TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саган до втора етапна победа, жолтата маичка останува кај Ван Авермет

Дерби - 11.07.2018

Денеска на програмата на најпрестижното велосипедско натпреварување „Тур де Франс“ беше петтата етапа, каде учесниците ја минаа 203 километри долгата ридска патека од Лориент до Кемпер. Најдобар на денешната трка беше словачкиот велосипедист Петар ...

ТдФ: „Динамото“ Саган со нова победа, Ван Авермет пак во жолто (видео)

TopSport - 11.07.2018

Светскиот шампион Петер Саган стигна до својата втора победа на Тур де Франс оваа година, откако ја доби петтата етапа по 204.5 километри од Лорен до Кимпер, етапа во која првпат велосипедистите се судрија со ридест предел.

ТдФ: „Динамото“ Саган со нова победа, Ван Авермет пак во жолто (видео)

Макфакс - 11.07.2018

Светскиот шампион Петер Саган стигна до својата втора победа на Тур де Франс оваа година, откако ја доби петтата етапа по 204.5 километри од Лорен до Кимпер, етапа во која првпат велосипедистите се судрија со ридест предел.

Тур де Франс: Тимскиот хронометар за „БМЦ“, Ван Авермет нов лидер

Дерби - 09.07.2018

По двете почетни етапи, денеска на програмата на Тур де Франс беше тимскиот хронометар во должина од 35 километри кој се возеше во Шоле, делница која на крајот најбрзо ја минаа на членовите на „БМЦ“ кои покажаа најдобра тимска синхронизација.

ТдФ: БМЦ со победа на тимската трка на хронометар, Ван Авермет во жолто

Точка - 09.07.2018

Белгиецот Грег ван Авермет е новиот лидер на Тур де Франс, откако неговиот тим БМЦ рејсинг имаше одлична тимска трка на хронометар во должина од 35.5 километри од Ла Венде до Шоле, победувајќи ги фаворизираните Тим Скај и Квик-Степ.