TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејна драма во Тетово: Татко ја малтретирал својата малолетна ќерка и ја удирал со тупаници

Слободен Печат - 05.08.2021

На 2 август, во семејната куќа во Брвеница, со грубо запоставување на своите должности за грижа и воспитување, осомничениот ја малтретирал својата малолетна ќерка родена 2011 година и ја загрозил сигурноста на својата сопруга и на својот татко, ...

Ја удирал ќерка си со шлаканици, на сопругата и’ удрил тупаница, па му се заканил на својот татко: Определен притвор за ...

ММС - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Семејна драма во Брвеница, маж им се заканувал на домашните: „Вечерва ќе има крв“

Press24 - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

„Вечерва ќе има крв“: Маж од Брвеница ја тепал ќерката (10), им се заканувал на сопругата и татко му

Курир - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Притвор за татко осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Независен - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

„Вечерва ќе има крв“: Притвор за мажот од Брвеница кој им се заканувал на домашните

+инфо - 05.08.2021

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот суд Тетово достави предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице, а судијата го прифати предлогот и на осомничениот му определи притвор во траење од 30 дена.

Хорор во Брвеница: Пијан ја тепал десетгодишната ќерка која ја бранела мајка си од ќотек, па ќе го заколел и татко му

24Инфо - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Притвор за татко осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Lider - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

„Вечерва ќе има крв“ – зборови на татко од Брвеница кој ја малтретирал својата ќерка, доби притвор

360 степени - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Притвор за татко осомничен за малтретирање на дете и за семејно насилство

Кајгана - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Тетовец осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Сител - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Пијан маж ја претепал 10-годишната ќерка, додека таа се обидувала да ја заштити мајка и

Фокус - 05.08.2021

Триесет и осумгодишен маж од Брвеница е притворен, откако ја претепал неговата 10-годишна ќерка, а на сопругата и на неговиот татко, освен физичкиот напад, им се заканил и дека ќе ги убие.

Притвор за татко осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Опсервер - 05.08.2021

– Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Пијан маж ја претепал 10-годишната ќерка, додека таа се обидувала да ја заштити мајка и

Либертас - 05.08.2021

Триесет и осумгодишен маж од Брвеница е притворен, откако ја претепал неговата 10-годишна ќерка, а на сопругата и на неговиот татко, освен физичкиот напад, им се заканил и дека ќе ги убие.

Татко ја малтретирал својата ќерка, ја удирал со тупаници, и се заканувал на сопругата дека ќе ја убие

Точка - 05.08.2021

38-годишен жител од Брвеница, татко и сопруг е осомничен за малтретирање на својата ќерка и за семејно насилство над неговите блиски членови на семејството. Јавен обвинител од обвинителството во Тетово донесе Наредба за спроведување истражна ...

Пијан татко ја претепал сопствената ќерка, ѝ се заканувал на сопругата дека ќе ја убие

Локално - 05.08.2021

Јавен обвинител од обвинителството во Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против триесет и осумгодишен маж од Брвеница. Тој е притворен, откако ја претепал неговата 10-годишна ќерка, а на сопругата и на неговиот татко, освен ...

Притвор за татко осомничен за малтретирање на својата ќерка и семејно насилство

Вечер Прес - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Маж тепал ќерка, жена и татко и со скалпел им се заканувал дека „вечерва ќе има крв“

МКД - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела, запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Тетовчанец во алкохолизирана состојба ги тепал ќерката, сопругата и неговиот татко и им се заканувал „вечерва ќе има ...

MakPress - 05.08.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „запуштање и малтретирање дете од член 201 ...

Притворен маж, пијан ги малтретирал сопругата и 10-годишната ќерка

Скопје инфо - 05.08.2021

Триесет и осумгодишен маж од Брвеница е притворен, откако ја претепал неговата 10-годишна ќерка, а на сопругата и на неговиот татко, освен физичкиот напад, им се заканил и дека ќе ги убие.