TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екстренерот на светската тенисерка број 1 Осака ја тужи за 2 милиони долари!

TopSport - 20.03.2019

Шампионката од Австралија опен и светска тенисерка број 1, Наоми Осака повторно мора да се „справува“ со своите поранешни тренери, но овојпат не се работи за Саша Бајин, тренерот кој и донесе две гренд слем титули па доби отказ.

Наоми доби понуда за брак: Побрзај, ова нема да трае вечно!

Вечер - 20.03.2019

Јапонската тенисерка Наоми Осака доби интересна понуда. Не станува збор за никаква понуда поврзана со турнир, нов тренер, ниту пак за спонзорски договор, туку пристигна понуда за брак. На социјалната мрежа Твитер двократната грен слем шампионка ...

Наоми Осака доби брачна понуда: Побрзај, нема да трае вечно

Кајгана - 20.03.2019

Најдобрата светска тенисерка Наоми Осака доби брачна понуда на Twitter, во вид на интересна порака. Еден човек, кој во пораката истакнува дека бара сопруга, ѝ понуди брак на 21-годишната тенисерка.

Тужба против Осака, поранешниот тренер бара 2 милиони долари

+инфо - 20.03.2019

Најдобрата тенисерка во светот, Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја сопре соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација со Јапонката.

Екстренерот на Осака, светската тенисерка број 1, ја тужи за 2 милиона долари!

Макфакс - 20.03.2019

Шампионката од Австралија опен и светска тенисерка број 1, Наоми Осака, повторно мора да се справува со своите поранешни тренери, но овој пат не се работи за Саша Баин, тренерот што ѝ донесе две гренд слем титули, па доби отказ.

Поранешниот тренер на Осака бара 2 милиони долари

Бриф - 20.03.2019

Најдобрата тенисерка во светот, Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја сопре соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација со Јапонката.

Поранешниот тренер на Осака бара 2 милиони долари

А1 On - 20.03.2019

Најдобрата тенисерка во светот, Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја сопре соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација со Јапонката.

Поранешниот тренер на Осака ја тужи за 2 милиони долари

Sport M - 20.03.2019

Најдобрата тенисерка во светот, Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја сопре соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација со Јапонката.

Поранешниот тренер на Наоми Осака бара 2 милиони долари

Вечер - 20.03.2019

Светскиот женски тениски рекет број еден Јапонката Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја прекине соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација меѓу моментно најдобрата тенисерка ...

Поранешниот тренер на Осака бара 2 милиони долари

Опсервер - 20.03.2019

Најдобрата тенисерка во светот, Наоми Осака пред месец дена одлучи да ја сопре соработката со тренерот Саша Бајин. Таа одлука ги изненади сите, но ова не е единствената контроверзна ситуација со Јапонката.