS Либертас 24Инфо Фокус 365 Н.Македонија Пулс24

Чувај си го ГПС оти после изборите не ќе знаеш каде ти е главата – порака од Мицкоски до Пендаровски

360 степени - 11.04.2024

Мицкоски ја упати ваквата порака еден ден откако Пендаровски на вчерашниот митинг од Кавадарци му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да набави ГПС за неговата претседателска кандидатка, што, пак, го даде како одговор на прозивката оти не си ја знаел ...

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Канал5

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

А1 On

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Курир

Мицкоски до Пендаровски: Го гледам како се сили на жени, а пред Али Ахмети преде како маче, по поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Макфакс

МИЦКОСКИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Денешен

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

Фокус

Опсервер Press24 Нетпрес +инфо ТВ21 Република MakPress

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза му стигна одговор од Фридом хаус

Канал5 - 11.04.2024

Фридом хаус со шамар за ДУИ и СДСМ и лицето кое збор не кажа и нема храброст да зуцне против нив, затоа што очекува поддршка од нив за претседателската трка, туристот Стево. Додека Стево се прави Мајка Тереза му стигна одговор од американската ...

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту џи-пи-ес нема да те пронајде

Слободен Печат

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската Фридом хаус која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Курир

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската „Фридом хаус“ која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Макфакс

Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската Фридом хаус која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Нетпрес

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, му стигна одговор од американската „Фридом хаус“ која го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Опсервер

Мицкоски: Додека Стево се прави Мајка Тереза, Фридом хаус го потсети дека е дел од корумпираниот систем

Република

MakPress Скопје инфо Lider

Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зашто ќе ги добијам изборите

360 степени - 11.04.2024

Коментарот на Пендаровски следува откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати прашање до актуелниот претседател на државата дали до крај ќе се бори во вториот круг од изборите или ќе го бојкотира, доколку разликата меѓу него и Гордана ...

„НЕМАМ ПРИЧИНИ ДА ГО БОЈКОТИРАМ ВТОРИОТ КРУГ, ЈАС ЌЕ ГИ ДОБИЈАМ ИЗБОРИТЕ“ Пендаровски вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе нѐ врати во „мрачното минато“

+инфо

Пендаровски: Обвинувањата од Мицкоски дека ќе го бојкотирам вториот изборен круг зборуваат за неговиот страв

Вечер Прес

(ВИДЕО) Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зошто ќе ги добијам изборите

А1 On

ПЕНДАРОВСКИ: Нема причина да го бојкотирам вториот круг, зашто ќе ги добијам изборите

Денешен

Мицкоски да и набави џи-пи-ес на Силјановска, му порача Пендаровски

Фокус

Пендаровски: Немам причина да го бојкотирам вториот круг зошто ќе ги добијам изборите

Канал5

Макфакс Опсервер Локално Слободен Печат Република Фокус Либертас Скопје инфо

Мицкоски со два услови за дебата со Пендаровски: Да се извини, да стане прво претседател на СДСМ, па дуел

Deutsche Welle - 11.04.2024

По повикот на претседателот Стево Пендаровски, кој е во трка за втор мандат, за дуел со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, тој денеска му одговори дека стои на располагање - но постави неколку услови.

И од Пендаровски да е, многу е: сексизам, мизогинија и навреди на старосна основа нападите врз Сиљановска ја минаа границата

Алфа

Мицкоски прифаќа дуел со Пендаровски, но, ако прво и се извинел на Силјановска и станел претседател на СДСМ во опозиција

Либертас

Мицкоски: За дуел, Пендаровски треба да е претседател на СДСМ и да се извини на Гордана Силјановска Давкова за упатените навреди

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски ако сака да дебатира со претседателот Мицкоски нека стане претседател на СДС по поразот на 8-ми мај

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Пендаровски сака дебата со Мицкоски, нека стане претседател на СДСМ

Во Центар

АНАЛИЗА: Мизогинските напади на Пендаровски врз Силјановска Давкова се манифестација на тоталитаризам

Курир

Либертас Lider Локално Нетпрес Курир Денешен Фокус 360 степени

Ковачевски: Пендаровски води позитивна кампања, ја дели истата визија како СДСМ

Фокус - 11.04.2024

„Пендаровски води позитивна кампања, ја дели истата визија како СДСМ вие гледате кога ќе ги видите моите говори и неговите во делот на стратешките на државата нема никаква разлика, тоа е членство на Македонија во Европската унија, продолжување на ...

Ковачевски: Пендаровски води позитивна кампања, имаме заедничка визија за европска индина на земјата

Макфакс

(Видео) „Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

Макфакс

Судир на концепти – Пендаровски со попристапен дискурс за граѓаните, Силјановска изгубена во концептите на предавањата!

Frontline

Мицкоски: Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат

Скопје1

„ОЧИ НЕМАЛО ДА ИМ ВИДИ ВО ВТОР КРУГ АКО ВО ПРВИОТ НЕ ГО ГЛАСАЛЕ“ Мицкоски шокиран од изјавата на Пендаровски

+инфо

(Видео) „Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат“, рече Мицкоски

Опсервер

Press24 Нова ТВ MTM МКД Точка Рацин MakPress Република

Пендаровски: Во официјален извештај на ЕП Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Канал5 - 11.04.2024

Зборувајќи пред жителите на Валандово, вечерва кандидатот за претседател Стево Пендаровски истакна дека на оваа држава и требаат лидери кои размислуваат 30-40 години однапред. Зборувајќи пред жителите на Валандово, вечерва кандидатот за претседател ...

(ВИДЕО) Пендаровски : Во официјален извештај на ЕП, Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

А1 On

Пендаровски: Во официјален извештај на Европскиот парламент Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Фокус

Пендаровски: Не му верувајте ништо на Мицкоски, во официјален извештај на ЕП, тој е именуван како човек кој шири лажни вести

Макфакс

Пендаровски: Во официјален извештај на ЕП Мицкоски е именуван како човек кој шири лажни вести

Слободен Печат

Пендаровски: Не му верувајте ништо на Мицкоски, во официјален извештај на ЕП, тој е именуван како човек кој шири лажни вести

Опсервер

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ИМЕНУВАЛ МИЦКОСКИ КАКО „ЧОВЕК КОЈ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ“?! Пендаровски тврди дека тоа е запишано во официјален извештај

+инфо

24Инфо Независен Локално Press24 Точка

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за Силјановска Давкова да биде нов претседател на ...

Курир - 11.04.2024

Мицкоски посочи дека наместо живот и едно општество кое што го ветуваше СДСМ, донесе всушност живот само за оние малкумина кои што денеска уживаат во милионите кои ги крадат од граѓаните. Не можеме да се сетиме на ниту една добра и позитивна работа ...

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за нов претседател на Македонија

Канал5

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за нов претседател на Македонија

А1 On

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за нов претседател на Македонија и нова влада на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за Силјановска Давкова да биде нов претседател на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ да направи нова Влада

Нетпрес

Мицкоски: Граѓаните имаат две опции, Македонија горда на Силјановска Давкова, и засрамена на Стево Пендаровски, ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите

Макфакс

МИЦКОСКИ: Неодговорно ќе биде ако дозволиме и во иднина да владеат ДУИ и измеќарите од СДСМ

Денешен

Опсервер Lider Фокус 24Инфо Press24 Република Кајгана

Мицкоски: Денешната средба со МАСИТ е да се извлече поука на погрешните политики од минатото и заеднички да направиме ...

Курир - 11.04.2024

-Најважно е кога ќе водите политика базирана на искуства, а не политика базирана на чувства сигурно луѓето кои што се во ИКТ индустријата и оваа Комора каде што сме ние денеска МАСИТ Комората има многу поголемо искуство од нас како политичари.

Средба на Мицкоски со МАСИТ, се бара предвидливост на политиките

Бизнис Вести

Мицкоски: Денешната средба со МАСИТ е да се извлече поука на погрешните политики од минатото и заеднички да направиме промени

Press24

МИЦКОСКИ ВО МАСИТ КОМОРАТА: Треба да извлечеме поука од погрешните политики во минатото и заеднички да правиме промени

Денешен

Средба на Мицкоски со МАСИТ, се бара предвидливост на политиките

Канал5

Средба на Мицкоски со МАСИТ, се бара предвидливост на политиките

Zoom

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со раководството на МАСИТ

Независен

Мицкоски се уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Сител - 11.04.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упатил јавна порака до албанската опозиција за коолицирање, но, како што рече, одговор до овој момент нема добиено. Мицкоски денеска по средбата со Управниот одбор на МАСИТ во Скопје, пак, одговарајќи ...

Мицкоски сѐ уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Алсат-М

Мицкоски се уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Press24

Мицкоски: Османи ја испушти шансата за консензус

365

Османи ја испушти шансата за консензус

Пулс24

Мицкоски се уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Zoom

МИЦКОСКИ: Немам одговор од албанската опозиција, Османи ја пропушти шансата за консензус

Денешен

Република Во Центар MakPress

(Видео) Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово

Макфакс - 11.04.2024

„Денес од Тетово сакам да поставам две прашања кои се однесуваат на се уште актуелниот претседател Пендаровски. Дали некој се сеќава дека излезе со некаков став или изјава по однос на модуларната болница и пожарот кој одзеде 14 животи на тетовчани“, ...

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас

Скопје1

(Видео) Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово

Опсервер

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас

Press24

🎥 СЛИКА ИМА, ГЛАС НЕМА Дали некој се сеќава на ставот на Пендаровски за модуларната болница во Тетово?

+инфо

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово, затоа изборот е Силјановска Давкова, Македонија повторно да биде горда

Курир

Стојаноска: Пендаровски има слика, а е без глас, дали некој се сеќава на негов став за модуларната во Тетово

Скопје инфо

MTM Република MakPress Локално Независен

Мицкоски на средба со членовите на УО на МАСИТ

Курир - 11.04.2024

По завршување на средбата, околу 12:15 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе даде изјава за медиуми. Денеска во 11:00 часот, во просториите на Стопанската Комора за Информатички Технологии – МАСИТ (ул. Максим Горки бр.

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски

Скопје1

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски, време е за Македонија повторно горда

Курир

Ѓорчев: Главниот наратив на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и на бескорисниот Пендаровски

Нетпрес

ЃОРЧЕВ: Дојде време да си ја платат штетата што на Македонија и ја направија Пендаровски, Заев, Ковачевски и другите од „нашата земја“

Денешен

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски, време е за Македонија повторно горда

Lider

Ѓорчев: Главниот наратив на оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ е промена на оваа влада и бескорисниот Пендаровски

Press24

MakPress

Мицкоски: Имаме економски политики кои ќе носат развој и прогрес, предвидлива даночна политика

Курир - 11.04.2024

Мицкоски додаде дека кога ветувате и кога излегувате пред граѓаните мора да се внимателни затоа што ако ветувањата ако не ги реализирате тие продуцираат разочарувања. Имаме политики во економијата кои ќе носат развој и прогрес.

Мицкоски: Имаме економски политики кои ќе носат развој и прогрес

24Инфо

Мицкоски: Имаме економски политики кои ќе носат развој и прогрес

Press24

Мицкоски најави економски политики за развој и прогрес

Нетпрес

МИЦКОСКИ: Институциите мора да бидат ослободени од криминал и корупција, а тие што ќе ги водат да бидат чесни, со визија и план

Денешен

Мицкоски: Имаме економски политики кои ќе носат развој и прогрес, предвидлива даночна политика

Lider

Мицкоски најави една милијарда евра за општините

Република

Вечер Прес MakPress

Се играше оро на митинг во Кавадарци - Бурни реакции за веселите политичари

Скопје инфо - 11.04.2024

И оро се заигра на синоќешниот митинг на СДСМ во Кавадарци! На социјалните мрежи „тераат хејт“ со политичарите од СДСМ кои синоќа на митинг се опуштија и заиграа оро. Инаку, им пееја Владо Јаневски и Кристина ...

ПЕНДАРОВСКИ ОД ДЕМИР КАПИЈА: Силјановска бега од соочување со граѓаните

Денешен - 10.04.2024

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска на средба со граѓаните на Демир Капија се осврна на моментот кој веќе е добро познат низ медиумите и во јавноста дека неговата противкандидатка Гордана Силјановска-Давкова отсуствува од закажани ...

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард

Либертас

Пендаровски во Демир Капија, Градско и Росоман: Гласот за бројот 1 на гласачкото ливче, а глас за реален прогрес

Рацин

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард

Zoom

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард на сите

Вечер Прес

Пендаровски во Демир Капија, Росоман и Градско: Како претседател не се однесував дискриминаторски кон ниту еден граѓанин, работев за подобар стандард

Во Центар

Мицкоски: Денешната средба со МАСИТ е да се извлече поука на погрешните политики од минатото и заеднички да направиме ...

MakPress - 11.04.2024

Добар ден и од мене, за мене беше чест и задоволство да бидам овде и да разговараме за ИКТ индустријата практично. Ценам дека како луѓе кои што пледираат да бидат Влада во Македонија, треба да извлечеме поука на погрешните политики во минатото, и ...