TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аеродром – Општина со нула корупција

Курир - 14.01.2022

Општина Аеродром денеска започнува со реализација на едно од клучните ветувања во предизборната кампања на градоначалникот Тимчо Муцунски – „Аеродром – општина со нула корупција“, информираат преку соопштение од општината Називот на проектот е ...

Проект „Создавање европска општина: политика на интегритет за нула корупција" во Аеродром

Канал5 - 14.01.2022

Општина Аеродром го почна проектот „Создавање европска општина: политика на интегритет за нула корупција", кој предвидува изградба на систем за антикорупциски мерки. Како што соопштија општинските власти, целта е да се воведе нова политика во ...

Аеродром – Општина со нула корупција

24Инфо - 14.01.2022

Општина Аеродром денеска започнува со реализација на едно од клучните ветувања во предизборната кампања на градоначалникот Тимчо Муцунски – „Аеродром – општина со нула корупција“. Називот на проектот е „Создавање европска општина: политика на ...

Аеродром – општина со нула корупција

Вечер Прес - 14.01.2022

Општина Аеродром денеска започнува со реализација на едно од клучните ветувања во предизборната кампања на градоначалникот Тимчо Муцунски – „Аеродром – општина со нула корупција“. Називот на проектот е „Создавање европска општина: политика на ...

Општина Аеродром стартува со проектот „Создавање европска општина: политика на интегритет за нула корупција“

MakPress - 14.01.2022

Општина Аеродром денеска започнува со реализација на едно од клучните ветувања во предизборната кампања на градоначалникот Тимчо Муцунски - „Аеродром – општина со нула корупција“. Називот на проектот е „Создавање европска општина: политика на ...

Муцунски на средба со хрватската амбасадорка: Заеднички европски проекти и соработка со хрватските општини

Република - 13.01.2022

Градоначланикот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ, со која разговарале за повеќе теми како образованието, културата, животната средина и слично. порачува Муцински.