TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штекли на Инстаграм ги покажа раните од куршумите, па напиша: Бог ги сака храбрите

Фокус - 21.11.2023

Скопјанецот Раде Трајковски – Штекли кој пред помалку од еден месец беше мета на напад во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ во Скопје на својот Инстаграм профил објави стори со раните кои ги добил од куршумите.

ФОТО: Штекли ги објави раните од КУРШУМИТЕ: Бог ги сака храбрите

Курир - 21.11.2023

Раде Трајковски – Штекли кој пред неполн месец беше испукан во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ на својот Инстаграм објави стори со раните кој ги добил од куршумите. Раде Трајковски – Штекли кој пред неполн месец беше испукан во трговскиот центар ...

ФОТО: Штекли ги објави раните од КУРШУМИТЕ: Бог ги сака храбрите

4NEWS - 21.11.2023

Раде Трајковски – Штекли кој пред неполн месец беше испукан во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ на својот Инстаграм објави стори со раните кој ги добил од куршумите. Штекли објави една од петте прострелни рани со кој се здобил, а во продолжение ...

Штекли ги објави раните од куршумите: Бог ги сака храбрите, јас сум благословен

Скопје инфо - 21.11.2023

Раде Трајковски – Штекли кој пред неполн месец беше тешко ранет по пукање во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“. Уште додека беше во болница тој објави фотографија на која беше видно расположен, а сега на својот Инстаграм објави кратка приказна на ...

Штекли на Инстаграм се пофали со раните од куршумите, па напиша: Бог ги сака храбрите

Либертас - 21.11.2023

Скопјанецот Раде Трајковски – Штекли кој пред помалку од еден месец беше мета на напад во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ во Скопје на својот Инстаграм профил објави стори со раните кои ги добил од куршумите.

Штекли на Инстаграм со раните од куршумите: “Благословен сум, една од петте – Бог ги сака храбрите“/ФОТО

Вечер Прес - 21.11.2023

Раде Трајковски – Штекли во кого пред неполн месец беше пукано во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ на својот Инстаграм објави „стори“ со раните кој ги добил од куршумите. Штекли објави една од петте прострелни рани со кои се здобил, а во описот на ...