TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакимовски е против уставни измени со цел внесување на Бугарите во Уставот

А1 On - 21.04.2024

– Стравот пред сѐ доаѓа од лошите резултати и немање желба да се фатиме со вистинските проблеми, доаѓа од незнаењето и единствена флоскула е „Европа ќе нѐ храни, НАТО ќе нѐ брани“ без да преземеме било каков чекор за подобар живот на граѓаните, а ...

Стевчо Јакимовски: Не може заради црната листа јас да ја мразам цела Америка

Глас на Америка - 22.04.2024

Повеќе прикажано Show less Поголеми ингеренции за претседателот при именување лица на клучни позиции во државата, развој на воената индустрија, останување на патот кон ЕУ, но без чекање до бесконечност, отворање врати за инвестиции и од арапските ...

Јакимовски пред жителите на Карпош ја претстави својата програма

Алсат-М - 21.04.2024

Кандидатот на коалицијата „Храбро за Македонија“ Стевчо Јакимовски пред жителите на Карпош ја претстави својата програма. На граѓаните им порача дека ако му дадат шанса за претседател, многупати потоа ќе сакаат повторно да го ...

Стевчо Јакимовски: Не треба да се откажеме од европскиот пат, но изморени сме од триковите на ЕУ

Глас на Америка - 21.04.2024

Јас се кандидирам за претседател и претседателот мора да мисли за државата. Не може заради т.н. црна листа јас да ја мразам цела Америка. Најнормално е дека ние ќе соработуваме со САД. Тие се воедно гарант за постоењето на Република Македонија, вели ...

Ја среди општина Карпош, па ќе ја средува Македонија: Кој има храброст да гласа за Стевчо?

Република - 21.04.2024

„Храбро за Македонија!“ е слоганот кој треба да ги поткрене Македонците да излезат в среда и својот глас да го дадат за Стевчо Јакимовски, актуелен градоначалник на Општина Карпош. Карпошани знаат дека навистина треба храброст на гласачкото ливче да ...

Јакимовски: Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија

А1 On - 20.04.2024

Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски.

Ристовски: Јакимовски е еден од најхрабрите политичари, човек со јасен и прецизен став, без калкулации за себе

А1 On - 20.04.2024

Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да се даде гласот „за разумот на политичката сцена“, односно за кандидатот на коалицијата, Стевчо ...

ТВ серијал „Од неформалната страна со претседателските кандидати“ - Стевчо Јакимовски

24 Вести - 20.04.2024

ТВ 24 продолжува со серијалот неформално со претседателските канидати. Денешните 8 минути се резервирани за кандидатот за претседател Стевчо ...

Ристовски од Карпош: Јакимовски е еден од најхрабрите политичари

Канал5 - 20.04.2024

Човек со јасен и прецизен став, без калкулации за себе. Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да се даде гласот „за разумот на ...

Ристовски за Јакимовски: Извонреден, јасен, прецизен, експлицитен

Либертас - 20.04.2024

Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да се даде гласот „за разумот на политичката сцена“, односно за кандидатот на коалицијата, Стевчо ...

Јакимовски: Госпоѓата Доналд Реган и господинот кој бил 5 години претседател се уплашија и не смееја да дојдат на ...

24Инфо - 20.04.2024

Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски.

Јакимовски: Немам страв, нема да молчам пред никого, a ги читам сите како на рентген

МКД - 20.04.2024

Избори 2024 Коалицијата „Храбро за Македонија“ на митингот во Карпош повика на масовна излезност во среда кога се гласа на првиот круг од претседателските избори и да се даде гласот „за разумот на политичката сцена“, односно за кандидатот на ...

Јакимовски: Нема да му ќутам на никого и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија!

Пулс24 - 21.04.2024

Нема да му ќутам на никого и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски.

Ја среди општина Карпош, па ќе ја средува Македонија: Кој има храброст да гласа за Стевчо?

Скопје инфо - 21.04.2024

„Храбро за Македонија!“ е слоганот кој треба да ги поткрене Македонците да излезат в среда и својот глас да го дадат за Стевчо Јакимовски, актуелен градоначалник на Општина Карпош. Карпошани знаат дека навистина треба храброст на гласачкото ливче да ...

Стевчо Јакимовски: Се борам да напишам историја и ништо повеќе од тоа

Фокус - 21.04.2024

„Јас се кандидирам за претседател и претседателот мора да мисли за државата. Не може заради т.н. црна листа јас да ја мразам цела Америка. Најнормално е дека ние ќе соработуваме со САД. Тие се воедно гарант за постоењето на Република Македонија“ ...

Јакимовски: Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија

Lider - 21.04.2024

Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски.

Јакимовски е против уставни измени со цел внесување на Бугарите во Уставот

Република - 21.04.2024

– Стравот пред сѐ доаѓа од лошите резултати и немање желба да се фатиме со вистинските проблеми, доаѓа од незнаењето и единствена флоскула е „Европа ќе нѐ храни, НАТО ќе нѐ брани“ без да преземеме било каков чекор за подобар живот на граѓаните, а ...