TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не бил проблемот само до Ковач: Левандовски кажа што не е добро во Баерн Минхен

СуперСпорт - 09.11.2019

Роберт Левандовски реши отворено да зборува за проблеми во Баерн Минхен. Полјакот не откри никакви тајни, само кажа свое мислење за резултатската криза, поради што тренерот Нико Ковач доби отказ.

Левандовски директно посочи кој е еден од најголемите проблеми на овој Баерн

Дерби - 09.11.2019

Баерн Минхен е еден од европските гиганти кој во оваа натпреварувачка кампања ги нема посакуваните игри и резултати, па тоа доведе до промена на тренерот, односно заминување на Нико Ковач.

Левандовски: Младите комуницираат само преку интернет

Вечер - 09.11.2019

Полскиот фудбалер Роберт Левандовски, причината за слабите резултати на Баерн Минхен ја гледа во немањето повеќе лидери во тимот кои ќе преземат одговорност. – Јас и голманот Нојер не сме доволни, двајца не можат да го понесат целиот товар.

Левандовски откри: Со ваков проблем, Баерн тешко да ја одбрани титулата

Спортманија - 09.11.2019

Германскиот првак остана без тренер откако отказ доби Нико Ковач, но најверојатно дека стратегот не бил виновникот Роберт Левандовски е играчот кој со настапите низ годините го заслужи епитетот легенда на Баерн Минхен.

Не е само Ковач, Левандовски откри и други проблеми во Баерн

Спортклуб - 09.11.2019

Роберт Левандовски реши отворено да прозбори за проблемите во Баерн. Полјакот не откри никакви тајни, само го изнесе своето мислење за резултатската криза на Баерн, поради што Нико Ковач мораше да ја напушти клупата на германскиот првак.

Бербатов даде прогноза со точен резултат на натпреварите во Премиер лигата

Дерби - 09.11.2019

Вчера започна 12. коло во Премиер лигата и тоа со средбата меѓу Норич и Вотфорд која им припадна на гостите со 2-0, но пред нас денес и утре се уште многу интересни средби меѓу кои и дерби пресметките Лестер-Арсенал и Ливерпул-Манчестер Сити.

Баерн има резервна опција доколку им пропаднат преговорите со Венгер, Алегри и Мурињо

СуперСпорт - 09.11.2019

Баерн Минхен во текот на минатата недела се раздели со тренерот Нико Ковач, откако доживеаа дебакл од Ајнтрахт Франкфурт со 1-5. Во претходните денови се поврзуваат многу тренери со тренерското столче во Минхен, а наводно најблиску беше Арсен ...

Мурињо бил на преговори во Минхен

TopSport - 09.11.2019

Челниците на Баерн Минхен ја завршиле првата рунда на преговори со Жозе Мурињо, кој е еден од кандидатите за нов тренер на најтрофејниот германски клуб. Мурињо бил заинтересиран за работата во Минхен но под негови услови.

Ако Пелегрини добие отказ, Нико Ковач ќе го преземе Вест Хем

Локално - 09.11.2019

Вест Хем би можел да го смени тренерот Мануел Пелегрини, доколку денеска тимот загуби од Барнли во натпреварот од англиската фудбалска Премиер лига. Ако се случи тоа и Пелегрини биде разрешен, главен фаворит за преземање на „чеканите“ ќе биде ...

Пеп Гвардиола непристојно се однесуваше на прес конференцијата и одби да даде конкретен одговор на провокативно прашање ...

Дерби - 09.11.2019

Јавноста во Англија сите очи ќе ги има вперено во неделниот дерби натпревар помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити кој иако е рана фаза на првенството може да биде клучен во битката за титулата.

Нико Ковач веќе доби нова понуда?

Sport M - 09.11.2019

Никој Ковач изгледа дека не трага долго време во потрага по нов ангажман откако беше отпуштен во Баерн. Под водство на Ковач, Баерн ги освои сите три трофеи во Германија минатата сезона, но бројните притисоци и убедливиот пораз на Ајнтрахт (5-1) ...

Контакт со Баерн, Венгер донесе конечна одлука!

Sport M - 09.11.2019

Арсен Венгер ја донесе конечната одлука по прашањето за клупата на Баерн Минхен. Според последните извештаи на францускиот гигант „Беин спорт“, поранешниот тренер на Арсенал конечно ја отфрли идејата за преземање од Баерн.

Ван Бомел е резервна опција за Баерн

SportMedia - 09.11.2019

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен и актуелен тренер на ПСВ, Марк Ван Бомел е резервна тренерска опција за бундеслигашот доколку пропаднат преговорите со Арсен Венгер, Жозе Мурињо и Масимилијано Алегри кои се главни фаворити за клупата.

Сити му го „лапна“ местото“ на Јунајтед во ривалитетот со Ливерпул

Спортманија - 09.11.2019

Подгответе се за ново дерби на релација Ливерпул Манчестер, но не за вечното дерби меѓу „црвените“ и „црвените ѓаволи“ Во Англија има интересен пресврт на релација Ливерпул и Манчестер, а во последните неколку години во преден план е ривалитетот ...

Капело: Клоп направи магија, за Гвардиола фудбалот е како театар

Опсервер - 09.11.2019

Италијанскиот фудбалски стручњак, Фабио Капело, во пресрет на утрешното супер-дерби од Премиерлигата помеѓу Ливерпул и Манчестер сити, направи споредба на нивните тренери. – Според мене, Клоп во Ливерпул направи нешто магично, атмосферата во тимот е ...

Капело: Клоп направи нешто магично, фудбалот на Гвардиола е како да сте во…

Дерби - 09.11.2019

Фабио Капело имаше можност да поразговара со Пеп Гвардиола по крајот на дуелот меѓу Аталанта и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, бидејќи беше специјален гостин во студиото на „Скај“, од кое испрати и една интересна порака откако го заврши ...

Клоп го опиша најтешкиот момент од доаѓањето во Ливерпул

Спортски - 09.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го откри најтешкиот момент за него откако пристигна на Островот. На прес-конференцијата пред дербито со Манчестер Сити, кое се игра во недела од 17:30 часот, Клоп вели дека најтешко му паднала трагедијата на ...

Венгер: Идната недела на разговори со Баерн

Спортски - 09.11.2019

Баварците се во интензивна потрага за нов тренер откако Нико Ковач заработи отказ. Жозе Мурињо долго се поврзуваше како прв фаворит за испразнетото место, во игра беше и Тухел, но медиумите во Германија најголеми шанси му даваат на поранешниот ...

Гвардиола: Ливерпул, веројатно најдобриот тим на светот

Sport M - 09.11.2019

Пеп Гвардиола го опиша Ливерпул како „веројатно најдобар тим моментално во светот“ пред дербито во неделата. Во недела „црвените“ ќе бидат домаќини на Манчестер Сити на „Енфилд Роуд“, во предизвик за кој се очекува да биде исклучително интересен.

Венгер ги нарекол Баерн лажговци

TopSport - 09.11.2019

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер, решително ги негирал тврдењата на менаџментот на Баерн Минхен дека преговарале околу неговиот ангажман. „Билд“ во четвртокот објави дека Венгер го контактирал претседателот на Управниот одбор на Баерн, ...

Јирген Клоп за „најтешкиот“ или најтажен момент откако пристигна во Ливерпул

Спортклуб - 09.11.2019

Овој викенд се игра големото дерби во Премиерлигата, меѓу двата претенденти за титулата, Ливерпул и Манчестер Сити, на Енфилд. Пред самиот меч, тренерот на Ливерпул потенцираше како ќе го постави тимот за дербито, а на повеќето прашања, имаше и ...

Венгер одлучно тврди: Баерн и Билд ја лажат јавноста!

Спортклуб - 09.11.2019

Некогашниот тренер на Арсенал, одлучно ги негираше гласините дека управата на Баерн Миннхен не го контактирала за работа во клубот. Билд како и секогаш заштитнички кон Баерн Минхен, во четвртокот пишуваше дека Венгер прв го контактирал клубот и ...

Венгер ја раскажа својата страна на приказната, вели дека Румениге прв се јавил и порача: Следната недела ќе преговарам ...

24Фудбал - 09.11.2019

По гласините дека Арсен Венгер добил корпа од Берн Минхен, Французинот се огласи со демант и порача дека следната недела ќе се сретне со раководството на клубот од Алианц Арена. Шампионот на Германија е во потрага на наследник на Нико Ковач и ...

Венгер призна: Баерн Минхен ме бара за тренер

Sport 1 - 08.11.2019

Арсен Венгер во изјава за „БеинСпортс“ призна дека имал контакт со Баерн Минхен и дека се закажани разговори во текот на идната недела. Искусниот Французин ги потврди шпекулациите низ европските медиуми дека навистина имал првични разговори со ...

Манчестер Сити се плашат од нов напад во Ливерпул, полицијата уверува на ред и мир

SportMedia - 08.11.2019

Полицијата на Мерсисајд работи подеднакво и со Ливерпул и со Манчестер Сити за да обезбеди нормални услови за големото неделно дерби на „Енфилд“ меѓу овие два тима. Заислените полициски утврдувања доаѓаат откако Сити побара уверување дека нема да се ...

Летаат комплименти во Англија: Гвардиола е најдобар, Ливерпул е најсилен

Спортклуб - 08.11.2019

На два дена пред најголемото дерби во Премиер лигата во моментов, исклучително чудна е атмосферата во редовите на единствените кандидати за шампионската титула. Навикнати сме од минатото да слушаме провокации пред вакви важни дуели, шампион во тоа ...

Клоп го најави дербито: За мене Гвардиола е најдобар тренер во светот

СуперСпорт - 08.11.2019

Овој викенд, поточно утре од 17.30 часот, Ливерпул на свој терен го пречекува Манчестер Сити во меч во кој според многу мислења ќе се реши Премиер лигата. Евентуалниот триумф на Редсите ќе ги однесе на големи 9 бодови предност, меѓутоа место за ...

Венгер обелодени каков договор постигнал со Румениге: Ова е вистинската приказна! (Видео)

Дерби - 08.11.2019

Германските медиуми во изминативе два дена излегоа со интересна сторија поврзана со Арсен Венгер, со која и соопштија на јавноста дека Французинот сам му се понудил на Карл Хајнц Румениге преку телефонскиот разговор за преземање на Баерн Минхен.

Изгледа е готово: Мурињо ќе биде нов тренер на Баерн!

Спортклуб - 08.11.2019

Раководството на Баерн го избрало Жозе Мурињо за нов тренер на тимот и се очекува само да се договорат деталите за Португалецот официјално да биде потпишан. Првите рунда преговори е завршена и во моментов раководството на баварскиот гигант е на ...

Клоп откри кој му бил најтешкиот момент откако е во Ливерпул

Дерби - 08.11.2019

Јирген Клоп се подготвува за многу важната пресметка на неговиот Ливерпул и Манчестер Сити, а во своето последно соочување со медиумите, проговорил и за најтешкиот момент кој го доживеал како менаџер на „црвените“.

Мурињо имал средба со Баерн, Португалецот поставил еден услов

МКД - 08.11.2019

Газета дело Спорт пренесе дека Жозе Мурињо разговарал со Баерн Минхен за можноста да го наследи Нико Ковач на кормилото, „специјалниот" побарал договор со трајност до 2022 година. Одржана прва рунда преговори помеѓу Жозе Мурињо и Баерн Минхен, ова ...

Мурињо би можел во Баерн, но под еден услов

Sport M - 08.11.2019

Баерн Минхен и натаму е без тренер откако му врачи отказ на Нико Ковач. Неколку имиња се спомнуваа во изминатиот период, но повеќето од нив ги одбија понудите. Сега во игра е и Жозе Мурињо.

Мурињо би се преселил во Баерн Минхен, но само под еден услов

СуперСпорт - 08.11.2019

Баерн Минхен неодамна остана без тренерот, Нико Ковач, па раководството на клубот сега е во постојана потрага по негова замена. Во јавноста се појавија неколкуимиња како можни наследници на хрватскиот стратег, а некои од нив јавно ја отфрлија ...

Мурињо започнал преговори со Баерн Минхен

Таратур - 08.11.2019

Жозе Мурињо веќе започнал преговори со Баерн Минхен, тврди „Газета дело Спорт“. Раководството на баварскиот гигант е во потрага по нов кормилар, а Мурињо е еден од кандидатите за испразнетото столче на „Алијанц Арена“.

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Локално - 08.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во ...

Роџерс одговори на шпекулациите за Арсенал

Локално - 08.11.2019

Менаџерот на Лестер Сити, Брендан Роџерс нема намера да ги остави „лисиците“, за да го замени тренерот на Арсенал, Унаи Емери, кој е под притисок од лошите резултати во последно време. Лестер ја започна сезоната на сензационален начин, откако го ...

Клоп пред дербито со Сити: Пеп е најдобар тренер во светот!

Макфакс - 07.11.2019

Тренерот на Ливерпул, германскиот стратег Јирген Клоп денеска рече дека менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е најдобриот тренер во светот. Фудбалерите на двата клуба својот прв дуел во рамки на Премиерлигата сезонава ќе го имаат во недела на ...

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

А1 On - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

Клоп: Гвардиола е најдобриот тренер на светот

+инфо - 07.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше со почит за неговиот колега од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Дербито меѓу првите два тима во Премиер лигата е во недела. – Имам голема почит кон Гвардиола.

Венгер не контактирал со никого во Баерн

Нетпрес - 07.11.2019

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер ги прокоментира шпекулациите дека може да застане на чело на Баерн Минхен. Според британските медиуми, Баварците ќе потпишат договор со францускиот стратег до крајот на сезоната за да се обидат да ...

Клоп: Гвардиола е најдобриот тренер на светот

Нетпрес - 07.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше со почит за неговиот колега од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Дербито меѓу првите два тима во Премиер лигата е во недела. – Имам голема почит кон Гвардиола.

Венгер: Не сум контактирал со никого во Баерн

А1 On - 07.11.2019

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер ги прокоментира шпекулациите дека може да застане на чело на Баерн Минхен. Според британските медиуми, Баварците ќе потпишат договор со францускиот стратег до крајот на сезоната за да се обидат да ...

Клоп: Гвардиола е најдобриот тренер на светот

А1 On - 07.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше со почит за неговиот колега од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Дербито меѓу првите два тима во Премиер лигата е во недела. – Имам голема почит кон Гвардиола.

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

Бриф - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

Клоп: Гвардиола е најдобриот тренер на светот

Либертас - 07.11.2019

– Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше со почит за неговиот колега од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Дербито меѓу првите два тима во Премиер лигата е во недела. – Имам голема почит кон Гвардиола.

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

Локално - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

Нетпрес - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

Алегри е главен избор за наследник на Нико Ковач

iPortal - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

MakPress - 08.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

Клоп: Мора да ја играме нашата најдобра игра против Ман Сити

iPortal - 08.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во ...