TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Делчево без проблеми се одвива гласањето на стари и изнемоштени лица

Сител - 16.10.2021

Во Делчево без проблеми се одвива гласањето на стари и изнемоштени лица. На територијата на Општина Делчево со право на глас се регистрирани 239 граѓани, кои како дел од оваа категорија граѓани своето право на глас го остваруваат еден ден пред ...

Седми локални избори, ќе се избираат градоначалници и советници во 80 општини и Скопје

Канал5

Почна гласањето за локалните избори, се изјаснуваат болните, немоќните, лицата со ковид-19...

Канал5

Гласањето на болните и изнемоштените во шест општини од Југоистокот се одвива без проблеми

Канал5

Болните, изнемоштени и затворениците не гласаат со употреба на биометриска идентификација

ТВ21

ВИДЕО: Во Кичево без проблеми започна гласањето на болните и изнемоштени лица

ТВ21

(ВИДЕО) ДИК со детали за текот на гласање на изнемоштените, затворениците и лицата во самоизолација

Нова ТВ

Gostivarpress.mk Press24 OhridNews 4NEWS Слободен Печат Либертас Скопје инфо

Правото на глас денеска може да го искористат 10.653 гласачи, информира ДИК

Радио МОФ - 16.10.2021

На денот пред локалните избори, денеска своето право на глас можат да го остварат вкупно 10.653 гласачи, информираше на денешната прес-конференција претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштевски .

Даштевски: До овој момент гласањето тече без проблеми

OhridNews

ДИК: До овој момент гласањето тече без проблеми

Press24

Само 476 Ковид позитивни или лица во изолација се пријавиле да гласаат

Фокус

Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

ТВ21

Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

Бриф

Даштевски контра ЦИВИЛ: Гласањето на затворениците за локалните избори тече без проблем

Независен

Нова ТВ Денешен Lider Република Zoom Алсат-М Канал5 ММС

Гласањето на болните, немоќните, лицата со ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

Слободен Печат - 16.10.2021

Во тек е гласањето на Локалните избори 2021 за болните, немоќните и лицата со ковид-19 и во самоизолација, чии пријави се прифатени од општинските изборни комисии, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешно раселените лица, ...

ФОТО: Гласаат лицата кои престојуваат во домови за стари лица

ТВ21

Почна гласањето, своето право на глас денеска ќе го искористат болните и немоќни лица, како и заразени со Ковид 19

Zoom

Без проблеми тече гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците

Локално

Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со Ковид-19

Точка

Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со ковид-19

Н.Македонија

Денеска изборен молк - гласаат затворениците, болните и лицата со Ковид-19

MTM

Centar Канал5 OhridNews ТВ21 Локално CivilMedia Р.С.Европа Press24