TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пујол за тренерската смена во Барселона: Пред се сум благодарен за едно нешто

Дерби - 14.01.2020

Барселона вчеравечер ја официјализираше тренерската смена на „Камп Ноу“ и ова попладне го претстави Кике Сетиен како наследник на Ернесто Валверде, тренерот на крајот ја загуби довербата од управата на клубот која му веруваше и по двете големи ...

На заминување, Валверде испрати писмо до сите во Барселона

Спортклуб - 14.01.2020

Сега веќе поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, се огласи по напуштањето на клубот. Само 12 часа по неговиот отказ, клубот од Каталонија го назначи Кике Сетијен за нов предводник на тимот.

Мело и Пуиг за момент ги збунија фановите со еден „лајк“, а потоа ги решија сите дилеми (ФОТО)

24Фудбал - 14.01.2020

Објавата на Барселона за разделба со Валверде ја лајкнаа милиони следбеници на каталонскиот гигант на социјалната мрежа „Инстаграм“, меѓу кои и Мело и Пуиг, меѓутоа дилемите околу тоа што тие мислат на таа тема самите ги решија.

Меси се збогува со Валверде: Мистер, ќе успееш каде и да одиш...

Gol.mk - 14.01.2020

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси, испрати порака до сега екс-тренерот на каталонскиот тим, Ернесто Валверде, кој доби отказ поради слабите неколку резултати во низа оваа сезона. Валверде доби отказ од управата, а Меси му посака се најдобро и ...

Сетиен претставен како тренер на Барселона: Вчера шетав со крави, денес ги водам најдобрите…

СуперСпорт - 14.01.2020

Искусниот Кике Сетиен, на 61 година за прв пат во кариерата доби „џек пот“ и сега ќе ја води екипата на Барселона. Поранешниот тренерна Реал Бетис следните две и пол години ќе го предводи еден од најдобрите тимови во историјата на фудбалот.

Реакцијата на Меси по отказот за Валверде (ФОТО)

24Фудбал - 14.01.2020

Првата ѕвезда на Каталонците не чекаше премногу да го даде својот коментар по одлуката на Барселона да му врачи отказ на својот довчерашен тренер Ернесто Валверде. На Валверде не му помогна ниту јавната поддршка на Лионел Меси кон него по очајните ...

Барса го промовираше Сетиен: Синоќа се шетав крај крави во моето село, денес го тренирам Меси!

24Фудбал - 14.01.2020

Барселона попладнево го промовираше Кике Сетиен за нов тренер, стратегот вели дека ниту во најлудите соништа не замислувал дека ќе седне на кормилото на „каталонците“ и открива дека му требале пет минути да каже ДА.

Кике Сетиен: До вчера шетав крави во село, а сега ги тренирам најдобрите играчи на светот

Спортклуб - 14.01.2020

Новиот тренер на Барселона Кике Сетиен денеска ја имаше својата промоција на „Камп Ноу“ и имаше можност да се обрати до медиумите. Тој истакна дека ни во најлудите сништа не можел да замисли деа еден ден од клупата ќе ја предводи Барселона.

Ернесто Валверде дури на заминување конечно се насмеа

Спортманија - 14.01.2020

Екс тренерот е познат по сериозниот израз на лицето, а после разделбата со Барса, се насмеа. Ернесто Валверде му посака среќа на колегата и негов наследник, Кике Сетиен, на позицијата прв тренер на Барселона, а интересна забелешка на шпанските ...

Бартомеу призна зошто го отпуштил Валверде

А1 On - 14.01.2020

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу откри дека постои посебна клаузула во договорот на новиот ментор на тимот, Кике Сетиен, според која може да биде ослободен порано. Шефот на Каталонците ги објасни и причините за разрешувањето на ...

Сетиен: Вчера шетав со кравите во моето село, сега ќе ги тренирам најдобрите играчи на светот

Дерби - 14.01.2020

Барселона вчера го потврди искусниот Кике Сетиен за нивен нов тренер или во случајот наследник на Ернесто Валверде. Денеска пак Сетиен ја имаше својата официјална промоција на новата функција, а колку оваа шанса му значи и колку е среќен што ќе има ...

Сетиен: Вчера шетав покрај кравите во селото, а денеска сум тренер на Барса!

Слободен Печат - 14.01.2020

Новиот стратег на „Камп Ноу“ ниту во најлудите соништа не можел да замисли дека ќе ги тренира едни од најдобрите фудбалери на светот! Новиот тренер на Барселона Кике Сетиен призна дека не очекуваше буквално „преку ноќ“ ќе седне на клупата на ...

Луда изјава на новиот шеф на Барса: До вчера шетав крави, а сега ќе го тренирам - Меси!

Sport 1 - 14.01.2020

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен беше претставен на „Камп Ноу“, каде што стави потпис на договор до јуни 2022 година. Сетиен имаше тренинг со фудбалерите на Барселона, по што се завршија сите формалности и презентацијата, па прво зборуваше ...

„Вчера се шетав со кравите во моето село, а денес ги тренирам најдобрите фудбалери на светот“

Gol.mk - 14.01.2020

По синоќешната официјализација и утринскиот тренинг, дојде редот Кике Сетиен да биде претставен како нов тренер на Барселона . <<< ПОВРЗАНО -Сетиен веднаш се фати за работа, Гранада е првиот предизвик за новата Барса 61-годишниот стручњак видно ...

Барса го промовираше Сетјен: До вчера се шетав со крави во село, а денеска сум тренер на Барселона!!!

SportMedia - 14.01.2020

Попладнево на Ноу Камп беше промовиран новиот тренер на каталонскиот и светски гигант. На една интересна прес конференција, Барселона го претстави Кике Сетјен, кој треба да биде на кормилото на каталонската гордост до јуни 2022 година.

Новиот тренер на Барса: Вчера шетав со крави во своето село, денеска ќе ги тренирам најдобрите фудбалери!

Фокус - 14.01.2020

Кике Сетиен денеска беше претставен на „Ноу Камп“ како нов стратег на тимот од Каталонија. Тој потпиша договор со клубот до 2022 година и најави атрактивен фудбал и позитивни резултати. „Благодарен сум на оваа институција која ми ја понуди оваа ...

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

А1 On - 14.01.2020

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. „Ти благодарам за сè, господине.

Барса го претстави Сетиен: Вчера се шетав со крави во моето село, денес сум тренер на најдобрите играчи

Спортски - 14.01.2020

Барселона денес официјално го претстави новиот тренер, Кике Сетиен. Сетиен на клупата на Барселона пристигнува на местото на Ернесто Валверде кој вчера доби отказ. Овој шпански стратег утрово го водеше и првиот тренинг на кој се запозна со играчите ...

Валверде емотивно се прости од Барселона: Ова беа две напорни сезони!

Sport 1 - 14.01.2020

Ернесто Валверде вчера доби отказ од клупата на Барселона, а наместо него екипата ќе ја предводи Кике Сетиен. Управата на каталонскиот гигант вчера одржа состанок со Валверде и донесоа одлука да го заменат од тренерското столче.

Сетиен: Вчера шетав крави во моето село, денес ги водам најдобрите во свет

TopSport - 14.01.2020

Кике Сетиен, новиот кормилар на Барселона се претстави на „Ноу Камп“. Наследникот на Ернесто Валверде потпиша договор до крајот на сезонава со можност за продолжување до 2022 година. „Вчера ги шетав кравите во моето село, а денес ги водам најдобрите ...

Сетијен: Вчера со кравите, денеска во Барселона

Спортклуб - 14.01.2020

Барселона имаше интензивни 24 часа, прво се случи отказ за Ернесто Валверде, а денеска се случи и промоција на новиот тренер Кике Сетијен. Сетијен денеска беше официјално промовиран во Барселона и веќе испрати јасни пораки за неговата идна работа.

Вчера се шетав покрај крави, а денес стојам пред најдобрите играчи во светот

Спортманија - 14.01.2020

Изјавата на денот доаѓа од новиот тренер на Барселона Новиот предводник на Барселона Кике Сетјен, во убаво расположение ја одржа првата прес-конференција како тренер на шпанскиот првак. Токму од него доаѓа најинтересната изјава која ќе ја слушнете ...

Меси со емотивна порака се прости од Валверде (фото)

Спортски - 14.01.2020

Капитенот и најголема ѕвезда на Барселона, Лионел Меси испрати порака до Ернесто Валверде кој вчера доби отказ од клубот. Очигледно беше дека двајцата имаат одлични односи и соработка, па Меси со емотивна порака се збогуваше од својот тренер.

Валверде се прости од Барселона

Слободен Печат - 14.01.2020

Тренерот кој вчера доби отказ, денеска со отворено писмо се прости од навивачите, управата, фудбалерите на клубот. Шпанскиот шампион вчеравечер соопшти дека му врачи отказ на Ернесто Валверде и како негов наследник го назначи Кике Сетиен .

Барселона го отпушти тренерот Валверде и го замени со Кике Сетиен

Сакам да кажам - 14.01.2020

Барселона го отпушти тренерот Ернесто Валверде и на негово место го назначи бившиот тренер на Бетис, Кике Сетиен. Под водство на 55-годишниот Валверде, Барселона освои две шампионски титули и моментално е лидер во првенството, но и често играше ...

Чуден начин за отказ: Валверде заминал од состанок како тренер на Барселона, а потоа еден телефонски повик сменил се…

СуперСпорт - 14.01.2020

Ернесто Валверде од вчера и не е официјално тренер на Барселона. Долго му се тресеше тренерското столче, а капката што ја прели чашата беше поразот на Атлетико Мадрид во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија.

Емотивна порака од Ернесто Валверде по отказот од Барселона

Дерби - 14.01.2020

Сега веќе поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде со емотивна порака се прости од сите инволиврани во клубот. Искусниот стратег е првиот тренер кој добива отказ сред сезона по далечната 2003 година.

Бускетс пред две години му подари дрес на Сетиен со посвета

Спортски - 14.01.2020

Барселона синоќа објави дека Ернесто Валверде не е повеќе тренер на клубот, а неговото место го замени Кике Сетиен. Каталонскиот клуб не се прослави во шпанскиот Суперкуп и челниците на овој тим одлучија да му се заблагодарат на Валверде за ...

Валверде се збогува со Барселона – Славевме победи и титули, но имавме и тешки моменти

Екипа - 14.01.2020

Ернесто Валверде вчера доби отказ на кормилото на Барселона, на кое ќе го замени искусниот стратег Кике Сетиен. Денеска, Валверде преку писмо се збогуваше со тимот, раководството и навивачите на каталонскиот клуб.

Сетиен веднаш се фати за работа, Гранада е првиот предизвик за новата Барса

Gol.mk - 14.01.2020

Откако синоќа беше назначен за нов кормилар на Барселона , Кике Сетиен веднаш се фати за работа и денес го одработи првиот тренинг со фудбалерите на шпанскиот шампион. Искусниот стратег на клупата на Каталонците доаѓа како замена за Ернесто ...

Срамно од Барселона: Валверде бил отпуштен преку телефон

Sport 1 - 14.01.2020

Ернесто Валверде синоќа заработи отказ од тренерската позиција во Барселона, но начинот на кој бил отпуштен е крајно неспортски и непрофесионален. Шпанските медиуми информираат дека Валверде вчера во утринските часови бил на состанок со ...

Валверде со писмо до фановите: Благодарам за прекрасни две и пол години

TopSport - 14.01.2020

Ернесто Валверде се јави по отказот кој го доби од Барселона во понеделникот навечер, заблагодарувајќи се на на фановите и на претседателот и бордот на директори и посакувајќи му многу среќа на својот наследник, Кике Сетиен.

Откриени детали од договорот на Сетиен со Барса, „каталонците“ се штитат со две клаузули

24Фудбал - 14.01.2020

Медиумите од Шпанија откриваат детали од договорот на Кике Сетиен со Барселона, „каталонците“ се штитат со две клаузули и можат да се разделат со стратегот веќе по крајот на сезоната и покрај тоа што има договор до 2022.

Сетиен ја презеде командата на „Камп Ноу“ (ФОТО)

Екипа - 14.01.2020

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен, веќе е на новото работно место. Веднаш ја презеде командата и по официјалното претставување ќе ги одржи првите тренинзи со каталонскиот тим во базата „Тито Виланова“.

Барса го договори Сетиен на две и пол години, но во јуни може да го „шутне“ без обештетување

Gol.mk - 14.01.2020

Шпанскиот шампион Барселона од синоќа и официјално има нов предводник на тимот. Кике Сетиен е назначен за замена на Ернесто Валверде, кој по лошите игри и резултати на тимот во последниот период, заработи отказ.

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

А1 On - 14.01.2020

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток.

Барселона на новиот тренер му вметна специјална клаузула во договорот

Екипа - 14.01.2020

Ернесто Валверде доби отказ во Барселона за да шпанскиот шампион веднаш го именува за нов тренер Кике Сетиен. 61-годишниот Сетиен потпиша договор до 30 јуни 2022 година, што изненади многумина со оглед на тоа дека се смета само за привремен тренер.

Симеоне: Валверде донесе исправна одлука, го одлучи Суперкупот

Gol.mk - 14.01.2020

Реал Мадрид го освои шпанскиот Суперкуп со победата на пенали над градскиот ривал Атлетико 0-0 (4-1). Натпреварот беше изедначен, а клучен момент беше кога Федерико Валверде го спречи Алваро Мората да постигне гол со старт од зад грб, по што доби ...

СЕТИЕН ГИ ПОВЕДЕ КАТАЛОНЦИТЕ: Прв тренинг на Барса под водство на новиот тренер (ВИДЕО)

SportMedia - 14.01.2020

Откако доцна синоќа Ернесто Валверде и официјално доби отказ од местото прв тренер на екипата на Барселона, а на негово место беше назначен искусниот Кике Сетиен, денеска во тренинг центарот на клубот екипата го имаше и првиот тренинг под палката на ...

Барселона го потпиша Сетиен на две и пол години, но во неговиот договор има специјална клаузула

Дерби - 14.01.2020

Кике Сетиен ќе биде новиот предводник на тимот на Барселона откако од раководството на „каталонците“ се одлучија да му врачат отказ на Ернесто Валверде. Многумина останаа изненадени затоа што Сетиен доби договор на две и пол години, а не како што се ...

ФОТО: Бускетс му подари дрес на Сетиен пред две години со посебна посвета

Sport M - 14.01.2020

Барселона синоќа објави дека Ернесто Валверде повеќе не е тренер на клубот, а неговото место го наследи Кике Сетиен. -текстот продолжува по рекламата- Каталонскиот клуб не го освои шпанскиот Супер куп и челниците на овој тим одлучија дека е време да ...

Де Јонг прв се огласи на Твитер по отказот на Валверде

СуперСпорт - 14.01.2020

Ернесто Валверде од синоќа веќе не е тренер на Барселона бидејќи клубот се одлучи да му врачи отказ. Валверде не се прослави на клупата на каталонскиот клуб иако освои две титули во Шпанија.

Барселона во договорот на новиот тренер поставила клаузула која ќе ги воодушеви навивачите

СуперСпорт - 14.01.2020

Барселона синоќа соопшти дека Ернесто Валверде не е веќе тренер на овој клуб, а на негово место е Кике Сетиен. Челниците на Барселона синоќа одржаа состанок со Валверде по неуспешниот настап на овој клуб во шпанскиот Супер куп.

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Курир - 14.01.2020

Новиот ментор на Барселона, Кике Сетиен, официјално е претставен пред медиумите. На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е дадена да го води тимот. -Прво, би сакал да му се заблагодарам на клупскиот менаџмент што сум ...

ВИДЕО: Што зборувал во минатото за Меси новиот тренер на Барселона?

Sport M - 14.01.2020

Кике Сетјен е нов тренер на Барселона, тоа е познато од синоќа, а денеска го имаше првиот тренинг со фудбалерите. Познат е по офанзивниот фудбал и неговата изјава која гласи: -текстот продолжува по рекламата- -Чувствував дека фудбалот може да се ...

Фановите задоволни: На новиот тренер на Барселона идол му е Јохан Кројф

Слободен Печат - 14.01.2020

Идол на Сетиен му е легендата на Барселона и креаторот на позната младинска школа „Ла Масија“, Јохан Кројф Ернесто Валверде вчера и официјално ја заврши својата мисија во Барселона. Поразот од Атлетико Мадрид во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп и ...

Де Јонг по отказот на Валверде со порака на социјалните мрежи: Фановите веруваат дека…

Дерби - 14.01.2020

Ернесто Валверде од вчера повеќе не е тренер на Барселона, а нов предводник на „каталонците“ во следните две и пол години ќе биде Кике Сетиен. Засега нема директна реакција на играчите на Барселона на социјалните мрежи за нивниот сега веќе поранешен ...

Новиот тренер на Барселона бил шахист, играл и против Каспаров

Оff.net - 14.01.2020

Барселона реши и отиде до крај - сред сезона го отпушти тренерот Ернесто Валверде и набрзо назначи негов наследник. Станува збор за интересен човек чија фудбалска филозофија е доста почитувана во ...

Кике Сетјен е новиот тренер на Барселона

Кајгана - 14.01.2020

Од каталонскиот клуб потврдија дека Валверде заминува и на негово место кормилото го презема Кике Сетјен. Барселона и Ернесто Валверде одржале состанот на кој ги договориле деталите за прекинување на соработката.

Судбина: Сетјен му го нанесе единствениот пораз на Валверде на „Камп ноу“

Спортманија - 14.01.2020

Човекот кој од вчера го презеде кормилото на шпанскиот првак му расипа перфектен скор. Ернесто Валверде издржа две и пол години на клупата на Барселона, a за тој период донесе четири трофеи на „Камп ноу“, од кои два се шампионските титули на Шпанија.