TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Си Џинпинг: Воспоставување на редот е најнеопходна задача за Хонг Конг

Слободен Печат - 14.11.2019

Си рече дека Кина сè уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во спроведувањето на политиката согласно законите и казнувајќи ги насилниците на протестите. Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на ...

Ако ви се лежи во затвор, исвиркајте ја химната

Оff.net - 14.11.2019

Во период на тензија меѓу кинеските власти и луѓето од Хонг Конг кои протестираат за независност, денес на мечот Хонг Конг - Бахреин од квалификациите за Светско првенство 2022 беше исвиркана кинеската химна.

Хонгконг: Демонстрантите ги гаѓаа полицајците со стрели (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2019

Хонгконшката полиција соопшти дека демонстрантите ги гаѓале со стрели полицајците што патролираат во близина на Политехничкиот универзитет. Потоа, демонстрантите фрлале саксии од високо кога стигнале и други полицајци.

Протестите ја срушија продажбата: Луксузната модна куќа бележи загуби на клучниот пазар

Денар - 14.11.2019

Луксузната модна куќа Burberry соопшти дека продажбата на нивните производи во Хонг Конг нагло падна по протестите во тој град кои траат веќе неколку месеци. Од оваа куќа изјавија дека очекуваат продажбата да продолжи да опаѓа во Хонг Конг, кој е ...

Насилството во Хонгконг ескалира: Демонстрантите со стрели ги гаѓаат полицајците

Макфакс - 14.11.2019

Полицијата во Хонгконг соопшти денеска дека демонстрантите со стели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот универзитет, а потоа фрлале саксии од повисоките катови кога пристигнало засилување.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

Република - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Жена дивјачки претепана од маскирани лица во Хонг Конг (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2019

Вознемирувачко видео покажува дека една жена е опкружена и претепана од маскирани демонстранти во Хонг Конг. Властите се борат да спречат уште поголемо разгорување на насилството во полуавтономниот град.

Хонг Конг на раб на колапс (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.11.2019

Хонг Конг денес се подготвува за нови судири, додека антивладините демонстранти веќе трети ден по ред планираат да ги парализираат делови од азискиот финансиски центар. Како резултат на тоа делови од јавниот превоз, училишта и многу компании ќе ...

(видео) Хонг Конг претворен во бојно поле

Телма - 13.11.2019

Кампусот околу универзитетите во Хонг Конг е претворен во бојно поле, откако студентите кои протестираат се судрија со полицијата доцна во ноќта. Полицијата вчезе во кампусот, а студентите поставија барикади, формираа ланец од луѓе и направија ...

Универзитет во Хонг Конг обвинет дека е место за нереди

Макфакс - 13.11.2019

Полицијата во Хонг Конг обвини еден универзитет дека е база за молотови коктели и уточиште за нереди и злосторници. Вечерва повторно дојде до судир меѓу полицијата и демонстрантите. Како што пренесуваат светските медиуму, полицијата тепала и апсела ...

ХАОСОТ ВО ХОНГКОНГ НЕ ПРЕКИНУВА: Полицијата влегла во универзитетскиот кампус

Слободен Печат - 13.11.2019

Полицијата наиде на критики поради вчерашниот упад во кинескиот универзитет во Хонг Конг, а дел од медиумите го оценија како напад врз високото образование. Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради ...

Хаотични сцени од улиците на Хонгконг: Жена претепана со метални палки

Точка - 13.11.2019

Во понеделникот била објавена слична снимка на која се гледа дека група млади момчиња запалиле еден маж кој се судрил со нив. Демонстрациите во Хонгконг траат со месеци, а тоа што почнало како мирен протест против спорниот закон за екстрадиција, ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Бриф - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг соочен со најголеми судири досега меѓу демонстрантите и полицијата

Слободен Печат - 13.11.2019

Повеќе илјади демонстранти, со маски на лицата, веќе втор ден протестираат во финансискиот кварт на Хонг Конг, а ги блокираа и улиците околу некои од највисоките солитери и најскапи имоти.

Хонг Конг на работ на колапс, демонстрантите се вооружија со лакови и стрели

24Инфо - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Нетпрес - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

Локално - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

+инфо - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Ескалира ситуацијата во Хонг Конг, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

iPortal - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Сител - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

А1 On - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

MakPress - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Вечер Прес - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Опсервер - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг на работ на колапс, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата

Либертас - 13.11.2019

Хонг Конг денеска се подготвува за нови судири бидејќи антивладините демонстранти веќе трет ден по ред планираат да ги парализираат азиските делови од овој финансиски јазол, а делови од јавниот превоз, училиштата и многу компании ќе бидат затворени ...

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во универзитетски кампус

Опсервер - 13.11.2019

Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради основано сомнение дека тој простор се користи за правење бензински бомби заради напад врз полициските службеници.

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во универзитетски кампус

А1 On - 13.11.2019

Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради основано сомнение дека тој простор се користи за правење бензински бомби заради напад врз полициските службеници.

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во универзитетски кампус

+инфо - 13.11.2019

Портпаролот на полицијата Це Чун – чунг на денешната прес конференција соопшти дека акцијата била преземена откако дошло до уште еден напад врз полицијата, која обезбедувала пешачки мост покрај кампусот.

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во универзитетски кампус

Либертас - 13.11.2019

Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради основано сомнение дека тој простор се користи за правење бензински бомби заради напад врз полициските службеници.

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во универзитетски кампус

MakPress - 13.11.2019

Хонгкошката полиција соопшти дека извршила претрес во универзитетскиот кампус поради основано сомнение дека тој простор се користи за правење бензински бомби заради напад врз полициските службеници.

Насилството во Хонгконг ескалира: Демонстрантите со стрели ги гаѓаат полицајците

24Инфо - 14.11.2019

Полицијата во Хонгконг соопшти денеска дека демонстрантите со стели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот универзитет, а потоа фрлале саксии од повисоките катови кога пристигнало засилување.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

А1 On - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Насилството во Хонгконг ескалира: Демонстрантите со стрели ги гаѓаат полицајците

Centar - 14.11.2019

Полицијата во Хонгконг соопшти денеска дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот универзитет, а потоа фрлале саксии од повисоките катови кога пристигнало засилување.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

Телма - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

НЕИНВЕНТИВНО ОРУЖЈЕ: САКСИИ И СТРЕЛИ летаа кон полицајците во Хонгконг (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Овој град веќе четврти ден по ред се наоѓа во сообраќаен колапс, со масовни прекини на транзитот, бидејќи демонстрантите блокираа некои од поголемите улици и железнички линии. Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги ...

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели и фрлале саксии на нив (ВИДЕО)

Локално - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Насилството во Хонгконг ескалира: Демонстрантите со стрели ги гаѓаат полицајците

Точка - 14.11.2019

Полицијата во Хонгконг соопшти денеска дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот универзитет, а потоа фрлале саксии од повисоките катови кога пристигнало засилување.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

Вечер Прес - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците во Хонг Конг (ВИДЕО)

iPortal - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

Опсервер - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

Либертас - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Полицијата во Хонг Конг била нападната со стрели, одговорила со солзавец

+инфо - 14.11.2019

Овој град со 7,5 милиони жители веќе четврти ден по ред се наоѓа во сообраќаен колапс, со масовни прекини на транзитот, бидејќи демонстрантите блокираа некои од поголемите улици и железнички линии.

Демонстрантите во Хонг Конг ги гаѓаа полицијаците со стрели

MakPress - 14.11.2019

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа продолжиле и со фрлање саксии кога на местото на инцидентот пристигнале други полицајци.

Протестите ја срушија продажбата: Луксузната модна куќа бележи загуби на клучниот пазар

ММС - 14.11.2019

Луксузната модна куќа Burberry соопшти дека продажбата на нивните производи во Хонг Конг нагло падна по протестите во тој град кои траат веќе неколку месеци. Од оваа куќа изјавија дека очекуваат продажбата да продолжи да опаѓа во Хонг Конг, кој е ...

Си: Обновувањето на редот во Хонг Конг е најнужна задача

24Инфо - 14.11.2019

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на редот и запирање на насилството во моментов се најгорливата задача за Хонг Конг. Си рече дека Кина сè уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во ...

Си: Обновувањето на редот во Хонг Конг е најнужна задача

+инфо - 14.11.2019

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на редот и запирање на насилството во моментов се најгорливата задача за Хонг Конг. Си рече дека Кина сѐ уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во ...

Кси: Обновувањето на редот во Хонг Конг е најнужна задача

Нетпрес - 14.11.2019

Кинескиот претседател Кси Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на редот и запирање на насилството во моментов се најгорливата задача за Хонг Конг. Си рече дека Кина сè уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во ...

Си: Обновувањето на редот во Хонг Конг е најнужна задача

Вечер Прес - 14.11.2019

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на редот и запирање на насилството во моментов се најгорливата задача за Хонг Конг. Си рече дека Кина сè уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во ...

Си: Обновувањето на редот во Хонг Конг е најнужна задача

Опсервер - 15.11.2019

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека обновувањето на редот и запирање на насилството во моментов се најгорливата задача за Хонг Конг. Си рече дека Кина сè уште силно ја поддржува шефицата на владата на Хонг Конг Кери Лам во ...