TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неколку благородни дејства на лимонот

Кајгана - 17.04.2018

Лимонот е многу здраво овошје со бројни здравствени бенефити, меѓутоа, многумина не се запознати со сите начини на кои тој може да се искористи во секојдневниот живот. Изобилува со калциум, магнезиум, железо, како и со витамини Б и Ц.

Неколку благородни дејства на лимонот

24Инфо - 17.04.2018

Лимонот е многу здраво овошје со бројни здравствени бенефити, меѓутоа, многумина не се запознати со сите начини на кои тој може да се искористи во секојдневниот живот. Изобилува со калциум, магнезиум, железо, како и со витамини Б и Ц.

Како да се подмладите со сода за само неколку минути

Женски магазин - 15.04.2018

Сода бикарбоната е универзална состојка која луѓето ја користат за сè, почнувајќи со чистење, козметички процедури за подобрување на целокупното здравје. Покрај тоа, сода за може да ги избели вашите алишта, да чисти мириси, да ги освежи теписите и ...

Стимулирајте го растот на косата со овој магичен шампон за домашна употреба

Скопје24 - 15.04.2018

Постојат многу рецепти кои содржат сода бикарбона. Тие главно се користат за готвење, лекување на некои здравствени проблеми или чистење. Натриум бикарбонат навистина може да направи чуда. Ја чисти косата и скалпот, а го зголемува и растот на косата.

Користете го лимонот на овој начин и кажете им збогум на ракот, дебелина и дијабетесот

24Инфо - 15.04.2018

Користете го лимонот на овој начин и кажете им збогум на ракот, дебелина и дијабетесот Едно од најздравите овошја во светот е лимонот, а поради своите големи бенефиции во здравјето и изгледот се користи во многу рецепти.