TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гувернерот на Њујорк го повика Трамп да нареди носење маски на национално ниво

360 степени - 30.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо го повика американскиот претседател Доналд Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски во јавност на национално ниво, а тој да даде личен пример за другите луѓе.

Mеркел: Носам маска во продавница

Макфакс - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека досега не е видена со маска за лице во јавноста, бидејќи ја носи при купување на намирници. Меркел се смееше кога новинар ја праша на прес-конференција заедно со францускиот претседател Емануел ...

Меркел откри зошто никој досега ја нема видено со маска, иако често повикува на нивно носење...

Точка - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера беше запрашана од страна на новинар зошто никогаш не е видена во јавност со маска на лицето, иако повикува на нивно носење за заштита од коронавирусот.

Куомо го повика Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски  во јавност

Опсервер - 30.06.2020

Њујорк, 30 јуни 2020 () – Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо го повика американскиот претседател Доналд Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски во јавност и тој да носи и да биде пример за другите луѓе.

Што открива за вас бојата на маската што ја носите?

Пулс24 - 30.06.2020

Модните дизајнери брзо се вклучија во борбата против ковид-19 и преку дизајнирањето маски заработуваат многу пари. Други ја искористија ситуацијата за да го искажат своето политичко мислење, па може да видите и маски со национални знамиња и пораки.

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Опсервер - 30.06.2020

Берлин, 30 јуни 2020 () – Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска.

Меркел никогаш не е видена како носи маска против коронавирусот, таа одговори: Фатете ме во продавницата

Фактор - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека досега не е видена со маска за лице, иако таа ја носи при купување намирници, затоа што го чува името на продавницата каде ги купува во тајност.

Трамп: Лична одлука е носењето на маска

Фокус - 29.06.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп верува дека одлуката за носење на заштитна маска е личен избор на секој поединец. „Лична одлука е дали некој ќе носи маска. Тоа е избор на секој поединец за таквата одлука во врска со заштитната опрема“, ...

Куомо: „Трамп да издаде наредба за задолжително носење на маска и самиот да се придржува до неа“ (ВИДЕО)

МКД - 29.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо изјави денеска дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да издаде наредба за задолжително носење на заштитна маска. „Претседателот може да направи две работи.

Меркел никогаш не е видена како носи маска, еве како одговори таа!

Локално - 29.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел во понеделникот изјави дека досега не е видена со маска за лице, иако таа ја носи при купување намирници, затоа што го чува името на продавницата каде купува во тајност.

Трамп смета дека носењето маски е личен избор

Сител - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Американка направила невиден скандал кога и рекле да стави маска- видеото доби 14 милиони прегледи за еден ден (ВИДЕО)

Канал5 - 29.06.2020

Се поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го сторат тоа, а видеото на една жена од супермаркетот Далас стана хит на социјалните мрежи.

Трамп: Носењето маска е личен избор

Локално - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката да се носи заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секоја индивидуа. Тоа го изјави портпаролот на Белата куќа, Кејли Мекенани.

Српската докторка објасни какви маски треба да носиме - со нив се намалува можноста да се заразиме под 1 отсто

Press24 - 29.06.2020

Српскиот епидемиолог Дарија Кисиќ Тепавчевиќ објасни колку носењето маски е важно за спречување на вирусо. -Додека две лица разговараат, доколку носат маски, веројатноста за пренесување на инфекции е еден отсто, а ако не носат и до 70 отсто - рекла ...

Преглед на вести во 18 часот: Паѓаат политичките маски – Николовски од ВМРО-ДПМНЕ доби поддршка од Ѓорге Иванов, Нухиу ...

Frontline - 29.06.2020

Хирушки маски ставија, политичките ги симнаа . Носителот на листата во ИЕ 4 на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска се пофали со слики и видео, дека добил подршка од поранешниот претседател Ѓорге Иванов.

Направена маска која ги убива вирусите, во Хрватска ќе чини околу 5 евра

Денешен - 29.06.2020

Во Израел е произведена маска која го убива вирусот. На Балканот веќе ги нарачала Хрватска, каде ќе стигнат 10-20 000 маски до 15 јули, а цената ќе им биде околу 5 евра. Производител е израелската компанија Олвитеч.

Над 4.000 прекршоци – СВР Тетово апелира да се носи заштитна опрема за да се намали ризик од ширење на вирусот

Gostivarpress.mk - 29.06.2020

Отако почна да важи уредбата за задолжително носење на заштитна опрема на лицето, до сега, на подрачјето што го покрива СВР Тетово евидентирани се вкупно 4.190 прекршувања, односно толку граѓани биле затекнати без маска, марама или шал на носот и ...

БЕСА: Нихиу организира собири без дистанца и носење маски, ДУИ е опасност за сите граѓани

Макфакс - 29.06.2020

Тој што треба да одржува ред не само што не е добар пример туку претставува ризик по здравјето на граѓаните, напиша Аднан Азизи, организативен секретар на Движењето Беса, притоа споделувајќи и неколку фотографии.

БЕСА: Нухиу на собир без растојание и заштитни маски, ДУИ е штетно за здравјето на граѓаните

Frontline - 29.06.2020

Заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу со партиските собири претставува ризик со тоа што охрабрува големи собири без потребно растојание и без заштитни маски. Заменикот министер за внатрешни работи, Агим Нухиу, во својство на партиски ...

Едноставна работа која може да не заштити дури 99 одсто да не го „закачиме“ коронавирусит е маската

24Инфо - 29.06.2020

Членот на Кризниот штаб во битката со пандемијата од коронавирусот кај северниот сосед Србија, епидемиологот Дарија Кисиќ Тепавчевиќ по денешната седница на која е донесена одлука за задолжителна употребата на заштитната маска во Белград за сите кои ...

Носење и неносење маска, показна вежба

Оff.net - 29.06.2020

Доктор со и без маска кива, пее, збори и кашла кон онакво лабораториско чинивче. Експериментот, во една слика, објаснува сè што може не ви беше јасно околу потребата од носење маски. П.С. има зошто најмногу треба да се плашите од ...

Во Србија стапуваат на сила нови мерки: Задолжително носење маски на овие места

Локално - 29.06.2020

Од утре, во Белград задолжително е да носите маски во затворено, односно во автобуси, градски и меѓуградски превоз, кафулиња, трговски центри, како и физичко растојание од најмалку еден метар.

Викендов 241 казни за неносење маски во тетовскиот регион

Опсервер - 29.06.2020

Тетово, 29 јуни 2020 () – Од петокот во 7 часот утрото до понеделник во 7 часот полициски службеници изрекле 241 казна на луѓе кои не носеле заштитни маски на лицето согласно владината уредба за лична заштита во насока на спречување на ширење на ...

Белград пак под маски

Expres - 29.06.2020

Од утре на подрачјето на градот Белград, ќе биде задолжително носење маски во сите затворени места, а не само во транспортот, дозволени ќе бидат собири до најмногу 200 лица, а новите мерки меѓу кои и одржување на социјална дистанца од најмалку еден ...

Викендот во Тетово 241 КАЗНА ЗА ФРАЕРИ КОИ НЕ НОСЕЛЕ МАСКА

Вечер - 29.06.2020

Од петокот во 7 часот утрото до понеделник во 7 часот полициски службеници изрекле 241 казна на луѓе кои не носеле заштитни маски на лицето согласно владината уредба за лична заштита во насока на спречување на ширење на коронавирусот.

Викендов 241 казни за неносење маски во тетовскиот регион

MakPress - 29.06.2020

Од петокот во 7 часот утрото до понеделник во 7 часот полициски службеници изрекле 241 казна на луѓе кои не носеле заштитни маски на лицето согласно владината уредба за лична заштита во насока на спречување на ширење на коронавирусот.

БЕСА: Нихиу организира собири без дистанца и носење на маски, ДУИ е опасност за сите граѓани

Вечер - 29.06.2020

Тој што треба да одржува ред, не само што не е добар пример, туку претставува ризик по здравјето на граѓаните, напиша Аднан Азизи, организативен секретар на Движењето БЕСА, притоа споделувајќи и неколку фотографии.

БЕСА: Нихиу организира собири без дистанца и носење на маски, ДУИ е опасност за сите граѓани

24Инфо - 29.06.2020

Тој што треба да одржува ред, не само што не е добар пример, туку претставува ризик по здравјето на граѓаните, напиша Аднан Азизи, организативен секретар на Движењето БЕСА, притоа споделувајќи и неколку фотографии.

БЕСА: Нухиу организира собири без дистанца и носење маски

Локално - 29.06.2020

Заменик-министерот на МВР, Агим Нухиу, само за да ја исполни својата партиска агенда го загрозува здравјето на граѓаните, напиша на својот Фејсбук, Аднан Азизи, организативен секретар на Движењето Беса, притоа споделувајќи и неколку фотографии.

БЕСА: Нихиу организира собири без дистанца и носење маски, ДУИ е опасност за сите граѓани

Centar - 29.06.2020

Тој што треба да одржува ред не само што не е добар пример туку претставува ризик по здравјето на граѓаните, напиша Аднан Азизи, организативен секретар на Движењето Беса, притоа споделувајќи и неколку фотографии.

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

+инфо - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

Опсервер - 29.06.2020

Вашингтон, 29 јуни 2020 () – Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли ...

Трамп смета дека носењето заштитна маска е личен избор

А1 On - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави портпаролката на Белата куќа, Кејли Мекинани.

Трамп смета дека носењето маски е личен избор

4NEWS - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Трамп смета дека носењето маски е личен избор, велат од Белата куќа

Република - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

24Инфо - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Трамп смета дека носењето маскa е личен избор

360 степени - 29.06.2020

Портпаролката на Белата куќа Кејли Макенани изјави дека претседателот ги охрабрува луѓето да донесат каква било одлука што е најдобра за нивната безбедност Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката дали да се носи аштитна маска, со ...

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

Либертас - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Трамп смета дека носењето маски е личен избор

Нетпрес - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

Слободен Печат - 29.06.2020

Макенани рече дека Трамп ги охрабрува луѓето да донесат каква било одлука што е најдобра за нивната безбедност. Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е ...

Бела куќа: Трамп смета дека носењето маски е личен избор

MakPress - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Трамп: Носењето маски е личен избор

Press24 - 29.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека одлуката за носење заштитна маска, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, е личен избор на секој поединец, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Кејли Макенани.

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Курир - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

24Инфо - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Слободен Печат - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Бриф - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...

Меркел: Ако не сте ме виделе со маска, не пазаруваме во иста продавница

Вечер Прес - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...

Куомо го повика Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски во јавност

А1 On - 30.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо го повика американскиот претседател Доналд Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски во јавност и тој да носи и да биде пример за другите луѓе.

Куомо го повика Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски  во јавност

Независен - 30.06.2020

Фото: Б. Грданоски САД – Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо го повика американскиот претседател Доналд Трамп да издаде наредба за задолжително носење маски во јавност и тој да носи и да биде пример за другите луѓе.

Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Либертас - 30.06.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница. – Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ...