TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

МКД - 14.01.2020

Една жена е тешко повредена, а уште тројца се полесно повредени во сообраќајка доцна синоќа. Половина час по полноќ во полицијата било пријавено дека на крстосница од ул.„Mилан Марковиќ“ и ул.

Шест лица тешко повредени во сообраќајка кај Студеничани

Слободен Печат - 12.01.2020

Од незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Р.Б. и сопатникот И.И. (41) од село Студеничани. Во текот на вчерашниот ден во 07,40 часот во атар на село Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...

Петмина повредени во сообраќајка на патот Студеничани-Скопје

Точка - 12.01.2020

Петмина луѓе се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера утрото во атарот на с.Студеничани-Скопје во близина на гробиштата. Несреќата се случила помеѓу „фолксваген голф“ управуван од Р.Б.

Тешка сообраќајка во Скопје, повредени 6 лица

Скопје инфо - 12.01.2020

Шест лица се здобиле со повреди при сообраќајна несреќа во Скопје. - Вчера во 07:40 часот во атар на село Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски ...

Повредени 6 лица во тешка сообраќајка во Скопје

4NEWS - 12.01.2020

Вчера сабајле во 07,40 часот во атар на с.Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.

Повредени 6 лица во тешка сообраќајка во Скопје

Сител - 12.01.2020

Вчера сабајле во 07,40 часот во атар на с.Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.

Шест лица повредени, меѓу нив и дете, во сообраќајка кај Студеничани

Нетпрес - 12.01.2020

Вчера, во 7.40 часот во атар на село Студеничани, во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.

Тешка сообраќајка во Скопје – 6 лица повредени

Centar - 12.01.2020

Шест лица се здобиле со повреди при сообраќајна несреќа во Скопје. -Вчера во 07:40 часот во атар на село Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски ...

Петмина повредени во сообраќајка на патот Студеничани-Скопје

Centar - 12.01.2020

Петмина луѓе нсе тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера утрото во атарот на с.Студеничани-Скопје во близина на гробиштата. Несреќата се случила помеѓу „фолксваген голф“ управуван од Р.Б.

Тешка сообраќајка синоќа во Козле, повредени четири лица

Курир - 14.01.2020

Четири лица од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Козле. Од полицијата информираат дека на крстосницата од ул.„Mилан Марковиќ“ и ул.„Ловќенска“ се случила сообраќајка помеѓу „фолксваген“, со скопски ...

Четворица тешко повредени во сообраќајка во Козле

Макфакс - 14.01.2020

Четворица луѓе се тешко повредени во сообраќајна несреќа што ноќеска се случила на крстосницата од ул.„Mилан Марковиќ“ и ул.„Ловќенска“ во скопската населба Козле, помеѓу „фолксваген“, управуван од Д.М.(21) од Тетово и „мерцедес“, управуван од Д.Р.

Четворица повредени во судир во Козле

Република - 14.01.2020

Ноќеска во 00.30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Mилан Марковиќ“ и „Ловќенска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген“, со скопски реистарски ознаки, управувано од Д. М.

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО КОЗЛЕ: Повредени четири лица

Магазин - 14.01.2020

Страшна сообраќајна несреќа вчера ги потресе жителите на Скопје. Четири лица од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Козле. Од полицијата информираат дека на крстосницата од ул.„Mилан Марковиќ“ и ул.

Тешка сообраќајка синоќа во Козле, повредени четири лица

Сител - 14.01.2020

Четири лица од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Козле. Од полицијата информираат дека на крстосницата од ул.„Mилан Марковиќ“ и ул.„Ловќенска“ се случила сообраќајка помеѓу „фолксваген“, со скопски ...

Тешка несреќа во Скопје - четири лица повредени

Press24 - 14.01.2020

Четири лица се здобиле со повреди и биле пренесени во болница, при сообраќајна несреќа во Скопје. -Синоќа во 00:30 часот било пријавено дека на крстосница од ул. „Mилан Марковиќ“ и ул. „Ловќенска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...

Во Козле во судар повредени четири лица

Скопје инфо - 14.01.2020

Ноќеска во 00.30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Mилан Марковиќ“ и „Ловќенска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген“, со скопски реистарски ознаки, управувано од Д. М.