TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден одложен дуел во Премиерлигата поради Ковид-19

Sport 1 - 14.01.2021

Натпреварот помеѓу Астон Вила и Евертон што беше закажан за во недела е одложен поради тоа што тимот од Бирмингам има многу фудбалери кои и натаму се во карантин поради Ковид-19. Клубот очекува фудбалерите да се вратат во тренажен процес викендов и ...

Одложен уште еден натпревар од Премиер лигата

Дерби - 14.01.2021

Коронавирусот на Островот почна да прави сериозни проблеми, а истиот веќе длабоко навлезе и во некои клубови. Во моментов најпогоден клуб од Премиер лигата е Астон Вила од каде имаат девет позитивни играчи на вирусот, а позитивни се и петмина ...

Мурињо: Требаше да го „убиеме“ мечот и да имаме 2:0 предност, но ние примивме гол

Дриблинг - 14.01.2021

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо повторно ги нападна своите фудбалери по ремито со Фулам од 1:1 во Премиер лигата. Португалецот по шестото овосезонско реми, второ на последните два натпревари во Премиер лигата објасни што треба да се промени во ...

Тотенхем ги дотолчи обложувачите во чудна вечер, без очекуваните победи и на Баерн, Барса и Јувентус

Спортманија - 13.01.2021

Спарс ремизираа 1:1 со Фулам и само ги зголемија маките на сите што очекуваа лесни победи на фаворитите денеска Тотенхем ремизираше 1:1 со Фулам во меч од 16. коло во Премиерлигата и само ги дополни маките на обложувачите кои очекуваа бериќетна ...

Перфектната асистенција на Регилон се покажа како недоволна, Кавалеиро го разочара Мурињо (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Одложениот натпревар меѓу Тотенхем и Фулам се одигра вечерва во Северен Лондон, дуел на кој Жозе Мурињо на своја кожа го почувствува специјалитетот на тимот кој го предводи Скот Паркер. Фулам допатува на гостувањето со многу проблеми поради Ковид 19 ...

Фулам му откина бод на Тотенхем, минималец на „граѓаните“ на „Етихад“ (видео)

OhridNews - 13.01.2021

Екипата на Манчестер Сити прокнижи нови три бодови, победувајќи го Брајтон со 1-0, додека Тотенхем и Фулам ги поделија бодовите, ремизирајќи 1-1, во вечерашните мечеви од Премиер лигата. Таличен за „граѓаните“ беше Фил Фоден.

Шок за Мурињо: Аутсајдерот Фулам му „скина“ бодови на Тотенхем (ВИДЕО)

Gol.mk - 13.01.2021

Фудбалерите на Фулам му откинаа два бода на Тотенхем и одиграа реми од 1-1 во малото градско дерби во рамките на 16. премиерлигашко коло. Момците на Скот Паркер врзаа серија од пет ремија во низа, што и не е така лошо ако се согледа позицијата на ...

Нов кикс на Тотнем, петто реми по ред за Фулам (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.01.2021

Тотнем уште еднаш киксна во свој стил, водеше, се повлече и прими гол, Фулам се специјализира за нерешени резултати, ова за нив беше петто реми по ред во Премиерлигата, мечот заврши 1-1. Тимот на Жозе Мурињо загуби два нови бода откако одигра само ...

Фулам му „откина“ нови поени на Тотенхем

TopSport - 13.01.2021

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со променливата игра во Премиер лигата, откако со лондонскиот ривал Фулам одиграа само 1:1 за во последните пет меча да имаат само една победа. Мурињо претходно влезе во вербална војна со менаџерот на Фулам, Скот ...

Тотенхем се сопна против Фулам, загуби два бода

Слободен Печат - 13.01.2021

Фудбалерите на Тотенхем не успеаја да го совладаат градскиот ривал Фулам играјќи 1:1. Во заостанатиот натпревар од 16. коло во Премиер лигата, Тотенхем поведе со голот на капитенот Хари Кејн кој во 25.

Мурињо „даде гол“, па се бранеше… и загуби два бода

Екипа - 13.01.2021

Тотенхем загуби бодови на уште еден натпревар на кој „спарси“ први дадоа гол, но потоа скапо ја платија дефанзивната тактика на која инсистира Жозе Мурињо. Овојпат станува збор за лондонското дерби со Фулам на кое „спарси“ беа големи фаворити за ...

ВИДЕО: Тотенхем запрен од аутсајдерот Фулам, Мурињо мора да се задоволи само со бод

Дриблинг - 13.01.2021

Тотенхем и Фулам одиграа нерешено 1-1, натпревар од Премиер лигата, домашните поведоа со голот на Кејн, гостите израмнија преку Каваљеро. За Мурињо и Тотенхем ова е вкупно шеста нерешена средба во сезоната во која на последните пет меча има три ...

Тотенхем „киксна“ против Фулам и освои само бод (ВИДЕО)

SportMedia - 13.01.2021

Иако се очекуваше лесна победа на Тотенхем, и останување во битката за врвот на табелата, сепак, тимот на Жозе Мурињо одигра само 1:1 против Фулам, и практично направи голем кикс. Тотенхем водеше со голот на Кејн во првиот дел, но во 74.

Фулам му откина два бода на Тотнем (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2021

Тотнем и Фулам одиграа 1-1 во рамки на малото лондонско дерби во Премиерлигата. Хери Кејн донесе водство за Спарс во 25-тата минута по одличниот центаршут на Серхио Региљон од левата страна. Иван Кавалиеро израмни за Фулам во 74-тата минута.

Хаосот во Премиерлигата продолжува, Астон Вила побара одложување на пресметката со Евертон

24Фудбал - 13.01.2021

Дури три заостанати натпревари би имала Астон Вила доколку им биде одложен и дуелот со Евертон во недела предвиден во рамките на 19 коло од англиската Премиерлига, која несомнено се соочува со голем хаос по мутацијата на коронавирусот која настана ...

Мурињо: Ако дојде со првиот тим, Фулам треба да се извини!

Екипа - 13.01.2021

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е убеден дека Фулам ќе го одигра натпреварот со најсилниот тим во среда. Според првичниот план, Тотенхем требаше да игра против Астон Вила во среда, но тој натпревар беше одложен бидејќи голем број играчи од клубот ...

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Точка - 13.01.2021

Коронавирусот почна да задава вистински проблеми во Премиер лигата, па досега веќе се откажани неколку првенствени средби. Денеска требаше да се игра натпреварот помеѓу Астон Вила и Тотенхем, но во последен момент од Премиер лигата го променија ...

Тотнем киксна во свој стил, водеше, се повлече, прими гол (ВИДЕО)

МКД - 13.01.2021

Тотнем уште еднаш киксна во свој стил, водеше, се повлече и прими гол, Фулам се специјализира за нерешени резултати, ова за нив беше петто реми по ред во Премиерлигата, мечот заврши 1-1. Тимот на Жозе Мурињо загуби два нови бода откако одигра само ...

Фулам му „откина“ нови поени на Тотенхем

Макфакс - 13.01.2021

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со променливата игра во Премиер лигата, откако со лондонскиот ривал Фулам одиграа само 1:1 за во последните пет меча да имаат само една победа. Мурињо претходно влезе во вербална војна со менаџерот на Фулам, Скот ...

Тикет на денот (среда, 13.01.2021)

СуперСпорт - 13.01.2021

И денес се игра ширум Европа, а воглавно тоа се одложени натпревари, но имаме понуда и од домашните Купови. Ова е предлог тикетот за денес. Тотенхем во овој термин требаше да игра против Астон Вила, но тимот од Бирмингем пријави 10 заразени ...