TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седум милиони долари за 12 ретки Porsche модели

Авто Плус - 12.01.2018

Аукциската куќа RM Sotheby’s ќе понуди скапи модели од гамата на Porsche 911 (964), кој ќе се одржи во рамките на Конкурсот за елеганција на островот Амелија Ајленд, во март годинава Овој избор на автомобили, Porsche го смета за еден од најбогатите ...

Porsche 718 Boxster/Cayman GTS за 2018 година

Додај Гас - 12.01.2018

Почетокот на продажбата на овие модели, производителот од Штутгарт, го означи со нова галерија од фотографии Porsche 718 Boxster и Cayman GTS се препознаваат веќе на прв поглед со акцентираниот спортски стил на надворешноста – нов преден браник и ...

Lexus 15 години развиваше боја за автомобил

Авто Магазин - 11.01.2018

Боите играат доста важна улога во нашите животи, посебно кога се во прашање производите што ги купуваме. Секоја нијанса испраќа различни пораки, за чие објаснување е потребно долго време. Но сигурно не толку колку што на Lexus му требаше да ја ...