TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се разведува раперката Карди Би

Репортер - 16.09.2020

Популарната раперка Карди Би поднесе барање за развод од сопругот Офсет по три години брак. Причината за разводот е тоа што пејачката дознала дека сопругот ја изневерува. Карди ја почнала судската постапка и нивното прво рочиште е закажано за 4 ...

Карди Би се разведува поради неверствата на сопругот, денеска покрена судска постапка

+инфо - 16.09.2020

Скандалозната музичка sвезда Карди Би (27) одлучила да се разведе од сопругот Офсет (28), по три години брак. Таа дознала дека повторно ја изневерувал, откако првиот пат одлучила да премине преку неговите неверства.

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

МакМода - 16.09.2020

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три години брак. Се чини дека нејзиниот сопруг никогаш не и бил верен, и дека решила да му каже дека е доста. Очигледно, раперот, кој постигна успех во 2017 година со синглот Бодак Јелоу ...

Сопругот повторно ја изневери: Се разведува Карди Би

Локално - 16.09.2020

Според странските медиуми, пејачката Карди Би решила да се разведе од сопругот Офсет, а причината е неговото наводно неверство. Карди вчера покренала судска постапка, сакајќи да се разведе од сопругот, а нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

Карди Би поднесе барање за развод од раперот Офсет и го нарече нивниот брак „неповратен“

Слободен Печат - 16.09.2020

Карди Би поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг раперот Офсет по само три години брак. Пејачката на хитот „Тhe Black Yellow“ поднесе документи во судот во округот Фултон во Џорџија под нивните вистински имиња – Белкалис Алманзар и Киари Сефус.