TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетничка удрена од возило на булевар „Србија“, пренесена е во болница

360 степени - 07.12.2023

Несреќата се случила попладнево околу 17 часот, а девојчето веднаш е пренесено во болница Малолетно девојче е удрено од возило на булеварот „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Канал5

Прегазената малолетничка на булевар Србија има тешки телесни повреди

Слободен Печат

Прегазено малолетно девојче на булевар „Србија“, итно пренесено во болница

Фокус

МВР објави детали за сообраќајката во која прегазена беше малолетно девојче

Press24

Девојче прегазено на булевар Србија - префрлено на Ургентен

Press24

Страотна сообраќајка во Скопје: Прегазено 12 годишно девојче

Centar

24Инфо Република Денешен +инфо Телма Либертас Нетпрес

Констатирани тешки телесни повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило на бул. „Србија“

Локално - 07.12.2023

Констатирани се тешки телесни повреди кај малолетното девојче кое вечерва беше удрено од воизло кај бензинската пумпа „Лукоил“, на булевар „Србија“ во Општина Аеродром, соопшти Министерството за внатрешни работи. -На 07.12.2023 во 16.25 часот на бул.

Констатирани тешки повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило во Скопје

А1 On

Малолетното девојче кое вечерва беше удрено од возило во Аеродром има тешки телесни повреди

Курир

Констатирани тешки телесни повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило на бул. „Србија“

Сител

12-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ПРЕГАЗЕНО НА БУЛЕВАРОТ “СРБИЈА“ – Малолетничката итно пренесена во болница: “Констатирани тешки телесни повреди“

Во Центар

Констатирани тешки телесни повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило на бул. „Србија“

Бриф

Малолетното девојче кое вечерва беше прегазено на бул. „Србија“ има тешки телесни повреди

365

Zoom МКД 24Инфо Либертас Република