TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Починаа петмина штипјани, во штипскиот затвор седум позитивни на Ковид – 19

Телма - 08.04.2021

Штип го има најцрниот ден од почетокот на пандемијата. Во ковид центарот починаа петмина штипјани. Најмладиот има 48, а највозрасниот е на 79 годишна возраст. Во центарот хоспитализирани се 86, а 45 се зависни од кислород.

Чавков и уште четворица осуденици во затворот во Штип се заразени со Ковид-19

24 Вести

Кластер во штипскиот затвор: Пет осудени лица помеѓу кои и Митко Чавков и тројца вработени, позитивни на Ковид-19

еМагазин

Корона кластер во Штипскиот затвор – Чавков и уште четворица осуденици заразени со ковид-19

Алсат-М

Чавков и уште четворица осуденици во штипскиот затвор се заразени со ковид-19

Канал5

Чавков и уште четворица осуденици во штипскиот затвор се заразени со ковид-19

360 степени

Митко Чавков и уште седуммина заразени со ковид-19 во Штипскиот затвор

Н.Македонија

Локално

Митко Чавков е дел од кластерот на заразени од коронавирус во штипскиот затвор

Centar - 08.04.2021

Вкупно 5 затвореници и 3 вработени во затворот во Штип се позитивни на коронавирус. Според информациите на медиумите, еден од заразените затвореници е и Митко Чавков. Медиумите се повикуваат на изјава на висок функционер во штипскиот затвор, кој ...

Ковид-19 влезе и во штипскиот затвор, заразени три вработени и пет затвореници, меѓу нив и Чавков

4NEWS

Потврден ковид кај петмина затвореници од одделението на Митко Чавков

ММС

Ковид-кластер во затворот во Штип, позитивен и Митко Чавков

+инфо

Тројца вработени и петтмина затвореници, меѓу кои и Чавков, позитивни на коронавирус

ТВ21 - 08.04.2021

Пет осудени лица, меѓу кои и екс директорот на БЈБ Митко Чавков, кои се на издржување на затворска казна во Штипскиот затвор се заразени со коронавирус, пишува СДК.мк „Во моментов, во КПД Штип има три вработени лица позитивни на корона вирусот и пет ...

Во штипскиот затвор осуммина позитивни на Ковид-19, меѓу нив и Митко Чавков

Точка

Митко Чавков и уште други четири осудени лица во Штипскиот затвор се позитивни на коронавирусот

Фокус

Митко Чавков и уште други четири осудени лица во Штипскиот затвор се позитивни на коронавирусот

Слободен Печат

Митко Чавков и уште осуммина заразени со Ковид-19 во штипскиот затвор

Сител

Митко Чавков и уште други четири осудени лица во Штипскиот затвор се позитивни на коронавирусот

Либертас

Митко Чавков и уште други четири осудени лица во штипскиот затвор се позитивни на коронавирусот

Бриф

Нетпрес 24Инфо Lider Република

Починаа петмина штипјани oд Ковид 19

Бриф - 08.04.2021

Во ковид центарот во Штип починаа петмина штипјани. Најмладиот има 48, а највозрасниот е на 79 годишна возраст. Во центарот хоспитализирани се 86, а 45 се зависни од кислород. Директотот на болница, Ален Ѓеорѓијев најави дека поради големата ...