TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прегазена жена во Битола

Макфакс - 03.12.2019

Триесет и тригодишна жена од Битола вчера била прегазена од возило на крстосница помеѓу булеварот „1 Мај“ и улицата „Стив Наумов“ во Битола. Со возилото управувал 40-годишен битолчанец. Во незгодата, жената се здобила со тешки телесни повреди и била ...

Поло прегази пешак во Битола

24Инфо - 03.12.2019

На 02.12.2019 во 06.50 часот на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола, патничко моторно возило ,,фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Т.(40) од Битола, удрило во пешакот Б.А.(33) од Битола.

Возач на „ксантија“ повреди пешак

Слободен Печат - 02.12.2019

Сообраќајката се случила на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“ во Битола. Вчера околу 11.30 часот во полицијата во Битола е пријавено дека на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, автомобил „цитроен ...

Пешак тешко повреден во Битола

Курир - 02.12.2019

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 11:30 часот на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“ во Битола. Според информациите на полицијата, автомобил„цитроен ксантија“, со битолски регистарски ...

Автомобил удри во пешак во Битола

Макфакс - 02.12.2019

Седумдесет и деветгодишен пешак се здобил со тешки повреди откако во него удрил автомобил во Битола. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 11 и 30 часот, на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, кога ...

Автомобил удри во пешак во Битола

24Инфо - 02.12.2019

Седумдесет и деветгодишен пешак се здобил со тешки повреди откако во него удрил автомобил во Битола. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 11 и 30 часот, на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, кога ...

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Битола

+инфо - 02.12.2019

Вчера било пријавено дека во Битола, на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, патничко моторно возило „цитроен ксантија“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(39) од Битола удрило во пешак М.З.(79) од Битола.

Автомобил удри во пешак во Битола

Press24 - 02.12.2019

Битолчанец се здобил со тешки телесни повреди, откако во него удрил автомобил. „Вчера во 11:28 часот било пријавено дека во Битола, на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, патничко моторно возило „цитроен ксантија“, со ...

Автомобил удри во пешак во Битола

Centar - 02.12.2019

Седумдесет и деветгодишен пешак се здобил со тешки повреди откако во него удрил автомобил во Битола. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 11 и 30 часот, на крстосницата од улиците Партизанска и Климент Охридски, кога автомобил ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка

МКД - 02.12.2019

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 11:30 часот на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“ во Битола. Според информациите на МВР, автомобил„цитроен ксантија“, со битолски регистарски ознаки, ...

Прегазена жена во Битола

Centar - 03.12.2019

Триесет и тригодишна жена од Битола вчера била прегазена од возило на крстосница помеѓу булеварот 1 Мај и улицата Стив Наумов во Битола. Со возилото управувал 40-годишен битолчанец. Во незгодата, жената се здобила со тешки телесни повреди и била ...

Прегазена жена во Битола, со тешки повреди пренесена во болница

Курир - 03.12.2019

Битолчанката Б.А.(33) е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера утрото на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола. -Автомобил ,,Фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управуван од ...

Автомобил прегази девојка во Битола

Press24 - 03.12.2019

Битолчанка се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил автомобил. „Вчера утрината во 06:50 часот на крстосница помеѓу булеварот „1 Мај“ и улицата „Стив Наумов“ во Битола, патничко моторно возило ,,фолксваген поло“, со битолски ...

Прегазена жена во Битола

Сител - 03.12.2019

Битолчанката Б.А.(33) е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера утрото на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола. -Автомобил ,,Фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управуван од ...

Прегазена жена во Битола

МКД - 03.12.2019

Битолчанката Б.А.(33) е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера утрото на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола. „Автомобил ,,Фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управуван од ...