TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасени со чамец четирите лица кои залутале по клисурата на Пчиња

Мета - 26.05.2024

Спасувачката операција била исклучително тешка - во еден момент тимот спасители требало да го лепат дупнатиот чамец Центарот за управување со кризи соопшти дека четирите лица кои залутале по клисурата на реката Пчиња се лоцирани и спасени.

Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете со чамец од клисурата на Пчиња

Фокус

ВИДЕО: Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете со чамец од клисурата на Пчиња

Либертас

Од клисурата на Пчиња со чамец спасени четирите залутани лица меѓу кои и едно дете

Скопје инфо

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Скопје инфо

ВИДЕО Спасувачка акција на река Пчиња: Спасители со чамец спасија четири залутани лица, меѓу кои и дете

ТВ21

ВИДЕО: Со чамец спасени четири лица, биле заглавени на стрмен и опасен терен покрај реката Пчиња

4NEWS

еМагазин

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Алсат-М - 26.05.2024

Четири лица, две жени, еден маж и едно дете кои се изгубија, а се на возраст од 29, 18, 35 и 7 години доцна синоќа биле заглавени на исклучително стрмен терен, пред манастирот Мала Богородица по клисурата на реката Пчиња под автопатот Скопје Велес.

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

MTM

Најдени се седумгодишното дете и трите лица кои се изгубија кај реката Пчиња

Точка

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи ...

Макфакс - 26.05.2024

Четирите лица, меѓу кои и седумгодишно дете се лоцирани и најдени, соопштија утрово од ЦУК. Ноќната спасувачка акција не била лесна бидејќи се работело за исклучително стрмен и опасен за движење, па тие биле извлечени со чамец.

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Опсервер

[ФОТО/ВИДЕО] Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Точка

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

MTM

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Скопје инфо

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Кајгана

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи (ФОТО+ВИДЕО)

Centar

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Независен - 26.05.2024

Центарот за управување со кризи информира дека четирите залутани лица, две жени, еден маж и дете (возраст 29, 18, 35, 7 години), се лоцирани и пронајдени. Теренот на локацијата каде биле залутаните, како што посочуваат од ЦУК е исклучително стрмен и ...

Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Локално

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

24 Вести

📷 ДУПНАТИОТ ЧАМЕЦ ГО НОСЕА В РАЦЕ, ИМ ФРЛАВМЕ ШИШИЊА СО ВОДА ЗА ДА НЕ ДЕХИДРИРААТ Најдени се четворицата залутани во Велешко

+инфо

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Канал5

ЦУК: 7-годишно дете, две жени и маж спасени со чамец од Пчиња

Сител

ЦУК: Спасени се четирите лица, залутани по клисурата на Пчиња

Zoom

Бриф Press24 Н.Македонија Денешен Во Центар ММС Телма MakPress