TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечерва во 360°: Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Ковачевски

360 степени - 02.06.2023

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“, во кое гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се емитува вечерва (2 јуни 2023 г.) од 22:15 часот на ТВ Алсат Во очекување на најавената лидерска средба, вечерва наш и ваш гостин е ...

Мицкоски вечерва гостин на ТВ Алсат

Курир

Мицкоски вечерва гостин на ТВ Алсат

Lider

Мицкоски вечерва гостин на ТВ Алсат

Република

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската, ако ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

24Инфо - 02.06.2023

Соопштение до јавноста, реакција На лидерската доколку СДС престане со детските игри и воопшто ја има, ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не. Ако СДС мисли дека некој во земјава верува дека Артан и Талат се европјани и за европски ...

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерска СДС ќе престане со детските игри, па ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Н.Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Опсервер

Лидерската без датум и формат - За партиите тема за препукувања како предигра

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Zoom

MakPress ТВ21 Lider

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже,  дали како што ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје , ќе ја договори да ги гласа ...

24Инфо - 02.06.2023

Коалицијата на СДС и Левица во општина Битола само ја потврди нивната соработка која почна во Градот Скопје. Дали како што СДС ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје, ќе ја договори да ги гласа и уставните измени? Дали СДС и ДУИ се ...

Милевски: СДСМ, ДУИ, ДОМ, ЛЕВИЦА и ПОИНАКУ си играа совет

Тера

СДСМ ја договори Левица да ги гласа уставните измени?

Република

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже, дали како што ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје, ќе ја договори да ги гласа и уставните измени?

Курир

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Дали СДСМ ја договори Левица да ги гласа уставните измени?

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже, дали како што ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје , ќе ја договори да ги гласа и уставните измени?

MakPress

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција и да се реформира

А1 On - 01.06.2023

Она што го гледаме денеска и на кое сме сведоци како јавност во Македонија е брутално заложништво на СДСМ од страна на ДУИ. ДУИ ја има комплетно заробено, би рекол киднапирано оваа политичка партија и тука морам да направам едно оградување.

ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ, заложништвото на Мицкоски си го направи своето, велат од СДСМ

Скопје1

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција

4NEWS

„ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ НА ВЛАСТ, РЕДНО Е ДА ЈА ИСПРАТИМЕ ДУИ ВО ОПОЗИЦИЈА“ Мицкоски повикува на мобилизација на изборите

+инфо

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција и да се реформира

Канал5

Мицкоски: Време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција и да се реформира

PressingTV

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција

Zoom

Алфа

СО БИХАЌКА УПРАВУВА РЕЧИЦА Мицкоски вели дека Ковачевски и Пендаровски се киднапирани од ДУИ

+инфо - 31.05.2023

Според Мицкоски, премиерот Димитар Ковачевски и претседателот Стево Пендаровски се киднапирани од ДУИ, а дека Македонија ќе оди напред кога ќе се прочистат сите трули и заостанати делови на сидрото на СДС и ДУИ.

Мицкоски: Пендаровски и Ковачевски се „киднапирани“ од ДУИ

Centar

Мицкоски одговори дали ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ

Локално - 01.06.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговараше на новинарско прашање дали неговата партија би влегла во коалиција со ДУИ. -Она кое што го гледаме денеска и на кое што сме сведоци како јавност е брутално заложништво на СДСМ од ...

Мицкоски: Имаме власт која е во распаѓање, тотална анархија во институциите

PressingTV

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција, и да се реформира, потребна е мобилизација на народ кој ќе гласа за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција, и да се реформира, потребна е мобилизација на народ кој ќе гласа за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Lider

Мицкоски: Редно е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција, потребна е мобилизација на народ кој ќе гласа за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

MakPress

Мицкоски: Потребна е мобилизација на народ кој ќе гласа за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Мицкоски: Редно време е ДУИ по 20 години власт да помине во опозиција, и да се реформира, потребна е мобилизација на народ кој ќе гласа за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Курир