TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЕТЕО НА УТРИНСКИ БРИФИНГ| Славчо вели: Искоритете го викендот, нема да се повтори вакво време

Слободен Печат - 24.09.2021

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 27 степени.

Какво време не` очекува во наредните денови? Ова е прогнозата на УХМР

Курир

Викенд временска прогноза за Куманово: Уживајте во топлото време, следната недела следува дожд

Кумановски м.

Наутро студено, потоа сончево со температури до 28 степени

МКД

Наутро студено со нула степени, максимална температура до 28 степени

ТВ21

Сончево време со температура до 28 степени

24Инфо

Утрово студено, во текот на денот очекувајте сонце и температури до 24 степени

Скопје инфо

Кајгана Курир МКД Денешен Press24 Слободен Печат Скопје24 Фактор