TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сон го откри најголемиот проблем на Тотенхем: Ние напаѓачите сме виновни за поразите!

Екипа - 08.12.2023

И покрај водството по првото полувреме, Тотенхем доживеа неочекуван пораз од 1-2 синоќа од Вест Хем, за продолжување на негативната серија во Премиерлигата. Тотенхем на последните пет натпревари е со четири пораз и освоен само еден бод на дербито со ...

ВИДЕО: Вест Хем до победа од „еден во два“, Тотенхем од хит до очај

Gol.mk

„Чеканите“ со пресврт го столчија Тотенхем, Трипие го „потопи“ Њукасл на „Гудисон Парк“ (ВИДЕО)

Дерби

ВИДЕО | Лондонското дерби за Вест Хем, Евертон го победи Њукасл и излезе од опасната зона

Слободен Печат

Тотенхем со аматерски грешки му подари пресврт-победа на Вест Хем… (ВИДЕО)

Екипа

Вест Хем го изненади Тотнем, Њукасл убедливо поразен од Евертон! (ВИДЕО)

24Фудбал

Премиер лига: Вест Хем победи кај Тотенхем

Нетпрес

Спортклуб Спортманија МакФудбал МКД 365

ВИДЕО: Евертон испрати брутална порака до ПЛ, па го уништи Њукасл!

Gol.mk - 07.12.2023

Екипата на Евертон ја продолжува битката за опстанок во Премиер лигата. „Карамелите“ кои останаа без бодови поради прекршување на финансискиот фер-плеј дома го уништија најбогатиот клуб Њукасл (3-0) и избегаа од опасната зона.

(Видео) Евертон ги казни грешките на Трипие – Пораз на Њукасл на Гудисон парк

Макфакс

(Видео) Евертон ги казни грешките на Трипие – Пораз на Њукасл на Гудисон парк

Опсервер

(Видео) Евертон ги казни грешките на Трипие – Пораз на Њукасл на Гудисон парк

Скопје1