TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 дневната диета со јаворов сируп ќе ве прочисти како ниедна друга

НМД - 24.02.2021

Чистиот јаворов сируп крие повеќе од 20 лековити својства, додека некои истражувања ги докажуваат неговите антиканцерогени и антибактериски својства. Кората од јавор е богата со сируп кој е наменет за чистење и детоксикација на организмот.

Од јаворов сируп до бабушки: Еве кои се најпродаваните сувенири во разни светски земји

Точка - 23.02.2021

Ретко кој може да одолее на купувањето сувенири во текот на своето патување. Тие се траен потсетник на убавите спомени од други земји, а за таа цел ви претставуваме најпродавани и најпопуларни сувенири од разни делови на светот.

Што ќе се случи со вашето тело ако секое утро додавате јаворов сируп во вашиот појадок?

Кафе пауза - 22.02.2021

Многу луѓе сакаат да додаваат јаворов сируп во оброците за да ги засладат, а овој популарен засладувач има толку многу придобивки за здравјето и за убавината, што стана еден вид вистинско течно злато.