TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ван дер Сар и Овермарс со досетлива „казна“ за новото засилување на Ајакс

Gol.mk - 26.04.2019

Нов голман во екипата на Ајакс е младиот Кел Шерпен кој се обврза на договор во наредните четири години. Тој ќе им се приклучи на новите соиграчи во јули, а во него тимот од Амстердам го доби третото засилување во пресрет на наредната сезона.

Феноменлано: Новото засилување на Ајакс мораше да одработи „казна“ пред да потпише (видео)

Спортски - 25.04.2019

Младиот голман на Емен, Кејл Шерпен одигра одлично оваа сезона во холандската лига и го привлече вниманието на големите клубови. Шерпен денес потпиша за Ајакс и од следната сезона ќе ги брани боите на клубот од Амстердам, но „проблем“ е неговото ...

Како Ајакс го „казни“ играчот кој навивал за најголемиот ривал на клубот?

Кајгана - 25.04.2019

Полуфиналистот во Лигата на шампиони Ајакс го донесе голманот на младинската германска репрезентација Кјел Шерпен од холандскиот второлигаш Емен и веднаш му одржа лекција. Шерпен (19) по потпишувањето за Ајакс мораше да се искупи бидејќи кога бил ...

Ајакс ангажираше нов фудбалер, па го казни на уникатен начин (Видео)

Дерби - 25.04.2019

Ајакс ги засили своите редови со талентираниот Кјел Шерпен, но предизвик за полуфиналистот во Лигата на шампионите беше минатото на младиот фудбалер. На површина испливаа пораките на социјалните мрежи на Шерпен кои имаат анти-Ајакс содржина, па сега ...

Многу му збореше устата пред неколку години, Ајакс со урнебесна казна за најновото засилување (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.04.2019

Клубот од Амстердам потпиша со 19 годишниот Кјел Шерпен, кој веднаш доби урнебесна казна поради тоа што пред неколку години го критикуваше Ајакс. Фудбалските патишта се чудни, секој треба да внимава што кажува зошто не знае што носи иднината.

(ВИДЕО) Ван дер Сар и Овермарс го превоспитуваа новиот играч: Ајакс е најубав клуб во Холандија

Спортклуб - 25.04.2019

Второто засилување на Ајакс за следната сезона, Кјел Схерпен, 19-годишен голман, пристигна од Емен за 1.500.000 евра, а го навлече врз себе гневот на трибините уште пред да потпише. Социјалните мрежи можат да бидат опасна работа.

КАЗНА: Новиот играч на Ајакс мора 100 пати да напише кој е најдобриот клуб во Холандија!!! (ВИДЕО)

SportMedia - 25.04.2019

Полуфиналистот во ЛШ, деновиве го ангажира младиот голман Кјел Шерпен, инаку младински репрезентативец на Холандија. Е тој Шерпен веднаш бил казнет, и тоа поради фактот дека како дете бил фан на Феенорд.

Деца, внимавајте што пишуватe на социјалните мрежи, Ајакс со урнебесна казна за најновото засилување (ВИДЕО)

МКД - 25.04.2019

Ајакс го ангажираше 19-годишниот Кјел Шерпен и веднаш го казни на урнебесен начин поради тоа што пред неколку години на социјалните мрежи го критикуваше клубот од Амстердам. Фудбалските патишта се чудни, секој треба да внимава што кажува или, во ...