TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија во јули ги отвора границите за туристи

360 степени - 23.05.2020

Шпанија во јули ги отвора граници за странски туристи, најави премиерот Педро Санчез. Тој порача дека Владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите и локалното население по олабавувањето на блокадата на земјата поради ковид-19.

Официјално: Фудбалските возбудувања во Шпанија продолжуваат на 8 јуни

24Фудбал - 23.05.2020

Барселона (58) и Реал Мадрид (56) за две седмици ќе можат да ја продолжат битката за овосезонската титула во Шпанија, секако има и голема неизвесност околу долниот дел од табелата, како и за позициите кои водат во Лигата на шампионите, во ова ...

Шпанија од јули ќе прима странски туристи, фудбалот продолжува на 8 јуни

Сакам да кажам - 23.05.2020

Шпанија ќе се отвори за странските туристи во јули, објави премиерот Педро Санчес, ветувајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите, додека земјата излегува од еден од најстрогите карантини во Европа.

Примера доби „зелено светло“ од 8-ми јуни

Нетпрес - 23.05.2020

Шпанскиот премиер Педро Санчез даде „зелено светло“ за продолжување на шпанското фудбалско првенство кое би можело да започне од 8-ми јуни. Шпанскиот премиер во саботното обраќање до јавноста исткна дека Шпанија полека се враќа во нормалното живеење ...

Шпанскиот премиер даде зелено светло, познато кога се враќа Ла Лига!

СуперСпорт - 23.05.2020

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска даде зелено светло за враќање на Ла Лига, и тоа од 8 јуни. Санчез ја извести нацијата за моменталната ситуација, додека рестриктивните мерки се наметнати поради пандемијата на коронавирусот.

Шпанскиот премиер се обрати на нацијата, фудбалот доби зелено светло!

Sport M - 23.05.2020

Шпанскиот премиер Педро Санчез денес даде зелено светло за враќање на Ла Лига, од 8 јуни. Санчез ја информираше нацијата за актуелната состојба денес, додека рестриктивните мерки наметнати поради новата пандемија на коронавирусот во Шпанија се ...

Продолжува и шпанската Примера

Канал5 - 23.05.2020

Во Шпанија, спортот се враќа на 8 јуни, објави шпанската влада. Ова значи дека фудбалскиот шампионат тогаш би можел да продолжи. Шпанските медиуми пишуваат дека сè уште е пореално за Примера да продолжи на 12 или 19 јуни.

Ла Лига се враќа на 8 јуни

А1 On - 23.05.2020

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт. Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

Шпанија повторно се отвора за странските туристи од јули

Локално - 23.05.2020

Шпанија повторно ќе се отвори за странските туристи од јули, најави денеска премиерот Педро Санчез, додавајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите и локалното население по блокадата на земјата поради коронавирусот.

ОФИЦИЈАЛНО: Ла Лига доби датум за рестарт!

Дриблинг - 23.05.2020

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез објави дека шпанска Ла Лига ќе може да продолжи од 8.јуни. Сезоната во Шпанија е суспендирана од средината на март, поради пандемијата од Коронавирусот, а последните најави беа дека фудбалот ќе се врати на ...

Зелено светло: Шпанската Примера може да се врати од 8 јуни

Дерби - 23.05.2020

Шпанскиот премиер, Педро Санчез даде зелено светло за враќање на Примера од 8. јуни. Најдобрата шпанска фудбалска конкуренција беше суспендирана во месец март поради коронавирусот, но откако ситуацијата се смири, се стави под контрола, се создадоа ...

Шпанскиот премиер даде зелено светло за Ла Лига

SportMedia - 23.05.2020

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска даде зелено светло за враќање на Ла Лига, од 8 јуни. Санчез денеска и се обрати на нацијата за моменталната ситуација, а рестриктивните мерки во Шпанија се олеснуваат. А неизвестоста околу фудбалот е решена.

Секој ден фудбал, „зелено светло“ за шпанската Ла Лига

Слободен Печат - 23.05.2020

Според сегашниот план на челниците на „Ла Лига“, натпреварите ќе се играат секој ден, а остануваат уште 11 кола до крајот на сезоната. Шпанскиот премиер Педро Санчез објави дека натпреварувањето во „Ла Лига“ може да продолжи од 8 јуни.

Шпанската влада одлучи: Ла Лига се враќа на 8. јуни

Екипа - 23.05.2020

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска даде зелено светло за враќање на Ла Лига, од 8. јуни. Санчез информирајќи ја јавноста за моменталната ситуација во Шпанија со коронавирусот, информираше дека веќе има конкретен датум по кој може да се врати ...

Шпанската лига доби дозвола да продолжи на 8 јуни!

Спортманија - 23.05.2020

Ова е побрзо од планираното. Шпанскиот премиер Педро Санчес даде изјава која израдува милиони љубители на фудбалот во неговата земја, но и целиот свет, а тоа е дека фудбалското првенство може да биде продолжено од 8 јуни.

Нова добра вест за фудбалските гурмани: Познат датумот кога ќе почне Ла Лига!

Sport 1 - 23.05.2020

Шпанските власти дадоа „зелено светло“ за продилжување на сеозната во Ла Лига. Според шпанските медиуми, фудбалот во Шпанија ќе продолжи на 8 јуни, а натпреварите ќе се играат без присуство на публиката.

Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни

TopSport - 23.05.2020

Премиерот на Шпанија Педро Санчез објави дека Ла Лига може да продолжи од 8 јуни. Натпреварите ќе се играат пред празни трибини. „Шпанија на прави сѐ што е потребно за да бидат створени адекватни услови за живот и сега е време народот да им се врати ...

Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни

Макфакс - 23.05.2020

Премиерот на Шпанија Педро Санчез објави дека Ла Лига може да продолжи од 8 јуни. Натпреварите ќе се играат пред празни трибини. „Шпанија на прави сѐ што е потребно за да бидат створени адекватни услови за живот и сега е време народот да им се врати ...

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

Либертас - 23.05.2020

– Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт! Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Кајгана - 23.05.2020

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е официјално потврдена. Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни ...

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

Опсервер - 23.05.2020

Мадрид, 23 мај 2020 () – Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт! Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 ...

Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни

Точка - 23.05.2020

Премиерот на Шпанија Педро Санчез објави дека Ла Лига може да продолжи од 8 јуни. Натпреварите ќе се играат пред празни трибини. „Шпанија на прави сѐ што е потребно за да бидат створени адекватни услови за живот и сега е време народот да им се врати ...

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

+инфо - 23.05.2020

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт! Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

Денар - 23.05.2020

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт! Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

Познато кога ќе стартува Ла Лига

Вечер - 23.05.2020

Според шпанските медиуми, Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни, а натпреварите ќе се играат без присуство на публиката. Оваа одлука ја донесе шпанскиот премиер, Педро Санчез. Шпанија направи се што е потребно за да создадат соодветни услови за живот и сега ...

Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни

Република - 23.05.2020

Премиерот на Шпанија Педро Санчез објави дека Ла Лига може да продолжи од 8 јуни. Натпреварите ќе се играат пред празни трибини. „Шпанија на прави сѐ што е потребно за да бидат створени адекватни услови за живот и сега е време народот да им се врати ...

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

MakPress - 24.05.2020

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт! Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).