TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царовска: Реформите во образованието се влез во нова ера на развој

Сител - 24.01.2021

Реформите во основното образование се влез во нова ера на развој. Пораката доаѓа од министерката за образование, а по повод Меѓународниот ден на образованието 24 јануари. Оваа година го одбележуваме во време на пандемија што наметна целосно нови ...

Меѓународен ден на образованието: Царовска најавува нова ера, ВМРО-ДПМНЕ бара дебата во Собранието

360 степени

ЦАРОВСКА: Нема веќе учење на памет!

Денешен

Царовска: Силно верувам дека новата концепција е влез во нова ера на развој, раст и унапредување на идните генерации

Фокус

Царовска: Новата концепција за основно образование е влез во новата ера и влог во иднината

Мета

Царовска: Новата реформа гарантира поквалитетно образование

Р.С.Европа

Заев: Ги вложуваме сите напори за да креираме модерни образовни политики фокусирани на грижата за индивидуалните потреби на учениците за да му овозможиме на секое дете да го развие својот потенцијал

Centar

Опсервер А1 On MakPress Локално МКД Слободен Печат 24Инфо Независен

Реформата ВО образованието ВО погрешен правец

Фокус - 24.01.2021

Најпрвин треба да се реформираат наставниците – Финска ги има најдобрите училишта во светот зад кои стојат најдобрите наставници Хасан ЈАШАРИ Македонското образование од 1990 година, па наваму, континуирано се реформира, но училиштата како да ...

Општина Карпош се фокусира кон подобро образование

Канал5

Николовски по повод Меѓународниот ден на образованието: Вложуваме во модерно образовни политики за секое дете да го развие својот потенцијал

iPortal

СДСМ или лажат или го демантираат Заев кој остави 20.000 ученици без компјутер и без никакво знаење цело полугодие

Опсервер

Наумовска: Продолжуваме да вложуваме во развој и реформи на образованието, продолжуваме со грижа за учениците и наставниот кадар

24Инфо

Карпош се фокусира кон подобро образование

MakPress

Донација на Макпетрол - таблети за ученици од 20 основни училишта

МКД

MakPress 24Инфо 24Инфо MTM Слободен Печат iPortal Канал5 Макфакс

Мицкоски: Образованието системски се уништува, 20.000 деца не следат настава оти немаат компјутери

+инфо - 24.01.2021

Од ветеното ништо не исполнија. Со ваква власт нема иднина. Образованието системски се уништува. Наша е иднината и ние заедно ќе се избориме, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук напиша ...

Мицкоски на меѓународниот ден за образование: Власта системски го уништува, 20 илјади ученици не следат настава зошто немаат лаптоп компјутери

MakPress

Мицкоски на меѓународниот ден за образование: Власта системски го уништува, 20 илјади ученици не следат настава зошто немаат лаптоп компјутери

Сител

Мицкоски на меѓународниот ден за образование: Власта системски го уништува, 20 илјади ученици не следат настава зошто немаат лаптоп компјутери

Курир

Мицкоски на меѓународниот ден за образование: Власта системски го уништува, 20 илјади ученици не следат настава зошто немаат лаптоп компјутери

24Инфо

Мицкоски: Образованието системски се уништува, 20.000 деца не следат настава оти немаат компјутери

Press24

Мицкоски: Власта системски го уништува образованието, 20 илјади ученици не следат настава

Макфакс

Сител Вечер А1 On Опсервер Канал5 Локално Вечер Точка

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

24Инфо - 24.01.2021

Советот на Општина Центар на последната, 59-та седницапокрај останатите точки, ја усвои и Стратегијата за меѓуетничка интеграција во образованието и младинско учество на Општина Центар. Стратегијата за меѓуетничка интеграција во образованието и ...

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Слободен Печат

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Локално

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Макфакс

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Вечер

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Скопје1

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

24 Вести

Вечер Прес MakPress А1 On Frontline