TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ривалдо: Лаутаро е за во иднина, на Барса им е потребен Нејмар сега!

TopSport - 26.03.2020

Легендата на Барселона, Ривалдо уште еднаш ја повтори желбата да го види Нејмар назад на „Ноу Камп“, оценувајќи дека неговиот бразилски сонародник е опција за ова лето, додека ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез е „човек за иднината“.

Неверојатно е она на што Барселона е спремна само да го донесе Лаутарo

Sport M - 26.03.2020

Лаутаро Мартинез е голема желба на Барселона во летниот преоден рок. Раководството на каталонскиот клуб прави се што е можно за да го донесе 22-годишниот напаѓач на Интер во своите редови, при што „Кориере дело Спорт“ тврди дека се подготвени да ...

Барселона ќе му ја исполни желбата на Меси: Пушта пет фудбалери, за да донесе еден…

Екипа - 26.03.2020

Лионел Меси неодамна порача дека следната сезона би сакал во Барселона да игра со сонародникот Лаутаро Мартинез. Па, каталонскиот клуб сега прави се што може за да му ја исполни желбата. Отштетната клаузула за Мартинез изнесува 111 милиони евра, а ...

Ривалдо: Барселона нека заборави на Лаутаро, приоритет треба да биде…

Дерби - 26.03.2020

Барселона дефинитивно ќе биде активна во летниот преоден рок и веќе се споменуваат одредени имиња кои клубот посакува да ги донесе во своите редови. Еден од играчите кој постојано се споменува е Лаутаро Мартинез од Интер, играч кој треба да му ...

Барса се договори со Лаутаро

Вечер - 26.03.2020

Поголемиот дел од шпанските медиуми, особено тие кои важат за поблиски до Барселона, ја пласираа и информацијата дека каталонскиот гигант ги договорил личните побарувања на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Интер, ...

Барселона нуди пет играчи за Лаутаро!?

Спортски - 26.03.2020

Барселона веќе подолго време се поврзува со напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез и претходно се споменуваа неколку понуди, а сега пристигнуваат нови – Барса ќе понуди дури пет играчи за услугите на Латуаро!? Меси самиот неодамна призна дека Лаутаро ...

Барселона дава пет играчи за Интер да им го продаде Лаутаро?!

Sport 1 - 26.03.2020

Барселона има намера да го ангажира Лаутаро Мартинез од Интер следното лето, па најверојатно нема да бира средства за да го купи. Потврда за тоа е и шпекулаците на италијанските медиуми, кои објавија дека Каталонците се подготвени да се ослободат од ...

Барса со луда понуда – пет фудбалери за Лаутаро Мартинез

Екипа - 25.03.2020

Лионел Меси го побара сонародникот Лаутаро Мартинез во Барселона, а челниците на каталонскиот гигант прават се што е во нивна моќ за да ја исполнат оваа желба на капитенот. Сепак, Барса има проблем, за претстојниот преоден рок беше планирано и ...

Неверојатна понуда: Барса нуди пет играчи за Лаутаро, сега Интер е на потег

Спортклуб - 25.03.2020

Добро е познато дека Лаутаро Мартинез е мета на Барселона која во него гледа идеален заменик на Луис Суарез. „Кориере дело Спорт“ денеска пишува дека Каталонците не се откажуваат од аргентинскиот напаѓач и подготвени се да се ослободат од голем број ...

Барселона се откажа од намерата за Ангажман на Обамејанг, Габонецот сепак си оди од Арсенал

СуперСпорт - 25.03.2020

Иако се веруваше дека Барселона е заинтересирана во своите редови да го донесе Пјер Емерик Обамејанг од Арсенал, сепак изгледа тоа нема да се случи. Имено, како што пишува „Дејли Мејл“ каталонскиот тим нема да тргне по услугите на Габонецот и ...

КАКВА ПОНУДАТА: Барселона нуди 5 свои фудбалери за ѕвездата на Интер!

SportMedia - 25.03.2020

„Кориере дело спорт“ денеска пишува дека Барселона нема намера да се откаже од идејата да го донесе Лаутаро Мартинез во својот тим следната сезона. Иако првата понуда била одбиена, каталонците веднаш подготвиле нова.

Барса постигна личен договор со Мартинез

Sport M - 25.03.2020

Каталонските гиганти се заинтересирани за аргентинскиот напаѓач, а сега треба да се справат со Интер. Барселона постигнаа договор со напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез. Ова го пренесува италијанскиот весник „Тутуспорт“.

Интер тргнува по бекот на Барселона

Спортски - 25.03.2020

Раководството на Интер стапило во контакт со Барселона за да побара информации за евентуален трансфер на Нелсон Семедо, тврдат каталонските медиуми. Минатото лето Семедо имаше многу понуди, вклучително и таа на Пари Сент Жермен, но одлучи да остане ...

Ривалдо: Барселона нека заборави на Лаутаро, приоритет треба да биде…

Точка - 26.03.2020

Барселона дефинитивно ќе биде активна во летниот преоден рок и веќе се споменуваат одредени имиња кои клубот посакува да ги донесе во своите редови. Еден од играчите кој постојано се споменува е Лаутаро Мартинез од Интер, играч кој треба да му ...