TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руската војска открила податоци за "мистериозната" ракета "9М7289": Недопустливо е барањето на САД таа да се уништи

Точка - 23.01.2019

Претставници на САД одбиле да присуствуваат на денешниот брифинг на Министерството за одбрана. Министерството за одбрана на Русија одржало брифинг за аташеата на странски држави и новинари за мистериозната руската ракета 9M729.

Руската војска им ги покажа новите, „мистериозни“ ракети на странски новинари (ВИДЕО)

МКД - 23.01.2019

Русија денес им го покажа на странските воени аташеа и новинарите системот за крстосувачки ракети за кои Соединетите Држави тврдат дека го кршат договорот за контрола на вооружувањето (ИНФ) од времето на Студената војна.

Русија претстави нови ракети, а САД тврдат дека Москва го крши договорот

Макфакс - 23.01.2019

Русија пред странските аташеа и новинарите, го покажа новиот состав на крстосувачки ракети, за кој САД велат дека го крши договорот за контрола на оружјето од времето на Студената војна. Вашингтон се закани дека ќе се повлече од договорот за ...

Русија ги откри карактеристиките на новата ракета

Нетпрес - 23.01.2019

Руското министерство за одбрана во средата на странските воени аташеа и новинари им ги претстави карактеристиките на новите крстосувачки ракети, за кои САД тврдат дека го кршат договорот за контрола на вооружувањето од периодот на Студената војна.

Руска војска: Вистината за „мистериозната“ ракета 9M729

Локално - 23.01.2019

Министерството за одбрана на Русија одржува брифинг за аташеа на странски држави и новинари за ракетата 9M729, пренесе Суптник. САД сметаат дека оваа ракета не е во согласност со оваа Спогодба, што Москва повеќепати негираше.

Ројтерс: Русија призна дека има нови ракети, но вели дека не го прекршуваат договорот

МКД - 22.01.2019

Русија призна дека поседува систем на крстосувачки ракети поради кој Вашингтон се закани дека ќе излезе од договорот за нуклеарно разоружување (ИНФ) од 1987 година, но негираше дека претставува кршење на пактот, тврдат американски и НАТО функционери ...

Русија претстави нови ракети, а САД тврдат дека Москва го крши договорот

Centar - 23.01.2019

Русија пред странските аташеа и новинарите го покажа новиот состав на крстосувачки ракети, за кој САД велат дека го крши договорот за контрола на оружјето од времето на Студената војна. Вашингтон се закани дека ќе се повлече од договорот за ...

САД ја повикаа Русија да го уништат новиот систем за лансирање на ракети

ТВ21 - 21.01.2019

Соединетите Американски Држави ја повикаа Русија да го уништат новиот систем за лансирање на ракети, кој според значи директно прекршување на правилата на меѓународниот пакт за користење на нуклеарна сила со среден домет.

САД ја повикаа Русија да го уништат новиот систем за лансирање на ракети

4NEWS - 21.01.2019

Соединетите Американски Држави ја повикаа Русија да го уништат новиот систем за лансирање на ракети, кој според значи директно прекршување на правилата на меѓународниот пакт за користење на нуклеарна сила со среден домет.