TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе: Не сакам да играм за држава која не ги претставува моите вредности!

Sport 1 - 17.06.2024

Франција од 21 часот го игра првиот меч на Европското првенство (ЕП), а прв ривал ѝ е Австрија, но пред натпреварот во центар на внимание е Килијан Мбапе. Мбапе зборуваше за политичката ситуација во Франција и индиректно кажа дека ќе престане да го ...

Мбапе ги загрижи Французите: Не сакам да играм за земја која не ги претставува моите вредности

ТВ21

Франција врие за изборите, Мбапе и Турам отворено бараа против кого да се гласа

Оff.net

Мбапе: Да се гласа против екстремистите кои сакаат да ја поделат земјата, нема да играм...

Gol.mk

Мбапе ги повика граѓаните на Франција да гласаат против десницата!

СуперСпорт

Мбапе се вклучи во изборите на Франција, ги повика Французите да гласаат против десницата!

24Фудбал

Мбапе ги повика Французите да гласаат против десницата

TopSport

Кајгана Дерби Екипа Слободен Печат Локално Курир МКД