TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валенсија и Димитријевиќ се изборија за мајсторка против Басконија

Слободен Печат - 28.05.2022

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ и неговиот тим Валенсија по вечерашната победа над Басконија од 89:82 се избори за мајсторка во плеј-офот во шпанска АЦБ лига. Диитријевиќ не доби голема минутажа, и во победата на неговиот тим кој ...

Валенсија победи, пет поени за Димитријевиќ

Екипа - 28.05.2022

Валенсија ја совлада Басконија, и израмни во плеј-оф серијата во Шпанија на 1-1. Валенсија благодарение на добрата игра во втората и третата четвртина, славеше триумф со 82-89. Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ постигна пет поени во ...

Димитријевиќ и Валенсија изборија „мајсторка“ против Басконија

Sport 1 - 28.05.2022

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ не играше многу против Басконија, па со скромни пет поени ѝ помогна на Валенсија да слави со 89-82 против Басконија и така да избори „мајсторка“ во плејофот на АЦБ-лигата.

Димитријевиќ и Валенсија изборија мајсторка со Басконија

Дерби - 28.05.2022

Ненад Димитријевиќ и Валенсија ја совладаа Басконија на гостински терен (82:89) и на тој начин изборија мајсторка во четвртфиналето на шпанскиот плејоф. По поразот на домашен терен, Валенсија вечерва го совлада евролигашот Басконија, иако домаќините ...

Пет коша на Димитријевиќ: Валенсија се избори за „мајсторка“ за полуфинале

SportMedia - 28.05.2022

Скромни 5 поени зад името на нашиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ во исклучително важната и голема победа на Валенсија на вториот четвртфинален меч од шпанскиот кошаркарски плеј-оф.