TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку „тежат“ кумановските пратеници?

Кумановски м. - 16.09.2020

Тројца од петте кумановски пратеници во Собранието ја пријавиле својата имотна состојба во Државната комисија за спречување корупција. Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски пријавил недвижен имот поседува стан од 70м2 кој го стекнал ...

Колку се богати кумановските пратеници

Kumanovo News - 16.09.2020

Станови, автомобили, земјиште, накит, заштеди во банки, но и кредити, поседуваат кумановските претставници во Собранието. Во Државната комисија за спречување корупција (ДКСК), тројца од пратениците: Бране Петрушевски од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Стоилковиќ ...

Каков имот пријавила пратеничката Гордана Сиљановска-Давкова

еМагазин - 16.09.2020

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување на корупција поднеле новите пратеници во македонското Собрание. Каков имот пријавила Гордана Сиљановска-Давкова Таа во својот анкетен лист на име на сопругот пријавила ...

Каков имот пријавил пратеникот Али Ахмети

еМагазин - 16.09.2020

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите пратеници во македонското Собрание. Каков имот пријавил Али Ахмети Старо-новиот пратеник и лидер на владејачката ДУИ, Али Ахмети како личен ...

Антикорупциска ги објави анкетните листови на новите пратеници

Канал5 - 15.09.2020

Куќи, станови, автомобили, земјоделски земјишта, злато, а дел имаат и кредити – каков имот поседуваат новите пратеници? Антикорупциска ги објави анкетните листови на фунционерите кои имаат законска обврска да пријават се што е на нивно име, но и на ...

Имотната состојба на битолските пратеници

Тера - 15.09.2020

Каква е имотната состојба на новите пратеници од Битола. Ги имаме четворица, еднa пратеничка од владеачката СДСМ, две пратенички од опозициската ВМРО ДПМНЕ и еден независен. На веб страната на Државната комисија за спречување корупција ги има ...

Некои по пет стана, некои без живеалиште – Објавена имотната состојба на новите пратеници

Телма - 15.09.2020

Некои пријавиле по пет стана, некои ниту еден. Најмладата од новите пратеници поседува куќа, најстарата нема имот на свое име.Младите возат возила од 30 илјади евра, постарите од 1500. Анкетните листови на новите пратеници, што денеска ги објави ...