TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кинески танцов театар гостува со „Будење“

Н.Македонија - 11.02.2019

Утревечер, во 20 часот, во Македонскиот народен театар, ќе гостува кинескиот танцов театар „Гуангдонг сонг енд денс“ со изведба на модерниот танц насловен „Будење“ во режија на Шуесонг Ванг.

Гостување: Модерниот танц “Будење“ од Кина во МНТ

Вечер - 10.02.2019

“Будење“ е насловот на модерниот танц што ќе гостува на 12 февруари, со почеток од 20 часот, во Македонскиот народен театар, а во изведба на Гуангдонг Сонг &амп;Амп Данц Театарот од Кина. “Во режија на Ксуесонг Ванг, ‘Будење’ ја раскажува приказната ...

Танцовиот театар од Кина со „Будење“ утре гостува на сцената на МНТ

Република - 11.02.2019

“Будење“ е насловот на модерниот танц што ќе гостува на 12 февруари, со почеток од 20 часот, во Македонскиот народен театар, а во изведба на „Гуангдонг Сонг &амп;Амп Данц Театарот од Кина.

Модерниот танц “Будење“ од Кина во МНТ

Скопје инфо - 11.02.2019

“Будење“ е насловот на модерниот танц што ќе гостува на 12 февруари, со почеток од 20 часот, во Македонскиот народен театар, а во изведба на Гуангдонг Сонг &амп;Амп Данц Театарот од Кина. “Во режија на Ксуесонг Ванг, ‘Будење’ ја раскажува приказната ...