TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Прилеп џез викенд“ остана и без денар помош од Општината

Р.С.Европа - 11.09.2019

По вообичаеното седум годишно потполно игнорирање од Министерството за култура, „Прилеп џез викенд“ за своето осмо издание не доби ниту денар, ниту некакво навремено и логично појаснување за таквиот потег и од локалната самоуправа.

Девет музичари и групи во програмата на 38. Скопски џез фестивал

Сакам да кажам - 11.09.2019

Триесет и осмото издание на Скопски џез фестивал ќе има четиридневна програма и ќе се одржи од 17 до 20 октомври. Главниот дел ќе се одвива во Националната опера и балет, но настани ќе има и во Младински културен центар и во клубот „Епицентар“.

Четвртото издание на „Џез фест“ започнува да се одржува вечерва во Тетово

ММС - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Прилеп Џез Фестивал сепак ќе се одржи по осми пат

Таратур - 10.09.2019

Здружението ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ со задоволство Ви го најавува осмото издание на Prilep Jazz Weekend, кој е еден од најзначајните културни случувања во нашата земја. Овогодинашниот фестивал ќе се одржи на 13, 14 и 15 септември во салата на Кино Мис Стон, ...

Четвртото издание на „Џез фест“ започнува вечерва во Тетово

24 Вести - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Осми џез-викенд во Прилеп

Н.Македонија - 11.09.2019

Здружението „ПП џез-фестивал“, на 13, 14 и 15 септември, во центарот за култура „Марко Цепенков“, ќе го реализира осмото издание на „Прилеп џез-викенд“, кој е еден од најзначајните културни случувања во нашата земја.

„Џез фест“ од вечерва во Тетово

+инфо - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Prilep Jazz Weekend, ами како…

Вечер - 11.09.2019

Во организација на здружението ПП Џез фестивал викендов во Прилеп ќе се одржи осмото издание на Prilep Jazz Weekend, што е едно од најзначајните културни случувања во нашата земја. Фестивалот ќе се одржи на 13, 14 и 15 септември во салата на Кино ...

Четвртото издание на „Џез фест” започнува да се одржува вечерва во Тетово

Слободен Печат - 11.09.2019

Фестивалот завршува со настапот на музичари од цела Македонија во недела од 19 часот како квинтет заедно со вокалот Нита Речи од Струга „Џез фест 2019″ од вечерва започнува да се одржува во Тетово.

Тетово: Вечерва се отвора Џез фест

Денешен - 11.09.2019

Џез фест 2019 од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Почнува „Џез фест“ во Тетово

Независен - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест“ во Тетов

А1 On - 11.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019“ во центарот за култура во Тетово.

Во Тетово: Четврто издание на „Џез фест“

Вечер - 11.09.2019

Четвртото издание на „Џез фест“ во Тетово од вечерва до недела, 15-ти септември во Центарот за култура во овој град ќе понуди пет настапи на музичари. „Отворањето е во 20 часот со главните гости на фестивалот „Таксим Трио“ кои доаѓаат од Истанбул, ...

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест” во Тетово

1tv - 11.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019″ во центарот за култура во Тетово.

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест” во Тетово

Слободен Печат - 12.09.2019

Четвртото издание на „Џез фест" ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15 септември во Центарот за култура во Тетово. Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, ...

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест“ во Тетово

Локално - 12.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019“ во центарот за култура во Тетово.

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест" во Тетово

Канал5 - 12.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019" во центарот за култура во Тетово.

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест“ во Тетовo

Опсервер - 12.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Трио Таксим од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019“ во центарот за култура во Тетово.

Трио Таксим од Истанбул го отвори четвртото издание на „Џез фест” во Тетово (ВИДЕО)

Вистина.мк - 12.09.2019

Со двочасовен настап на Хусну Сенлендиричи, Исмаил Тунчбилек и Ајтач Доган членови на Таксим Трио од Истанбул, Турција вчера вечер започна четвртото издание на „Џез фест 2019“ во центарот за култура во Тетово.