TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитријевиќ имаше солиден настап за Валенсија во шпанската „Ендеса“

Слободен Печат - 18.09.2021

Во првото коло од најсилната шпанска „Ендеса“ лига денеска Валенсија на домашен терен со резултат 67:72 загуби од Басконија. Македонскиот интернационалец Ненад Димитријевиќ го имаше првиот официјален настап за Валенсија каде што летово се пресели од ...

Македонецот дебитираше за Валенсија: Димитријевиќ најдобар асистент против Басконија

Дерби - 18.09.2021

Македонскиот интернационалец, Ненад Димитријевиќ го имаше своето официјално деби во дресот на Валенсија и тоа на првенствениот меч против Басконија. Во интересната пресметка која се одигра во „Ла Фонтета“ победија гостите со 72-67 и тоа откако ...

Димитријевиќ дебитираше со девет поени, Валенсија загуби на стартот на АЦБ-лигата

Екипа - 18.09.2021

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ имаше квалитетно деби за тимот на Валенсија на стартот од новата сезона во шпанската АЦБ-лига, успешно надминувајќи ја повредата здобиената за време на подготвителниот циклус пред почетокот на ...

Пораз за Валенсија во дебито на Димитријевиќ

SportMedia - 18.09.2021

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ на време се опорави по повредата со која се здоби за време на подготовките пред стартот на сезоната. Официјалното деби на Нено во дресот на Валенсија не мина според неговите желби.