TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блинкен ја одложи посетата на Кина поради спорниот кинески балон

Р.С.Европа - 03.02.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја одложи посетата на Кина откако кинески балон беше забележан над Соединетите држави, потврди американски официјален претставник. Кина претходно изјави дека балонот што лета над Соединетите држави е ...

Блинкен го одложи патувањето во Пекинг по инцидентот со шпионскиот балон што кружи над САД

Глас на Америка

Кина повика на смиреност додека да се разјаснат фактите за шпионскиот балон што лета над САД

Глас на Америка

Откажана посетата на Ентони Блинкен на Кина по случајот со кинескиот балон

Мета

Блинкен одложува посета на Кина

Опсервер

Кина за шпионскиот балон: Смирено, ја проверуваме ситуацијата

Макфакс

Пентагон: Кинески шпионски балон лета над САД

Во Центар

Репортер Кумановски м. Сител Канал5 Опсервер MakPress Точка Вечер Прес

ВИДЕО| Сомневања дека кинески „шпионски балон“ лета над САД

Нетпрес - 03.02.2023

Постојат сомневања дека кинески шпионски балон лета над САД веќе неколку дена, а високи американски функционери го советувале претседателот Џо Бајден да не биде соборен поради стравувања дека остатоците би можеле да претставуваат безбедносна закана.

Постои сомневање дека кинески шпионски балон неколку дена лета над САД, тврди американски претставник

Опсервер

Аларм во Пентагон- кинески шпионски балон неколку дена лета над САД

24Инфо

Кинески шпионски балон неколку дена лета над САД, тврди американски претставник

Независен

Кинески балон лета над САД, сомнежи за шпионажа

Фокус

АЛАРМ ВО ПЕНТАГОН Кинески шпионски балон лета над САД

+инфо

Постои сомневање дека кинески шпионски балон неколку дена лета над САД, тврди американски претставник

Сител

А1 On 24 Вести Канал5 Слободен Печат MakPress Вечер Прес Република Во Центар