TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбена обложувалница во Кавадарци

Макфакс - 18.02.2020

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата „Страшо Пинџур во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Нов грабеж на обложувалница во Македонија

Centar - 18.02.2020

На 18.02.2020 во 00.30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.Страшо Пинџур во Кавадарци две лица со закана од вработената одзеле пари и побегнале.

Вооружен грабеж во спортска обложувалница во Скопје

Опсервер - 17.02.2020

На 15.02.2020 во 21.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Среќко Пужалка“ едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на ...

И` се заканиле на вработената одзеле пари и побегнале: Ограбена спортска обложувалница во Кавадарци

Курир - 18.02.2020

Во Полициската станица Кавадарци вчера во 00:30 часот било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци две лица со закана од вработената одзеле пари и побегнале.

Ограбена обложувалница во Кавадарци

24Инфо - 18.02.2020

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата Страшо Пинџур во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Ограбена спортска обложувалница во Кавадарци

Press24 - 18.02.2020

Во Полициската станица Кавадарци вчера во 00:30 часот било пријавено дека во спортска обложувалница на улица „Страшо Пинџур“ во Кавадарци две лица со закана од вработената одзеле пари и побегнале.

Ограбена обложувалница во Кавадарци

Н.Македонија - 18.02.2020

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата „Страшо Пинџур“ во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Ограбена обложувалница во Кавадарци

iPortal - 18.02.2020

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата Страшо Пинџур во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на ...