TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чедомир Јовановиќ има тумор? Животна драма на најконтроверзниот српски политичар

Во Центар - 14.01.2021

Лекарите откриле тумор на ‘рбетниот столб на Чедомир Јовановиќ, за кој се верува дека е бениген. Тој сè уште страда од ужасна болка, дури и најсилните лекови не му помагаат. Лекарите пронајдоа тумор на ‘рбетниот столб на претседателот на ...

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Фактор - 13.01.2021

– Лошо е, тој страда од страшна болка, поради што прима кетанол, троодон, па дури и морфиум со четири антибиотици. Сите негови параметри се нарушени. Иако прима флексарин неколку пати на ден, Д димерот кој е одговорен за згрутчување на крвта и ...

Испитувањата открија од што боледува Чедомир Јовановиќ

А1 On - 13.01.2021

Лекарите во Белград, по серија прегледи и испитувања, открија на што се должи тешката состојба во која се наоѓа српскиот политичар Чедомир Јовановиќ, кој е на интензивна нега откако компликациите поврзани со дишењето.

Стигнуваат нови информации: Чедомир Јовановиќ има тумор?

Локално - 13.01.2021

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена е во болницата „Драгиша Мисовиќ“, каде се пријавил поради силна болка во градите и ...

Нови детали за здравствената состојба на Чедомир Јовановиќ: Прима морфиум со четири антибиотици

Локално - 13.01.2021

Српскиот лидер на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиел цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите му донела очекувани резултати, објавија српските медиуми – Сега е многу подобро.

,,На морфиум е, тешка му е состојбата” , Чедомир Јовановиќ шест месеци се бори против короната

Канал5 - 13.01.2021

Лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба по прележаната корона во јули , вели неговата сопруга Јелена и додава дека се придржувал до советите на докторите . Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал ...

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

А1 On - 13.01.2021

По коронавирусот што го прележа во јули, кога едвај преживеа, Чедомир се придржуваше кон сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, изјави за српски „Блиц“ Јелена Јовановиќ, сопругата ...

Чеда Јовановиќ е на морфиум: Лекарите признаваат дека никогаш не виделе нешто слично

Во Центар - 13.01.2021

По коронавирусот што го имаше во јули, кога едвај преживеа, Чедомир Јовановиќ ги следеше сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, вели Јелена Јовановиќ, сопругата на лидерот на ЛДП, ...

Српскиот политичар Чедомир Јовановиќ претрпел еден вид „инфаркт на белите дробови“

Press24 - 13.01.2021

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Во петокот, Јовановиќ беше хоспитализиран во сериозна состојба, а првите проценки беа целосно ...

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол: Коронавирусот целосно го блокира

Фактор - 13.01.2021

Поради набиените агенди и среди со многу луѓе, политичарите секако дка не се имуни на коронавирусот. Така и л идерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ. Тој е во тешка состојба по прележаната корона во јули, а ова го соопшти неговата сопруга Јелена.

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по шест месеци сеуште се бори против короната

Скопје1 - 13.01.2021

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на ...

Чедомир Јовановиќ во критична состојба

24Инфо - 12.01.2021

Јовановиќ пред шест месеци имал ковид- 19 и имаше сериозна билатерална пневмонија. Неговата сопруга Јелена Јовановиќ ги негираше обвинувањата дека лидерот на ЛДП не го следел советот на лекарот.

Српскиот политичар Чедомир Јовановиќ на морфиум, шест месеци се бори против короната

Акцент - 13.01.2021

Лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба по прележаната корона во јули , истакна неговата сопруга Јелена. – Лошо е, тој страда од страшна болка, поради што прима кетанол, троодон, па дури и морфиум со четири антибиотици.

Се огласи и сопругата на Чедомир Јовановиќ: „Состојбата е лоша, на морфиум е“- лекарите признале дека никогаш не виделе ...

Press24 - 13.01.2021

Лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба по прележаната корона во јули , вели неговата сопруга Јелена и додава дека се придржувал до советите на докторите . Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал ...

Чеда Јовановиќ е на морфиум, состојбата му е влошена

Република - 13.01.2021

Сопругата на Чедомир Јовановиќ потврди дека тој е во лоша здравствена состојба. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите , вели за српски ,,Блиц” и додава дека пред шест месеци сопругот едвај ...

Лидерот на ЛДП на Србија, Чедомир Јовановиќ во тешка состојба по прележаната корона

PressingTV - 13.01.2021

Поради набиените агенди и средби со многу луѓе, политичарите секако дка не се имуни на коронавирусот. Така и лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ. Тој е во тешка состојба по прележаната корона во јули, а ова го соопшти неговата сопруга Јелена.

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по шест месеци се уште се бори со коронавирусотта

Нетпрес - 13.01.2021

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на ...

Чедомир Јовановиќ на морфиум, се справува со последиците од Ковид-19

Независен - 13.01.2021

Србија- Српскиот лидер на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиел цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите му донела очекувани резултати, објавија српските медиуми. – Сега е многу подобро.

На Чедомир Јовановиќ му е откриен тумор на ‘рбетниот мозок, пишуваат српските медиуми

Репортер - 13.01.2021

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена е во болницата „Драгиша Мисовиќ“, каде се пријавил поради силна болка во градите и ...

Чедомир Јовановиќ во критична состојба

Во Центар - 12.01.2021

Јовановиќ пред шест месеци имал ковид- 19 и имаше сериозна билатерална пневмонија. Потоа, според неговата сопруга, тој едвај ја извлекол жива глава. Неговата сопруга Јелена Јовановиќ ги негираше обвинувањата дека лидерот на ЛДП не го следел советот ...