TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Многу повеќе од фудбал: Бизнисменот Иниеста ќе игра во Кина – поради своето вино!

Спортклуб - 16.04.2018

Од „Камп Ноу“ ќе се прости со титулата шампион на Шпанија, но останува жал поради она брутално „претепување“ во четвртфиналето од Лигата на шампионите кога Рома и одржа лекција на Барселона.

Познато кога Иниеста ќе ја соопшти одлуката околу неговата иднина

Дерби - 16.04.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе ја објави одлуката околу неговата иднина веднаш по финалниот натпревар од Копа дел Реј. Каталонскиот весник „Спорт“ пишува дека 33 годишниот Шпанец веќе ја донел одлуката, но ќе ја официјализира ...

(ВИДЕО) Најдобар доказ: Буфон неоправдано исклучен, друг играч на Јуве подмолно го удрил судијата

Спортклуб - 16.04.2018

Контроверзните одлуки на Мајкл Оливер во реванш четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус и понатаму се тема во спортските медиуми. Јуве имаше водство од 3:0 во Мадрид со што практично ја анулираше негативата од првиот меч ...

Шпанците откриваат: Иниеста ја прифатил понудата, заминува поради – винаријата!

Спортски - 16.04.2018

Според сегашната ситуација изгледа дека повеќе нема дилеми – Андрес Иниеста заминува во Кина! Андрес Иниеста за помалку од еден месец ќе наполни 34 години и тоа е многу веројатно последниот роденден кој ќе го прослави како играч на Барселона.

Буфон е неправедно казнет: Друг играч на Јуве го удрил судијата и - побегнал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Судиската дилема од завршницата на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Јувентус предизвика гласни и трајни полемики во светската фудбалска јавност, а сега се појави нов аргумент, кој може да ја разгори општата дискусија.

Ни Буфон не е веќе цвеќе за мирисање

Скопје24 - 16.04.2018

Иако во сите делови од светот важи за чудотворец на голот, во својата родна земја Џанлуиџи Буфон има гревови кои му ги паметат претежно ривалските навивачи но и педантните новинари. Големиот Џиџоне најверојатно ќе се повлече од фудбалот по крајот на ...

Буфон доби понуда да ја заврши кариерата во Бока Јуниорс

Кајгана - 16.04.2018

Аргентинскиот великан Бока Јуниорс подготвува сензационален трансфер, бидејќи во своите редови сака да го доведе голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон, пишуваат тамошните медиуми. Имено, Бока Јуниорс на славниот 40-годишен голман му нуди да брани уште ...

Иниеста си тера бизнис со трансферот во Кина, новиот клуб ќе го откупува виното на Шпанецот во следните 10 години!

24Фудбал - 16.04.2018

Медиумите од Шпанија пишуваат дека фудбалот не е единствената причина за преселба на Андрес Иниеста во Кина, ѕвездата на Барса ќе го шири својот бизнис и продажбата на вино на Далечниот Исток По дуелот со Валенсија, Андрес Иниеста соопшти дека донел ...

Буенос Аирес на нозе – се спрема трансфер на Буфон во Бока?

Gol.mk - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс подготвува голем трансфер идното лето и во своите редови го посакува еден од најдобрите голмани во историјата на оваа игра Џанлуиџи Буфон, денес пишува локалниот медиум „Оле“.

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

TopSport - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Буфон: Стојам зад секој збор кажан за судијата Оливер!

Екипа - 16.04.2018

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон истакна дека стои зад секој негов збор кој претходно го упати до судијата Мајкл Оливер кој го исклучи поради протест на мечот од четвртфиналето во ЛШ против Реал Мадрид.

За луд крај на кариерата: Гигант од Јужна Америка го посакува Буфон

Дерби - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон и во 40 година од својот живот е прв голман на италијанскиот великан Јувентус, но останува се уште отворено прашањето дали и по крајот на оваа сезона ќе биде така, односно дали ветеранот воопшто ќе продолжи да биде активен на зелените ...

Бока јуниорс сака Џиџи Буфон да ја заврши кариерата на „Бомбоњера“!

Sport 1 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски великан Бока јуниорс, клубот каде своевремено играше и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона подготвува сензационален трансфер и сака на својот фудбалски храм „Ла Бомбоњера“ кариерата да ја ...

Тевез го кани Буфон да брани за Бока јуниорс

SportMedia - 16.04.2018

Карлос Тевез има интересен предлог за Џиџи Буфон и го кани да брани за Бока јуниорс, еден од најголемите клубови надвор од европскиот континент. Буфон најави дека ќе се пензионира по завршувањето на сезоната, му подготвуваат и проштални натпревари, ...

ВИДЕО: Даглас Коста е виновникот, Буфон е неправедно исклучен

Sport M - 16.04.2018

Уште се зборува за контроверзните одлуки на Мајк Оливер во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Јувентус водеше со 3: 0 во Мадрид, а потоа беше досуден пенал за Реал во 93.

Нејмар откри каков совет добил од Меси по кој почнал да блеска во Барса

24Фудбал - 16.04.2018

Ѕвездата на ПСЖ на бразилската јавност и откри каков совет добил од Лео Меси на почетокот од кариерата во Барселона по кој почнал да блеска во дресот на „Каталонците“ Бразилецот, кој во 2013 година се пресели на Камп Ноу, за емисијата Алтас Хорас ...

Откриени детали – Двојна круна за Барса, а на прославата и најлошата можна вест!

Спортски - 16.04.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста потврди дека веќе ја донел одлука за продолжување на својата кариера, а сите знаат дека одлучи да се пресели во Кина. Иниеста постигна договор со кинески Тјанџин Кванжан , со кој ќе потпише договор на три ...

Навивачите на славниот клуб во делириум: Ова лето ни пристигнува Буфон

Спортклуб - 16.04.2018

Легендарниот голман Џиџи Буфон е на прагот на својата пета деценија од животот, но се уште активно брани и тоа на високо ниво. Но последната година на чуварот на мрежата на Јуве му донесе многу разочарувања.

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Спортски - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Ова ќе биде трансфер на столетието: Буфон ја продолжува кариерата во Јужна Америка

Sport 1 - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон веројатно ја игра последната сезона во дресот на Јувентус, но информациите во италијанските медиуми се дека тој всушност нема да ја заврши кариерата. Аргентинскиот клуб Бока Јуниорс планира да го ангажира ветеранот и да му понуди ...

Ни Буфон не е цвеќе за мирисање

Оff.net - 16.04.2018

Иако во сите делови од светот важи за чудотворец на голот, во својата родна земја Џанлуиџи Буфон има гревови кои му ги паметат претежно ривалските навивачи но и педантните ...

ИЗНЕНАДУВАЧКИ ТРАНСФЕР: Буфон заминува во Аргентина?

Курир - 16.04.2018

Според многумина најдобриот голман во историјата на фудбалот, Џанлуиџи Буфон најави дека на крајот на сезоната ќе ја заврши својата богата кариера, преполна со голем број трофеи. Сепак, последните информации говорат дека аргентинскиот фудбалски ...

Рајола трие раце: Одбраната на сезоната му обезбеди трансфер на Донарума во Јувентус!?

СуперСпорт - 16.04.2018

Не чекаа многу италијанските медиуми, па веднаш почнаа да пишуваат дека Мино Рајола преговара со италијански Јувентус за трансфер на младиот Џанлуиџи Буфон. Рајола се обидува и понатаму да го однесе Донарума во Јувентус и тоа во пакет со уште еден ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

TopSport - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

24Инфо - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

А1 On - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Чудесната одбрана на Донарума во 92-ра минута

Оff.net - 16.04.2018

Аркадиуш Милик ги имаше трите гостински бодови во раце на гостувањето на Сан Сиро, ама кога на голот на Милан стои 19 годишниот Донарума сè е подруго. Како ли му ја фати од толку блиску, па ова може да е крај за надежите на Наполи за титула, бидејќи ...

Донарума испрати сигнал за неговата иднина во Милан

Дерби - 16.04.2018

Младиот Џанлуиџи Донарума на средбата со Наполи ја сочува својата мрежа, а воедно испиша нова страница во историјата на италијанскиот фудбал, односно стана најмладиот играч кој одиграл 100 натпревари во најсилната конкуренција во Италија.

ГОЛЕМИОТ АЛЕКС: Немојте, јас да сум среќен, јас против Буфон и Јуве, тоа не е фер?!

SportMedia - 15.04.2018

Легендата на Јувентус Алесандро Дел Пјеро неодамна ја критикуваше реакцијата на голманот нас „Старата дама" Џиџи Буфон по пеналот кој им беше досуден во реванш-мечот од Лигата на Шампионите со Реал во Мадрид.

Чудесната интервенција на Донарума во 92. минута со која го излуди „својот“ Наполи (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2018

„Наполитанците“ полека го губат здивот во битката за Скудетото а за ова голема заслуга има Џиџо Донарума кој со чудесна интервенција во самиот финиш спречи Наполи да слави на Сан Сиро Избраниците на Сари само со бод си заминаа од гостувањето кај ...

Милан и Наполи без голови на „Сан Сиро“

Екипа - 15.04.2018

Милан и Наполи одиграа натпревар без голови на „Сан Сиро“, што му дава уште една шанса повеќе на актуелниот шампион Јувентус да создаде уште поголема предност на врвот на табелата во Серија А.

Донарума го доближи Јувентус до титулата во Серија А

Кајгана - 15.04.2018

Милано, 15 април 2018 (МИА) - Тимот на Милан го запре Наполи на патот кон титулата, откако двата тима одиграа 0:0 пред над 60.000 гледачи на „Сан Сиро,“ во натпревар од 32-то коло на Серија А.

ВИДЕО: Наполи беше пред злато вредна победа во 92. минута, но Донарума она што го одбрани…

Спортклуб - 15.04.2018

Големото дерби кое долго се најавуваше на „Сан Сиро“ помеѓу домаќинот Милан и гостите од Неапол, заврши со непопуларниот резултат, 0:0. Тој резултат можеше да биде поинаку доколку Милан на голот го немаше извонредниот Џиџи Донарума, кој успеа да ...

ВИДЕО: Чудесна одбрана на Донарума која најверојатно го реши прашањето за шампионот на Италија

Sport M - 15.04.2018

Наполи на гости одигра 0:0 против Милан, и ја пропушти шансата да направи додатен притисока на Јувентус во борбата за скудетото. Сето тоа можеше да изгледа поинаку за гостите на Сан Сиро, кога во 92.

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Слободен Печат - 15.04.2018

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон даде интервју за „Италија 1“, во кое ги правдаше зборовите кои ги рече на сметка на англискиот судија Мајкл Оливер, додавајќи дека би ги повторил, но на доста поинаков начин.

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

Слободен Печат - 15.04.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека веќе донел одлука за својата иднина, но ќе ја објави на крајот на сезоната. Пред халфот има две можности – да остане за уште една последна сезона или да прифати понуда за две-три години во странство, ...

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Макфакс - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Навивачите на славниот клуб во делириум: Ова лето ни пристигнува Буфон

Поглед - 16.04.2018

Легендарниот голман Џиџи Буфон е на прагот на својата пета деценија од животот, но се уште активно брани и тоа на високо ниво. Но последната година на чуварот на мрежата на Јуве му донесе многу разочарувања.

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Таратур - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Макфакс - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Sport M - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Независен - 15.04.2018

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон даде интервју за „Италија 1“, во кое ги правдаше зборовите кои ги рече на сметка на англискиот судија Мајкл Оливер, додавајќи дека би ги повторил, но на доста поинаков начин.

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

+инфо - 15.04.2018

Пред халфот има две можности - да остане за уште една последна сезона или да прифати понуда за две-три години во странство, најверојатно Кина. Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека веќе донел одлука за својата иднина, но ќе ја објави на ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Точка - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

+инфо - 16.04.2018

Во Буенос Аирес сакаат да се засилат пред плејофот на Копа Либертадорес. Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“.

Буфон ја продолжува кариерата во Аргентина?

ТВ21 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Канал5 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.