TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заканувачот Емил Јакимовски во полициска станица по пријавите за закани од двете новинарки

Телма - 14.01.2020

Од МВР за Телма потврдија дека лицето Емил Јакимовски во моментот дава исказ во скопска полициска станица. -Во моментот е во полициска станица, се работи на целосно расчистување на случајот, ни одговорија од МВР.

Заканувачот Јакимовски на распит во полициска станица

Фокус - 14.01.2020

Емил Јакимовски, вработениот во Централен регистар, кој се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, во моментот е во полициска станица, каде што дава исказ. -Пријавениот е во полициска станица.

Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица

Слободен Печат - 14.01.2020

Тој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Јордановска, новинарката Коровешовска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски.

Заканувачот Емил Јакимовски се наоѓа во полициска станица на распит

360 степени - 14.01.2020

Заканувачот Емил Јакимовски во моментов се наоѓа во полициска станица на распит за заканите што изминатиот период ги упати кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, како и кон директорката и други вработени во Централниот регистар.

Јакимовски во станица по заканите кон Јордановска и Коровешовска

Локално - 14.01.2020

Емил Јакимовски дава исказ во скопска полициска станица по заканите и навредите кои ги упати преку социјалните мрежи кон двете новинарки Мери Јордановска и Искра Коровешовска. Се работи на целосно расчистување на случајот, велат од МВР.

Заканувачот Јакимовски во полициска станица

Фактор - 14.01.2020

Емил Јакимовски е во една скопска полициска станица и дава исказ, потврдија од Министерството за внатрешни рабои за Фактор. Јакимовски е повикан поради пријавите за заканите кои тој ги испраќал до повеќе лица.

Црвен картон за вулгарниот службеник

Слободен Печат - 14.01.2020

Новинарките не се единствените жени што ги трпеле сексистичките коментари на Јакимовски. И сопругата на сопартиецот Самоил Малчески веќе подолг период на друштвените мрежи е мета на сексистички описи и експлицитни изрази од сега веќе поранешниот ...

Заканите врз новинарите се пријавуваат во МВР

Алсат-М - 13.01.2020

Новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска гипријавиле во полиција навредите и заканите од Емил Јакимовски, вработен во Централниот регистар. Новинарите Јордановска и Коровешевска очекуваат полицијата итно да постапи бидејќи станува збор за ...

Емил Јакимовски доби отказ- нападите кон новинарите да бидат третирани како напад кон службено лице

Алфа - 13.01.2020

Заканите, уцените и навредите кон новинари му донесоа отказ на Емил Јакимовски. Оваа одлука ја донесе директорката на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски, откако новинарки јавно проговорија дека од Јакимовски континуирано добиваат закани, ...

Самоил Малчески: Јакимовски, со сексистички изрази, подолго време ја малтретира мојата сопруга

Слободен Печат - 13.01.2020

Самоил Малчески од ВМРО-ДПМНЕ е уште еден во низата жртви на сега веќе поранешниот вработен во Централниот Регистар, Емил Јакимовски. Малчески вчера во полициската станица Аеродром пријавил дека Јакимовски подолг временски период вербално ја ...

Бошковска Јанковски: Емил слободно нека тужи, ќе се видиме на суд

Слободен Печат - 13.01.2020

Луѓето се плашат од Емил Јакимовски. Тој утринава беше во Централен регистар и оттогаш ме бомбардираат со пораки и сите се на врата кај мене во канцеларија. Вака директорката на Централен Регистар во изјава за „Слободен печат“ ја коментира ...

Отказно решение за Емил Јакимовски- заканувачот на новинарките Јордановска и Коровешовска

Магазин - 13.01.2020

Заканувачот Емил Јакимовски кој упатуваше закани и навреди до новинарките и уреднички Мери Јордановска од А1 ОН и Искра Коровешовска уредник и новинар во Алфа ТВ, доби решение за престанок на работниот однос.

Хелсиншки бара да се активира условната казна што ја имал Јакимовски

Фокус - 12.01.2020

По заканите кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја имал вработениот во Централен ...

Заканувачот Емил Јакимовски доби отказ од Централниот регистар

360 степени - 13.01.2020

Заканувачот Емил Јакимовски доби отказ од Централниот регистар Вработениот во Централниот регистар Емил Јакимовски, кој викендов упати закани кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, доби отказ од работното место.

ФБ страницата на Централен регистар е креирана од заканувачот Емил Јакимовски

AKO - 12.01.2020

По денешните постови на ФБ страницата на Централен регистар на која се напишани пораки против директорката, Марија Бошковска Јанковски, таа на нејзиниот ФБ профил обелодени дека истата е креирана од нивниот вработен, член на ВМРО ДПМНЕ, уште пред 10 ...

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

ТВ21 - 12.01.2020

Директорот на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски донела Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на Централниот регистар.

Хакирана фан страната на Централен регистар на Фејсбук

Опсервер - 12.01.2020

Централниот регистар на Република С.Македонија денеска соопшти дека нивната фан страна на социјалната мрежа Фејсбук е хакирана и замолува содржините кои ќе бидат објавувани од таа страна граѓаните да ги игнорираат, бидејќи како што велат, не се ...

Хелсиншки бара да му се активира условната казна на Емил Јакимовски

Локално - 12.01.2020

Од Хелсиншкиот комитет уште вчера во МВР го пријавиле заканувачот за загрозување на сигурноста. Очекуваат да му биде активирана условната казна и да заврши во затвор. Од обвинителството пак очекуваат до нив да пристигне кривична пријава за да почнат ...

Хакирана Фејсбук страната на Централен регистар – се објавуваат ставови од кои институцијата се оградува

4NEWS - 12.01.2020

На фејсбук страната на Централен регистар утрото беше објавен статус, со кој им се обраќаат на новинарите. Се обвинува директорката Марија Бошковска Јанковски и се вели дека за 2 месеци таа ќе оди во затвор. По еден час, објавија друг статус.

Бошковска-Јанковски: Фејсбук страната на Централниот регистар е хакирана

Република - 12.01.2020

Фејсбук страната на Централниот регистар е хакирана, соопшти директорката Марија Бошковска-Јанковски. Таа вели дека објавите кои ќе бидат постирани од таа страна не треба да се земаат предвид, бидејќи содржините не се став на Централниот регистар.

АКО: ФБ страницата на Централен регистар е креирана од заканувачот Емил Јакимовски

ММС - 12.01.2020

По денешните постови на ФБ страницата на Централен регистар на која се напишани пораки против директорката, Марија Бошковска Јанковски, таа на нејзиниот ФБ профил обелодени дека истата е креирана од нивниот вработен, член на ВМРО ДПМНЕ, уште пред 10 ...

Хелсиншки бара да му се активира условната казна на заканувачот на новинари

Либертас - 12.01.2020

По заканувачките пораки од Емил Јакимовски, новинарката Мери Јордановска вели не се чувствува безбедно деновиве но според реакциите од јавноста и институциите се надева дека надлежните ќе преземат соодветни мерки.

Фејсбук фан страната на Централен регистар хакирана

MakPress - 12.01.2020

Централниот регистар на Република Македонија денеска соопшти дека нивната фан страна на социјалната мрежа Фејсбук е хакирана и замолува содржините кои ќе бидат објавувани од таа страна граѓаните да ги игнорираат, бидејќи како што велат, не се нивен ...

Централен регистар: Хакирана е нашата Фејсбук страница

4NEWS - 12.01.2020

По објавениот скандалозен статус , на ФБ страницата на Централен регистар од таму пристигна и соопштение во кое се вели дека страницата е хакирана. „Ве молиме објавите кои ќе бидат објавувани од таа страна да ги игнорирате, бидејќи содржините на ...

Хелсиншки бара да се активира условната казна на Емил Јакимовски

Пулс24 - 12.01.2020

По заканите кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја имал вработениот во Централен ...

Хелсиншки бара да му се активира условната казна на зaкaнyвaчoт на новинари

365 - 12.01.2020

По зaкaнитe кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја имал вработениот во Централен ...

Бошковска- Јанковски: Донесов решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски

Бриф - 12.01.2020

Денес 12.01.2020 година (недела) како директор на Централен регистар на Република Северна Македонија донесов решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на ...

Јакимовски доби отказ од Централен регистар

Centar - 12.01.2020

Директорот на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски донела Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на Централниот регистар, објави ТВ21 .

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

24Инфо - 12.01.2020

Директорот на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски донела Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на Централниот регистар, објави „ТВ21“ .

Директорката на Централен регистар објави дека Емил Јакимовски ќе добие отказ

AKO - 13.01.2020

,,Денес 12.01.2020 година (недела) како директор на Централен регистар на Република Северна Македонија донесов решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на ...

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

Frontline - 13.01.2020

Како што пишува директорката Марија Бошковска Јанковски на својот фејсбук профил, вработениот Емил Јакимовски добива решение за престанок на работниот однос поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на Централниот регистар Емил ...

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

4NEWS - 13.01.2020

Директорот на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски донела Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на Централниот регистар, дознава ТВ21.

Отказ за заканувачот Емил Јакимовски, сепак не го чувал угледот на работодавачот

+инфо - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистер, Марија Бошковска Јанковски, доцна вечерва му даде отказ на заканувачот Емил Јакимовски, вработен во оваа институција, кој викендов им се заканувал на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска.

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

24 Вести - 13.01.2020

Вработениот во Централниот регистар Емил Јакимовски, кој викендов упати закани кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, доби отказ од работното место. Директорката на оваа институција, Марија Бошковска Јанковски донела решение за ...

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

МКД - 13.01.2020

Директорката на Централен регистар на Република Северна Македонија, Марија Бошковска Јанковски вчера донела решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор на ...

Јакимовски доби отказ од Бошковска-Јанковски

Фактор - 13.01.2020

Решение за престанок на работниот однос на Емил Јакимовски кој последните неколку дена е под будното око на јавноста по вулгарното и недолично однесување кон новинари, директор на институција, но и кон градоначалник, добил од директорката на ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Нетпрес - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Директорката на Централниот регистар му врачи отказ на Емил Јакимовски

Слободен Печат - 13.01.2020

Емил Јакимовски кој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Мери Јордановска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски, доби отказ од ...

Заканувачот Јакимовски остана без работа

+инфо - 13.01.2020

Државниот службеник Емил Јакимовски, кој деновиве се закануваше и делеше навреди кон новинарката Мери Јордановска, кон градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, и кон директорката на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски, доби отказ од ...

Отказ за Емил Јакимовски

Фокус - 13.01.2020

Директорката на Централен регистар, Марија Бошковска Јанковски вчера донела решение за престанок на работниот однос на Емил Јакимовски, вработениот за кој викендов две новинари објавија дека им се заканувал.

Заканувачот Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

Локално - 13.01.2020

Вработениот во Централниот регистар Емил Јакимовски, кој викендов упати закани кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, доби отказ од работното место. За оваа одлука информираше лично Марија Бошковска Јанковски која соопшти дека оваа ...

Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистар

А1 On - 13.01.2020

Вчера директорот на Централен регистар на Република Северна Македонија, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што информираат, суштествени повреди на одредбите од ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Сител - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

4NEWS - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

24 Вести - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Поради закани кон новинарки, Емил Јакимовски доби отказ од Централен регистер

Press24 - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

еМагазин - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Канал5 - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски. Решението за престанок на работниот однос е поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Телма - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Република - 13.01.2020

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија доцна синоќа од оваа институција, суштествени повреди на одредбите од Колективниот ...