TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камерите го уловија: Сите зборуваат за потегот на принцот Хари што никој не го очекуваше (видео)

Вистина.мк - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...

Меган Маркл копија на принцезата Дајана

Репортер - 23.09.2018

Многумина сметаат дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е вистинска копија на принцезата Дајана која почина на 37 годишна возраст. Ваквото мислење го дели и принцот Хари, кој што вели дека доколку мајка му денеска била жива, двете би биле вистински ...

(ВИДЕО) Камерите го фатија принцот Хари како краде храна

Независен - 22.09.2018

Војвотката Сасекс организираше свечена презентација на нејзината книга за рецепти, а на овој прием камерите го фатија принцот Хари како краде храна. Имено, војвотката Меган Маркл објави книга со омилени рецепти на жени кои минатата година ги ...

По венчавката со принцот Хари, Меган станала параноична

Репортер - 22.09.2018

Меган Маркл поради принцот Хари морала целосно да се одрече од својот стар начин на живот. Војвотката од Сасекс супаднала во некои непланирани проблеми. 37 годишната поранешна актерка, откако се омажи за принцот Хари, се одрече од кариерата на глума ...

9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами

Црнобело - 22.09.2018

Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните критичари. Таа отсекогаш имала добри стајлинзи, а посебно откако влезе официјално во кралското семејство се обидува да се држи до дамскиот изглед.

(ВИДЕО) Принцот Хари ги обожува колачињата на Меган Маркл – па дури и „ги краде“!

Екран - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга, а во текот на таа ...

Сите зборуваат за потегот на принцот Хари што никој не го очекуваше

Сител - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...