TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарскиот обвинител: Немаме докази за експлозија

Press24 - 25.11.2021

Бугарското обвинителство на денешната прес-конференција ги отфрли наводите дека во автобуската несреќа имало експлозија. Она што сведоците го сметале за експлозија било нешто сосема друго.

Сарафов: Жртвите починале од задушување и немало туби со гориво во автобусот

Мета - 25.11.2021

Борислав Сарафов, заменик јавен обвинител и директор на Националната истражителна служба на Бугарија, денеска јавно посочи дека жртвите во трагедијата кај Перник починале од задушување. „Аутопсиите се веќе готови и тие покажуваат дека сите ...

Сарафов: Жртвите починале од задушување, немало туби со гориво во автобусот

Frontline - 25.11.2021

Борислав Сарафов, заменик јавен обвинител и директор на Националната истражна служба на Бугарија, денеска јавно посочи дека жртвите во трагедијата кај Перник починале од задушување, пренесува МЕТА .

Бугарскиот истражител Сарафов: Aвтобусот удрил во банкината која не само што не е корисна, туку е и опасна за ...

PressingTV - 25.11.2021

Директорот на бугарската Национална истражна служба Борислав Сарафов на првата прес-конференција по случената трагедија кај „Струма” изјави дека првичните информации укажуваат дека најверојатно се работи за човечка грешка кој што ја отежнале и ...