TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

24 Вести - 10.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Пављученкова и Крејчикова ќе водат битка за трофејот на Ролан Гарос

Дерби - 10.06.2021

Анастасија Пављученкова и Барбора Крејчикова ќе се борат за титулата на вториот грен слем во оваа календарска година Ролан Гарос. Ова е епилогот по денешните полуфинални мечеви кои понудија доста возбудувања, борба во која на крајот славеа ...

Крејчикова избори финале против Пављученкова на Ролан Гарос

Sport 1 - 10.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова е втора финалистка на Ролан Гарос откако по маратонска борба ја совлада Марија Сакари од Грција со 2-1 по сетови, односно 7-5, 4-6 и 9-7. Во текот на натпреварот се водеше голема борба меѓу двете тенисерки, но ...

Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Слободен Печат - 10.06.2021

Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката тенисерка Крејчикова в сабота во големото финале ќе биде Русинката Анастасија ...

Крејчикова, по долга битка, обезбеди финале со Пављученкова на Ролан Гарос

Екипа - 10.06.2021

Чешката тенисерка Барбара Крејчикова се пласираше за првпат во кариерата во едно Грандслем финале, откако во второто полуфинале на Ролан Гарос по три часа и 20 минути игра успеа да ја победи Гркинката Марија Сакари со 7-5, 4-6 и 9-7.

Дебитантки ќе се борат за трофејот кај дамите на Ролан Гарос

Gol.mk - 10.06.2021

Руската тенисерка Анастасија Павличенкова и Барбора Крејчикова од Чешка ќе се борат за титулата на Грен Слем турнирот Ролан Гарос кој се игра во Париз, Франција, на земјена подлога. Чехинката во неизвесното полуфинале беше подобра од грчката ...

Чешко – Руско финале на Ролан Гарос во женска конкуренција!

SportMedia - 10.06.2021

Анастасија Павличенкова (Русија) и Барбора Крејчикова (Чешка) се тенисерките кои во сабота во 15 часот ќе играат во финалето на Ролан Гарос. Во првото полуфинале денеска, Павличенкова со 2:0 во сетови (7:5 и 6:3 во гемови) ја победи Тамара Зиданшек ...

Супер маратон на Ролан Гарос со среќен крај за Крејчикова

Спортманија - 10.06.2021

Чешката тенисерка беше на работ на амбисот, губеше со 3:5 во решавачкиот сет, но сега може да биде хероина на Ролан Гарос и да си замине од Париз со два пехари Супер тениски маратон во второто ѓенско полуфинале на Ролан Гарос вечерва одиграа Барбара ...

Дебитираше како 15-годишно девојче со вајлд-карта, денеска по рекордни 52 обиди, се пласира во финале на гренслем

Спортманија - 10.06.2021

Упорноста се исплати, а Анастасија чекаше цели 14 години за големо финале на еден од четирите најценети турнири. Анастасија Пављученкова го забележа најголемиот успех во кариерата по победата против Тамара Зиданшек од 2:0 во полуфиналето на Ролан ...

Барбара Крејчикова се пласираше во женското финале на Роланд Гарос

Курир - 10.06.2021

Во второто женско полуфинале на Ролан Гарос кое го одиграа Барбара Крејчикова од Чешка и Марија Сакари од Грција, подобра беше Крејчикова. Чешката тенисерка победи со 7:5, 4:6, 9:7 по 3 часа и 20 минути игра и ќе игра во финалето против Анастасија ...

Пављученкова е првата финалистка на Ролан Гарос

Слободен Печат - 10.06.2021

Денеска во првото полуфинале во женска конкуренција на грен слем турнирот во Париз Анастасија Пављученкова со резултат 2:0 ја елиминираше Тамара Зиданшек од Словенија. Русинката, 31 носителка на турнирот, го освои првиот сет со 7:5, а вториот со 6:3 ...

Русинката, Пављученкова прва финалистка во Париз

Сител - 10.06.2021

Русинката Анастасија Пављученкова е првата финалистка на Отвореното првнет6сво на Франциј или популарниот Роланд Гарос. Иако рангирана како 31-ва носителка во Парис, Пављученкова стигна до самиот крај.

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

Опсервер - 10.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

Либертас - 10.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

MakPress - 11.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

OhridNews - 11.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

Сител - 11.06.2021

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата, во првото денешно полуфинале, што траеше час и половина, ...

Сакари ја среди досега безгрешната Швојнтек и ја исфрли од РГ!

Gol.mk - 09.06.2021

Марија Сакари приреди сензација во четвртфиналето на Ролан Гарос, откако успеа да ја победи Ига Швојнтек со 2-0 (6-4, 6-4). Досега безгрешната полска тенисерка која немаше загубен сет во првите рунди, денес немаше решение за расположената колешка од ...

Марија Сакари е сензација на Роланд Гарос

Курир - 09.06.2021

Марија Сакари приреди сензација во четвртфиналето на Ролан Гарос, откако успеа да ја победи Ига Швјонтек со 2-0 во сетови 6-4 и 6-4. Досега безгрешната полска тенисерка која немаше загубен сет во првите рунди, денес немаше решение за расположената ...