TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешниот извршен директор на Интер: Продажбата на Лукаку ќе биде крајот за нив

Дерби - 05.08.2021

Поранешниот извршен директор на Интер, Ернесто Паолило упати предупредување дека евентуалната продажба на Ромелу Лукаку ќе биде крај за компанијата „Сунинг“ која е на чело на клубот. Кинеските гиганти се за продажба на Ромелу Лукаку, за разлика од ...

Директорите на Интер се заканиле со оставки ако си замине Лукаку

Sport 1

Поради притисок пропаѓа трансферот на Лукаку, директорите се закануваат со оставки

Спортклуб

Поради притисокот, трансферот на Лукаку во Челзи пропаѓа, директорите се заканија дека ќе поднесат оставка

Sport M

Интер се распаѓа, по Лукаку си одат уште двајца клучни фудбалери, се очекува оставка од директорите

Дерби

Продажбата на Лукаку може да донесе распад на Интер, си заминуваат и Лаутаро, Де Врај...

24Фудбал

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

Спортски

„Pazza Inter“ – по Лукаку, и Де Фрај и Лаутаро сакаат да заминат!

MTM - 05.08.2021

Последната деценија, италијанските фанови на Интер му дадоа не толку пријатен прекар на својот омилен клуб – „Pazza Inter“, односно лудиот Интер, кој секогаш изненадува, понекогаш пријатно, но почесто непријатно.

„Pazza Inter“ – по Лукаку, и Де Фрај и Лаутаро сакаат да заминат!

Точка

Интер ќе го замени Лукаку со српски репрезентативец?

Sport 1 - 05.08.2021

Интер планира да го продаде Ромелу Лукаку во Челси за сума од 130 милиони евра и наскоро Белгиецот треба да се врати на „Стемфорд бриџ“, каде што играше во минатото, но италијанскиот првак веднаш тргна по негова замена.

Интер веднаш најде замена за Лукаку – ќе си купи Србин!

СуперСпорт

Интер има замена за Лукаку, чека само на Белгиецот

Спортклуб

Интер со две варијанти за нападот при продажба на Лукаку

Локално

Касано: Ако Челси издвоил толку многу пари за Лукаку, јас лично…

Дерби - 05.08.2021

Антонио Касано не можеше да остане покус на најкоментираната тема која предизвика бура од реакции во Италија и Англија, откако медиумите од двете земји пренесуваат дека Интер има тешка задача да одолее на понуда која ретко кој би ја одбил во овој ...

Касано: Ако Челси издвоил толку многу пари за Лукаку, јас лично…

Точка