TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавен огласот за избор на Основен јавен обвинител на ОЈО ГОКК, гласањето на 7 ноември

Канал5 - 06.10.2022

Советот на јавните обвинители на Република Македонија објави оглас за избор на обвинители во повеќе обвинителства како и Основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција-Скопје.

Објавен огласот за избор на Основен јавен обвинител на ОЈО ГОКК, гласањето на 7 ноември

Курир

Објавен оглас за избор на наследник на Русковска

Независен

Објавен оглас за шеф на Организиран, гласањето на 7 ноември

Фокус

КОЈ ЌЕ ЈА ЗАМЕНИ РУСКОВСКА? Гласање за нов основен јавен обвинител на 7 ноември

+инфо

Објавен огласот за избор на Основен јавен обвинител на ОЈО ГОКК, гласањето на 7 ноември

Опсервер

Објавен огласот за избор на наследникот на Русковска, ниту таа не ја отфрла можноста повторно да се кандидира

MakPress

МКД Република Press24 Вечер Прес Либертас Нетпрес Академик

Русковска и уште две обвинителки деновиве на распит во ОЈО Скопје

МКД - 06.10.2022

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифовска деновиве ќе бидат повикани во Основното јавно обвинителство Скопје за да бидат сослушани. Ова следи по кривичната пријава поднесена од Арафат Муареми, поранешен директор на Управта ...

Бубевски: Русковска, Јосифовска и Трајчева ќе бидат сослушани по пријавата од Муареми

24 Вести

Почна сослушувањето по пријавата од Муареми, Жан Митрев со 1 милион евра гарантирал дека ќе биде достапен

Сител

Судот за милион евра му верува на Жан Митрев дека нема да избега

Телма

Русковска, Трајчева и Јосифоска деновиве ќе бидат повикани во скопското обвинителство за кривичната од Муареми

360 степени

Шефицата на ОЈО-ГОКК Вилма Русковска деновиве ќе биде повикана да даде исказ во обвинителство

Канал5

Стефанова тврди дека продолжила кај што Русковска застанала за Муареми

А1 On

Локално

ОЈО Скопје ќе го истражува случајот „МПМ“ и згаснувањето на „Вест“, „Утрински весник“, „Дневник“...

МКД - 05.10.2022

Случајот „МПМ" за кој истрагата започна во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), па потоа беше предаден во Основното јавно обвинителство за гонење на оргазнизиран криминал и корупција (ОЈО ГОК) , пред една недела бил предаден на Основнот јавно ...

Случајот со МПМ повторно во рацете на ОЈО Скопје

360 степени

Истрагата за МПМ од Организиран се пресели во скопското обвинителство

Либертас

Случајот МПМ се сели во скопското обвинителство

Независен

Русковска, Трајчева и Јосифоска деновиве ќе бидат повикани во скопското OJO за кривичната од Муареми

24Инфо - 05.10.2022

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за злоупотреба на службена должност при претресот извршен на 18 јули годинава во Управата за финансиска полиција од страна на ОЈО – ГОКК. Како што информираат од ОЈО Скопје на денешниот брифинг со новинари, ...

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за претресот во Управата за финансиска полиција

Канал5

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за претресот во Управата за финансиска полиција

Скопје инфо

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за претресот во Управата за финансиска полиција

Република

Постапуваме по кривичната пријава за претресот во Финансиска полиција, велат од ОЈО Скопје

MakPress

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за претресот во Управата за финансиска полиција

ММС

ОЈО Скопје постапува по кривичната пријава за претресот во Управата за финансиска полиција

Независен

Опсервер Во Центар